novibet logo

Cunha… που τους κούναγε!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο! Όλα τα «μικρά» πέρασαν χτες από τις αναλύσεις. Το under του Μαγδεμβούργου, το γκολ/γκολ της Αούστρια Βιέννης και ο άσος της Μπούντμπαχ, που διέλυσε την Φιρτ ΙΙ. Ήταν εξάλλου και οι τρεις επιλογές που είχα για δυάδα, αν έπαιζα κάτι.

Σήμερα το πρόγραμμα έχει αρκετές επιλογές. Επιτέλους έχουμε ξανά κανονική ροή πρωταθλημάτων, μετά από τη διακοπή για το Nations League. Δύο στήλες, μία σήμερα (η βασική), μία αύριο, όπου θα αναλυθούν τα αυριανά παιχνίδια.

Bundesliga – Με Κούνια και σε φόρμα η Χέρτα

Η κόντρα Ντόρτμουντ σβήστηκε, αφού ο Κράμαριτς είναι εκτός λόγω καραντίνας, από εκεί και πέρα υπάρχουν αρκετά σημεία από Μπουντεσλίγκα που παίζονται.

FC AugsburgRB Leipzig : Σκέφτηκα αρκετή ώρα να κοντράρω Λειψία. Για του λόγου του αληθές περνάει από το μυαλό μου ακόμα η κόντρα, όμως θα το αφήσω. Η Λειψία μπορεί να έχει Champions League σε τρεις μέρες, όμως θεωρώ πως δεν θα έχει το μυαλό της αλλού, κάτι που δεν θα επιτρέψει ο Νάγκελσμαν, αφού ο ίδιος έχει θέσει ως προτεραιότητα το πρωτάθλημα. Εξάλλου η τελευταία εμφάνιση της Άουγκσμπουργκ στο Βόλφσμπουργκ με προβλημάτισε, παρά το 0-0.

Hertha BSCVfB Stuttgart : Το τρομερό παιχνίδι στο Μόναχο είχε μόνο θετικά αποτελέσματα για τους πρωτευουσιάνους. Μπορεί να ηττήθηκε με 4-3 η Χέρτα, όμως έδειξε αρκετά θετικά πράγματα, που πρέπει να πάρει μαζί της. Ο κόουτς Λαμπαντία μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τη διάθεση των παικτών και η δίψα για τη δεύτερη νίκη της Χέρτα στο πρωτάθλημα είναι μεγάλη. Βασικό γρανάζι της Χέρτα θεωρείται ο Κούνια, ένας παίκτης που τα κάνει όλα και διαθέτει κάτι που έλειπε χρόνια από τη Χέρτα, η φαντασία στο δημιουργικό κομμάτι. Το να σκοράρει πληρώνει 2,25. Ο άσος είναι επίσης μια επιλογή καλή όσο βρίσκεται στο 2,05. Παράλληλα θεωρώ πως η Στουτγάρδη θα βρει γκολ απέναντι στην κάκιστη αμυντικά Χέρτα. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου το βρίσκουμε στο 3,75, ενώ το γκολ/γκολ και νίκη Χέρτα παίζει στο 3,40. Από κοντά και το γκολ του Κόρντομπα στο 2,25.

MainzBayer Leverkusen : Τα… μαύρα της τα χάλια έχει η Μάινς, που παίζει εξαιρετικά άσχημα από την αρχή της σεζόν. Έχω τονίσει από τα preview ότι είναι από τις ομάδες που θεωρώ θα υποβιβαστούν, κάτι που έχει επιβεβαιώσει με την απόδοση της μέχρι στιγμής. «Όαση» στη Μάινς αποτελεί ο Ματέτα, που πραγματικά είναι ο μόνος που μπορεί να «ξελασπώσει» την ομάδα. Απέναντι σε μια Λεβερκούζεν που έχει να λύσει αμυντικά θέματα. Το να σκοράρει ο Ματέτα πληρώνει 3,10.

Arminia BielefeldBayern München : Στο ίδιο μήκος κύματος όπως στο παιχνίδι με τη Ντούρεν θα κινηθώ. Θεωρώ πως έχει αξία να κυνηγήσουμε τα under σε αυτό το παιχνίδι. Από under2,5(3,75) μέχρι το ασιάτικο under 3 (3,00). Η Αρμίνια ξέρει να παίζει άμυνα και πιστεύω θα το κάνει με τη μεγαλύτερη δυνατή συγκέντρωση σήμερα.

Zweite Liga – Το Αμβούργο του πρώτου γύρου

Greuther FürthHamburger SV : Η Φιρτ είναι από τις ομάδες που δεν εκτιμώ καθόλου φέτος. Καμία αρχή, κανένα τέλος για την ομάδα, που μου δείχνει στα παιχνίδια της ότι δεν έχει πλάνο. Το Αμβούργο είναι ανώτερο κατά πολύ και φαίνεται πως φέτος έχει αυτό που του έλειπε τα τελευταία χρόνια, την τρέλα. Εξάλλου στον πρώτο γύρο είμαστε μαθημένοι να παίζουμε Αμβούργο, το πρόβλημα θα είναι ο δεύτερος γύρος. Διπλό λοιπόν στο 2,00, διπλό και γκολ/γκολ στο 3,50.

