stoiximan logo
  • ΣΟΥΝΝασιονάλ Ασουνσιόν01:00Ρασίνγκ Μοντεβιδέο
    2 @ 4.00

Έχει «ζουμί»…

Καλημέρα φίλοι και καλό Σ/Κ! Χτες η μέρα πέρασε ήρεμα. Είχα τονίσει πως πάω με πολύ χαμηλό ποντάρισμα, αφού δεν είχα καλό feeling και επειδή ερχόταν καλό κουπόνι για το Σαββατοκύριακο. Η Αρμίνια επικράτησε με 1-0 της Φράιμπουργκ, μένοντας στο under, ενώ αντίστοιχα στο άλλο παιχνίδι η Χάλεσερ επικράτησε 2-1 της Ουέρνιτνγκεν, επιβεβαιώνοντας το over. Αυτόχειρας το Αμβούργου, που έπαθε… Αμβούργο.

Πάμε στα «φρέσκα», με τις επιλογές να είναι αρκετές.

Bundesliga – Κομβική αγωνιστική

(Σάββατο) Bayern MünchenUnion Berlin : Ο Μπουκ φυλάσσεται καθώς το διπλό δίνει 6,00. Υπό άλλες συνθήκες θα πλήρωνε πάνω από 12,00 το διπλό, όμως έχουμε μια ιδιαίτερη περίσταση εδώ, με την Μπάγερν να έχει μπροστά της παιχνίδι κόντρα στην Παρί και ταυτόχρονα έχει να διαχειριστεί πάρα πολλές και σημαντικές απουσίες (Λεβαντόφσκι, Γκνάμπρι, Σούλε, πιθανόν Γκορέτσκα). Εννοείται πως δεν πάω στην κόντρα, το 6,00 είναι μικρό στα μάτια μου και ιδιαίτερα προσεγμένο. Θα πάω όμως με το γκολ/γκολ ημιχρόνου, αφού πιστεύω πως θα δούμε ένα παιχνίδι πλούσιο σε γκολ. Στο 4,00 η συγκεκριμένη επιλογή.

(Σάββατο) Eintracht FrankfurtVfL Wolfsburg : Παιχνίδι πολύ ιδιαίτερο και σημαντικό για τις δύο ομάδες. Οι δύο εκπλήξεις της Μπουντεσλίγκα συναντιόνται και η παράδοση «μιλάει» για τη Βόλφσμπουργκ, που νιώθει εξαιρετικά όποτε παίζει με την Άιντραχτ. Αν θα καταφέρει η Άιντραχτ να ανακόψει την παράδοση της Βόλφσμπουργκ; Θα το δούμε αυτό. Θεωρώ πάντως πως με μια ισοπαλία κανείς δεν θα απογοητευτεί. Στο 3,50 το «Χ».

(Σάββατο) VfB StuttgartBorussia Dortmund : Η απουσίες του Σίλας, του Γκονζάλες, του Μανγκαλά είναι εξαιρετικά σημαντικές για την ανάπτυξη της ομάδας. Εξάλλου φαίνεται το πρόβλημα στην επίθεση από τότε που δεν παίζουν και οι τρεις ταυτόχρονα. Η Ντόρτμουντ έχει ψυχολογία και μπορεί να διορθώσει το «στραβοπάτημα» της περασμένης εβδομάδας. Επιλογή το ασιατικό χάντικαπ -1 για τους Βεστφαλούς που πληρώνει 2,37. Σε περίπτωση νίκης με ένα γκολ, τότε παίρνουμε το ποντάρισμα μας πίσω.

(Κυριακή) Schalke 04 – FC Augsburg : Μάλιστα κύριοι, θα παίξω Σάλκε. Το έχω τολμήσει φέτος μερικές φορές, αρκετά επιτυχημένα θα έλεγα. Έχω μαντέψει τη μοναδική νίκη της μέχρι στιγμής αλλά και κερδισμένο θεωρώ το διπλό που είχαμε ποντάρει στο Άουγκσμπουργκ, όταν ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση. Τώρα έχει την ευκαιρία να πανηγυρίσει τη δεύτερη νίκη της. Υπάρχουν καλά δεδομένα για το ματς, με τη Σάλκε να έρχεται από πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στη Λεβερκούζεν, όπου το αποτέλεσμα την αδικεί. Στο 3,20 ο άσος παίζεται.

Zweite Liga – Αν νικήσει, παίζει Bundesliga

(Σάββατο) Paderborn VfL Bochum : Νομίζω ο τίτλος τα λέει όλα για την Μπόχουμ, που αν κερδίσει το συγκεκριμένο δύσκολο παιχνίδι, τότε μπορεί πια να μιλάει για Μπουντεσλίγκα την ερχόμενη χρονιά. Ασφαλώς και το αξίζει, αφού ήταν μακράν η πιο σταθερή ομάδα, η ομάδα που έδειξε σοβαρότητα όταν ήταν ντεφορμαρισμένη και η ομάδα που παίζει ίσως το πιο στρωτό ποδόσφαιρο. Η Πάντερμπορν είναι σαν το κουτί της Πανδώρας, δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσει. Θεωρώ πως θα δούμε ένα παιχνίδι εξαιρετικό, με αρκετές ευκαιρίες και γκολ. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,00 δεν περνάει απαρατήρητο.

