novibet logo

Επιμονή στα γκολ, συν μια ανατροπή!

Γεια σας φίλοι! Ήμασταν πολύ κοντά μεσοβδόμαδα. Το διάβασμα των παιχνιδιών ήταν καλό, έμεινα ευχαριστημένος, το αποτέλεσμα βέβαια ήταν κακό. Η Ζενίτ δεν μπόρεσε να διπλώσει τα τέρματα της σε κρίσιμα σημεία του ματς, η ΒΑΚ έχασε επίσης μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί. Το αποτέλεσμα αυτού, να πληρωθούμε μόνο το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Μπάγερν.

Κέρδος βγήκε, όπως και όσοι ακολουθήσατε το πέναλτι της Γκλάντμπαχ, για το οποίο έγραφα στην ανάλυση. Όλα αυτά ανήκουν στο παρελθόν, ήδη είναι Παρασκευή σήμερα και το νέο κουπόνι απλώνεται μπροστά μας.

Bundesliga

FSV Mainz 05 – 1. FC Köln : Ματς στο οποίο κοιτούσα το διπλό, αφού η Κολωνία δείχνει να χτυπάει φόρμα. Κάτι που από ότι φαίνεται βλέπουν και οι Book και έτσι το διπλό είναι αρκετά χαμηλά για να το κοιτάξoυμε. Καθαρό no bet.

Zweite Liga

Holstein KielVfL Bochum : Η Μπόχουμ δεν παίζει καθόλου άσχημα στα τελευταία ματς, αδικείται αρκετά από τα αποτελέσματα που έχει έως τώρα. Βέβαια, για την Κιλ δεν μπορώ να πω το αντίθετο, είναι επίσης σε καλή κατάσταση, για λίγο δεν ποντάραμε άλλωστε στο διπλό μέσα στην Στουτγάρδη. Θεωρώ πως θα δούμε ένα επιθετικό παιχνίδι στο Κίελο, με τις δύο ομάδες να είναι πραγματικές μηχανές επιθετικά. Καλή επιλογή το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 3,40.

SV Darmstadt 98 – FC Erzgebirge Aue : Η τακτική του Έλληνα κόουτς στη Ντάρμστατ παραμένει αμυντική και είναι ο κύριος λόγος που δεν θα ποντάρω κάτι στο συγκεκριμένο ματς. Παρόλα αυτά θεωρώ πως θέλει απλά μια… φλόγα για να ανάψει το συγκεκριμένο ματς.

Dritte Liga

FC Viktoria KölnMagdeburg : Δύσκολο παιχνίδι για προβλέψεις. Η Βικτόρια είναι εντελώς αψυχολόγητη ομάδα. Είναι από τις λίγες ομάδες που έπεσα τελείως έξω στο τι θα έδειχναν στον αγωνιστικό χώρο. Περίμενα επί Ντότσεφ σφιχτή άμυνα, αντί αυτού παίζει επιθετικά. Για το Μαγδεμβούργο ήταν γνωστό ότι θα βλέπαμε ένα σφιχτό σύνολο. Πάει παντού το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Austria Erste Liga

FC Wacker Innsbruck SV Ried : Η Ριντ έχει την ποιότητα να σκοράρει σε όλα της τα παιχνίδια, αυτό δεν αμφισβητείται, το θέμα είναι σε ποια παιχνίδια θα δεχτεί γκολ και αν ναι, πόσα και πότε. Θεωρώ πως η Βάκερ Ίνσμπρουκ έχει βελτιωθεί αρκετά τον τελευταίο καιρό, ιδίως επιθετικά, όπου και καταφέρνει να σκοράρει όταν της δοθεί η ευκαιρία.

SC Austria LustenauSV Kapfenberg : Για έναν περίεργο λόγο το συγκεκριμένο παιχνίδι μου βγάζει… ανατροπή. Ακόμα και στατιστικά να το δει κανείς, πως συμπεριφέρονται οι δύο ομάδες, μπορεί να καταλήξει σε αυτό το bet. Εξάλλου έχουν και παράδοση μεταξύ τους. Στο 19,00 η ανατροπή.

AmstettenFC Blau Weiss Linz : Στατιστικά είναι το δεύτερο δυνατότερο γκολ/γκολ ημιχρόνου στην Αυστρία. Η Αμστέτεν ανεβάζει δραστικά τα νούμερα της στην επίθεση, το ίδιο ισχύει και για την Μπλάου Βάις. Στο 3,75 το συγκεκριμένο μπετ.

Αυτά για σήμερα. Θα επιλέξω μόνο το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Ριντ και την ανατροπή της Λούστεναου. Θα ανοίξω το παιχνίδι μου αύριο πια και για όλο το Σ/Κ.