Karlsruher SCSV Sandhausen :  Έχω τονίσει πως η Σαντχάουζεν είναι μια ομάδα που υπέστη μετάλλαξη στη νοοτροπία της. Από την αμυντική ομάδα που ξέραμε επί χρόνια, πλέον βλέπουμε μια ομάδα με επιθετική νοοτροπία. Θεωρώ πως το παιχνίδι με την Καρσλρούη θα έχει αρκετά γκολ. Στο 1,975 το over2,5, με τις δύο ομάδες να θέλουν οπωσδήποτε νίκη.

Dritte Liga – Γκολ στο Τσβίκαου

Προσοχή στο παιχνίδι της Μπάγερν ΙΙ με τη Λάουτερν. Σχέσεις εξαιρετικές, θυμηθείτε το φιλικό που έδωσε η Μπάγερν με τη Λάουτερν για να βγει από το οικονομικό διέξοδο η Λάουτερν. Κάτι σε… άσο ημίχρονο, διπλό τελικό δεν είναι άσχημο (26,00).

FSV ZwickauKFC Uerdingen : Η Τσβίκαου σκοράρει σταθερά στα παιχνίδια της. Βρίσκει σήμερα μια Ουέρντινγκεν που θέλει νίκη, οφείλει να παίξει ανοιχτά, κάτι που είδαμε και από τις δηλώσεις του Κράμερ. Το over2,5 στο 2,07 είναι αρκετά υψηλό στα μάτια μου, ειδικά από την στιγμή που και οι δύο θα παραταχθούν με άκρως επιθετικά συστήματα.

Ρεγκιονάλ Λίγκα Γερμανίας

Από τις χαμηλές κατηγορίες στη Γερμανία επέλεξα τρία γκολ/γκολ ημιχρόνων, ένα από κάθε περιφερειακή Λίγκα. Ο συνδυασμός στατιστικής και νοοτροπίας ομάδων είναι ο κύριος λόγος που επιλέγω τα συγκεκριμένα γκολ/γκολ ημιχρόνων. Από τη Ρεγκιονάλ Λίγκα Südwest επιλέγω το ματς της Γκίσεν με τη Ζόνενχοφ (4,00). Από τη Ρεγκιονάλ Λίγκα Δύσης επιλέγω το ματς της Λόττε με την Γκλάντμπαχ ΙΙ (3,75), έχοντας αναφερθεί σε προηγούμενη στήλη για την επιθετική νοοτροπία της Λόττε. Τέλος, από τη Ρεγκιονάλ Λίγκα Βαυαρίας επιλέγω το ματς της Ίλερτισεν με την Άιχστατ (3,75). Έμπνευση το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό της Σάλντινγκ με τη Χάιμστετεν.

Αυστριακό Κύπελλο

Σκέφτηκα δύο άσους, αυτόν της Χόχενεμς και αυτόν της Φιρστ Βιέννα, στο 11,00 ο πρώτος, στο 4,00 ο δεύτερος. Δυστυχώς πάω πάσο και στους δύο, αφού δεν είναι ξεκάθαρο πως θα παραταχθούν οι φιλοξενούμενοι και το ότι κρατάνε κλειστά τα χαρτιά τους, σημαίνει ότι ενδιαφέρονται για την πρόκριση.

Αυτά για σήμερα, νομίζω είναι ξεκάθαρο το πώς θα κινηθώ. Καλή τύχη να έχουμε και καλές επιλογές να έχετε!

Το παιχνίδι μου

Δυάδα1 (bet365.gr):
17/10 – 14:00 – Φιρτ – Αμβούργο : 2ft(2,00)
17/10 – 16:30 – Χέρτα – Στουτγάρδη : 1ft(2,05)
Στη δυάδα απόδοσης (4,10) 15 μονάδες

Δυάδα2(bet365.gr):
17/10 – 14:00 – Καρλσρούη – Σαντχάουζεν : over2,5(1,975)
17/10 – 15:00 – Τσβίκαου – Ουέρντινγκεν : over2,5(2,05)
Στη δυάδα απόδοσης (4,05) επί 15 μονάδες

Στην τετράδα (Δυάδα1+δυάδα2) απόδοσης (16,59) με 5 μονάδες

Μονά/δυάδα (bet365.gr):
17/10 – 15:00 – Μπάγερν ΙΙ – Καϊζερσλάουτερν : άσο ημίχρονο / διπλό τελικό (26,00) επί 5 μονάδες
17/10 – 15:00 – Σάλντινγκ – Χάιμστετεν : διπλό ημίχρονο / άσο τελικό (19,00) επί 4 μονάδες