Dritte Liga – Ο θάνατος σου, η ζωή μου

(Σάββατο) MSV DuisburgWaldhof Mannheim : Θεωρώ πως το over2,5 δεν θα έπρεπε να είναι outsider στο συγκεκριμένο παιχνίδι, αφού το scoring rate των δύο ομάδων είναι αυξητικό τις τελευταίες αγωνιστικές. Μπορεί η Μάνχαϊμ να έρχεται από σερί under, όμως αν δει κανείς τα παιχνίδια της θα καταλάβει πως είναι μια εξαιρετικά επιθετική ομάδα. Η Ντούισμπουργκ έχει βρει αποτελεσματικότητα και σίγουρα δεν θα το αλλάξει αυτό.

(Σάββατο) VfB LübeckKaiserslautern : Σε ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι περίμενα την ψαλίδα του σετ μικρότερη. Μόνο και μόνο επειδή η Λάουτερν έχει το όνομα, δεν σημαίνει πως πρέπει να είναι το φαβορί. Ναι επικράτησε της Χάλεσερ, ναι το 2-2 επί της Τσβίκαου έγινε στην τελευταία φάση, όμως και τα δύο παιχνίδια συνοδεύτηκαν από κακές εμφανίσεις, κάτι που δεν μπορώ να παραβλέψω. Πάω με ρίσκο στον άσο του 3,20 και ας είναι παιχνίδι «ο θάνατος σου, η ζωή μου»

Austria 1η και 2η  – Ένα διπλό, ένας άσος και ένα Χ

(Σάββατο) AdmiraSV Ried : Παιχνίδι στην κόψη του ξυραφιού. Ομάδες πανομοιότυπες σε πολλά πράγματα. Κανείς δεν θέλει να χάσει, η τακτικές των δύο ομάδων θα είναι προσαρμοσμένες στον αντίπαλο και αν δεν έχουμε κάποια συγκυρία με κάποια στημένη φάση, τότε πολύ πιθανό να δούμε μια ισοπαλία σε αυτό το παιχνίδι, κάτι σε 0-0 και 1-1. Στο 3,20.

(Κυριακή) LASK Linz Wolfsberger AC : Νομίζω η αμυντική συμπεριφορά της ΒΑΚ δεν μου αφήνει περιθώρια να επιλέξω το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,33 στο συγκεκριμένο παιχνίδι, γνωρίζοντας πως η Λίντσερ θέλει να αντιδράσει μετά την ήττα επί της Βάττενς. Ποτέ στο παρελθόν σε εντός έδρας παιχνίδι της Λίντσερ με τη ΒΑΚ δεν έχει επαληθευτεί το γκολ/γκολ ημιχρόνου, μια στατιστική καθυστέρηση που μπορεί να σπάσει σε αυτόν τον αγώνα.

(Κυριακή) Sturm GrazWSG Swarovski Tirol : Η Βάττενς παίζει τρομερά απελευθερωμένα, έχει συγκεκριμένο πλάνο παιχνιδιού και ζει το όνειρο της. Της βγαίνουν όλα. Είναι σαν κάτι μέρες που κάποιος πάει στο καζίνο και ό,τι και να ποντάρει, βγαίνει. Θα πάω με τη ρέντα των φιλοξενούμενων, παρότι γνωρίζω πως η Στουρμ είναι αρκετά αξιόπιστη εντός. Μάλιστα να τονίσω δεν έχει χάσει ποτέ από τη Βάττενς. Στο 3,50 το διπλό.

(Σάββατο) SV LafnitzFC Liefering : Ομάδα πρωτοπόρος που μπορεί να ανέβει, είναι outsider απέναντι σε ομάδα που βρίσκεται στη δεύτερη θέση και απαγορεύεται να ανέβει (είναι η δεύτερη ομάδα της Σάλτσμπουργκ). Αν έχετε εσείς κάποια εξήγηση, καλώς. Προσωπικά δεν έχω. Μπορεί η Λιφερίνγκ να έχει το ακριβότερο ρόστερ, όμως αυτό για μένα είναι κίνητρο για τη Λάφνιτς, που έρχεται από τρομερό διπλό στο Κλάγκενφουρτ. Στο 2,90 ο άσος αποτελεί επιλογή.

Αυτά για το Σ/Κ. Αρκετές επιλογές, κάτι που σημαίνει… χημεία! Καλή τύχη να έχουμε!

Το παιχνίδι μου

Patent (1-2-3 system) (bet365.gr):
10/04 – 13:00 Πάντερμπορν – Μπόχουμ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 10 μονάδες
10/04 – 16:30 Μπάγερν Μονάχου – Ουνιόν Βερολίνου : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 10 μονάδες
11/04 – 18:00 Λίντσερ – ΒΑΚ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,33) επί 10 μονάδες