novibet logo

Πάμε Ελλάδα: Στην…. Πρωταθλήτρια των στημένων

Τι έδειξε η μελέτη της UEFA για την κατάσταση στα… υπόγεια του Ελληνικού ποδοσφαίρου και σκέψεις, αριθμοί, σημεία και στατιστικά για όλα τα ματς της Σούπερ Λιγκ.

Τι έπιασε ο ασύρματος

• Oργιάζει το παρασκήνιο για τις σχέσεις Ολυμπιακούς και Αρη. Ψίθυροι που πιάνει μέχρι και το πιο απαίδευτο αυτί και δεν χρειάζεται ασύρματος για να τους βρούμε. Πάντως ο Αρης ζήτησε ξένους διαιτητές στο παιχνίδι της τρέχουσας αγωνιστικής και ορίστηκε ο Μπέμπεκ από την Κροατία.
  • Εισαγγελική έρευνα έχει ξεκινήσει για το Βόλος-Λαμία 0-0 τον περασμένο Ιούνιο. Μια ισοπαλία που βαθμολογικά βόλευε αμφότερες, στον δρόμο για την παραμονή στην κατηγορία.
  • Χώθηκε στη μέση και ο Κούγιας, που… ψοφάει για κάτι τέτοια και έριξε το «εύχομαι να εξαφανιστούν αυτές οι ομάδες που αναφέρονται στη μελέτη της UEFA να έχουν στήσει παιχνίδια». Τι λέει αυτή η περιβόητη ολιστική μελέτη της UEFA; Πως η Ελλάδα κατέχει μια από τις χειρότερες θέσεις στην Ευρώπη σε θέματα στημένων παιχνιδιών, με 122 ύποπτα παιχνίδια την τελευταία 4ετία. Στα 57 εκ των οποίων μάλιστα συμμετείχαν οι ίδιες 5 ομάδες!
  • Ενωτική ομιλία Μπόλονι στον Παναθηναϊκό, με στόχο να φτιάξει το κλίμα. Ηρθε και ο Ντρεοσί, ως τεχνικός διευθυντής, που όντως αποτελεί σπουδαία επιλογή, μια εβδομάδα μετά την γκρίνια που βγήκε στους πράσινους μετά την ήττα στο ντέρμπι.

Οι αναμετρήσεις της Σούπερ Λιγκ

Λάρισα-Ατρόμητος: Δύο σερί εντός για τη Λάρισα, παίζει και Τετάρτη με τον Αρη. Ντεμπούτο για τον Γιάννη Τάτση στον πάγκο της  απέναντι σε έναν Ατρόμητο τον οποίο περιμέναμε πολύ πιο δυνατό από όσο μας δείχνει. Βέβαια τα καλύτερα παιχνίδια του τα έκανε εκτός έδρας. Αρκετά δύσκολο προβλεπτικά το ζευγάρι.

Αρης-Ολυμπιακός: Ο Αρης κάνει το καλύτερο ξεκίνημα στην ιστορία του, με όπλο την εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία. Ο Ολυμπιακός έχει την κορυφαία άμυνα στο πρωτάθλημα. Στοιχεία που οδηγούν στο under σε τιμές άνω του 2.00. Από εκεί και πέρα, αν δούμε τυφλά τους αριθμούς όταν παίζουν δύο ισόβαθμες ομάδες, η μια είναι ξεκούραστη και η άλλη με απουσίες και ανάμεσα σε δύο δυνατά ματς Τσάμπιονς Λιγκ, προκαλούν οι τιμές στην πρώτη, που ξεπερνούν τις 6 μονάδες στο Pamestoixima.gr.

Παναθηναϊκός- Παναιτωλικός: O Δέλλας στο ντεμπούτο του στον Παναιτωλικό παράταξε τον χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας που έχουμε δει στο φετινό πρωτάθλημα. Αμυντικά ο Παναιτωλικός έχει απουσιούλες και ο Μπόλονι ψάχνει μια καλή επιθετικά εμφάνιση στους πράσινους. Με αυτά και με αυτά, μπορεί να τσεκάρει κάποιος το over, στο 2.15 από την Bet365.

ΟΦΗ-Γιάννενα: Ο ΟΦΗ είναι τέταρτος σε τελικές προσπάθειες και ο ΠΑΣ τρίτος. Μόνο ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός έχουν κάνει περισσότερες. Τακτικά αμφότερες κυνηγούν το γκολ και το μεταξύ τους μπορεί να δώσει value σημείο και σε ψηλότερα lines. Για παράδειγμα το over 3,5 στο 3.70 της Betshop.

Λαμία-ΠΑΟΚ: Ο ΠΑΟΚ έρχεται από δυνατό ματς στην Ολλανδία και θα βρει το… πούλμαν του Τενέ. Ούτως ή άλλως οι ασπρόμαυροι συνηθίζουν να σκοράρουν στο τέλος στα παιχνίδια πρωταθλήματος, έτσι μπορεί να δει κάποιος προς ειδικά στοιχήματα λίγων γκολ στο ημίχρονο. Η ισοπαλία στο α’ ημίχρονο στο 2.20 από τη Sportingbet.

Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ: Η ΑΕΚ έρχεται από γερή σφαλιάρα την Πέμπτη και απέναντί της θα βρει μια σοβαρή και συγκροτημένη ομάδα. Δυναμώνει πολύ όμως η Ενωση με την επιστροφή του Μάνταλου, ο οποίος δεν έπαιξε μεσοβδόμαδα. Στοιχείο που κάνει απρόβλεπτο το παιχνίδι.

Απόλλων Σμύρνης-Βόλος: Ο Απόλλωνας είναι δουλεμένη ομάδα, διόλου τυχαία πως σκοράρει πάνω από το 50% των τερμάτων του με στημένες μπάλες. Το άσχημο είναι πως αυτό θα είναι το τρίτο ματς σε διάστημα μιας εβδομάδας, έχοντας προηγηθεί δύο εκτός έδρας. Στοιχείο που δίνει αξία στις τιμές νίκες για τον ποιοτικό Βόλο, με τη Bwin να προσφέρει το 2dnb στο 2.35.

Οι αριθμοί που μιλάνε

• Οκτώ νίκες και μια ισοπαλία ο Παναθηναϊκός όταν υποδέχεται τον Παναιτωλικό.
  • Αν τα ματς έληγαν στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννενα θα ήταν πρώτος στη βαθμολογία.
  • Η ΑΕΚ έχει σκοράρει πάνω από τα μισά φετινά της τέρματα μετά το 60ο λεπτό των παιχνιδιών της. Εννέα γκολ έχει πετύχει στο τελευταίο 20λεπτο
  • Επτά από τα 14 γκολ του ΠΑΟΚ είναι μετά το 87ο λεπτό!

Κοίτα τι παίζει

Ο Μάνταλος δεν έπαιξε την Πέμπτη, έχοντας μια εβδομάδα ξεκούρασης μπροστά του. Στο ματς με τη Λάρισα που προηγήθηκε έδειξε σε εκπληκτική κατάσταση και αξίζει το ρίσκο να τον επιλέξουμε ως σκόρερ στην Τρίπολη. Στο 3.35 από τη Winmasters.

ΟΦΗ και ΠΑΣ, το γράψαμε και πιο πάνω, είναι από τις ομάδες με τις περισσότερες τελικές στο πρωτάθλημα. Συναντάμε στο 2.05 στον Stoiximan.gr το over 8,5 τελικές προσπάθειες στο μεταξύ τους παιχνίδι.

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