novibet logo

Επιστροφή με Αυστρία Erste Liga!

Καλημέρα φίλοι! Τέλος οι εθνικές, επιτέλους ξανά σε κανονικούς ρυθμούς. Νομίζω πανηγυρικά δικαιώθηκαν όσοι επέλεξαν το no bet στις εθνικές, αφού δεν υπήρχαν και πολλές ευκαιρίες. Περίεργοι καιροί, εν μέσω πανδημίας και τόσων παιχνιδιών, να παίζουν οι παίκτες και για τις εθνικές ομάδες. Πολύ λογικό να επέρχεται η κούραση και οι κακές εμφανίσεις μεγάλων εθνικών ομάδων.

Από τώρα μέχρι το τέλος δεν θα υπάρξει άλλη διακοπή, κάτι που προσωπικά μου αρέσει. Είναι η τελική ευθεία, τα τελευταία μέτρα της χρονιάς και είναι στο χέρι μας να κλείσουμε την χρονιά εξαιρετικά. Δουλειά, σύνεση, μεράκι και χαμηλά τους τόνους, τα κλειδιά της επιτυχίας.

Να σημειώσω πως έχουμε Πάσχα στη Γερμανία και Αυστρία, επομένως το πρόγραμμα θα διαφέρει λίγο. Για παράδειγμα έχουμε κανονικά αγωνιστική σήμερα Αυστρία Β, ενώ έχουμε εκ νέου αγωνιστική τη Δευτέρα, όπως δηλαδή και στην Αγγλία. Κατά τα άλλα δεν έχουμε κάποιο παιχνίδι στη Γερμανία σήμερα, όλα διεξάγονται το Σ/Κ αλλά και τη Δευτέρα.

Μικρή στήλη λοιπόν σήμερα, με τέσσερα παιχνίδια να ξεχωρίζουν στα μάτια μου για την αγωνιστική στην Erste Liga της Αυστρίας.

Επιστρέφουν με όρεξη και γκολ (;)

FC DornbirnBlau Weiss Linz : Η Ντόρνμπιρν έχει τρανταχτά προβλήματα στην αμυντική λειτουργία πολύ καιρό τώρα. Ο προπονητής από ότι φαίνεται δεν μπορεί να τα διορθώσει και επιπλέον έρχεται στην έδρα της μια από τις καλές ομάδες της κατηγορίας, η Μπλάου Βάις Λινς. Υπάρχει διαφορά δυναμικότητας, γνωρίζουμε (στα χαρτιά) ότι η Μπλάου Βάις είναι καλύτερη. Η φιλοξενούμενη έχει πολλές επιθετικές αρετές και χάρη στην επίθεση της βρίσκεται στη θέση που βρίσκεται. Θεωρώ πως το γκολ/γκολ είναι εφικτό και με το combo διπλό και γκολ/γκολ να πληρώνει 3,75, δεν γίνεται να μην ποντάρω.

FC Juniors OÖ – SV Horn : Για τη Χορν τα έχουμε πει πολλές αγωνιστικές τώρα, δεν έχει αλλάξει απολύτως τίποτα. Ίδια φιλοσοφία, επίθεση, γκολ και όπου βγει. Η Λίντσερ ΙΙ είναι μια ομάδα που δεν διστάζει να παίξει το επιθετικό της ποδόσφαιρο άσχετα από τον αντίπαλο. Το 3,75 του γκολ/γκολ ημιχρόνου είναι το μόνο δελεαστικό σημείο που μπορούμε να ποντάρουμε στο ματς.

SV LafnitzRapid Wien II : Εντελώς έμπνευση, μιας και οι δύο ομάδες και παράδοση έχουν στις ανατροπές αλλά και η Λάφνιτς δέχεται εύκολα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, θα επιλέξω το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό, από το «φτιάξε αγορά» στο 29,00.

Vorwärts SteyrAustria Lustenau : Η αλλαγή συστήματος της Λούστεναου, με το 4-2-3-1 να μετατρέπεται σε ένα 4-3-3 αλλά και σε ένα 3-5-2, έχει δώσει αρκετά γκολ, όμως ταυτόχρονα τα παιχνίδια της γίνονται «ροντέο». Η Στιρ είναι μια ομάδα «χταπόδι», δηλαδή προσαρμόζεται ανάλογα τον αντίπαλο. Θεωρώ πως αν δοθεί στη Λούστεναου η ευκαιρία να καθορίσει τον ρυθμό, τότε θα δούμε ένα παιχνίδι γεμάτο γκολ. Στο 4,00 το γκολ/γκολ ημιχρόνου.

Το παιχνίδι μου

Patent (1-2-3 system) (bet365.gr):
02/04 – 19:30 Ντόρνμπιρν – Μπλάου Βάις Λινς : γκολ/γκολ+2(3,75) επί 7 μονάδες
02/04 – 19:30 Λίντσερ ΙΙ – Χορν : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (3,75) επί 7 μονάδες
02/04 – 19:30 Στιρ – Λούστεναου : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 7 μονάδες
Στις δυάδες από 3,5 μονάδες (10,5)
Στην τριάδα απόδοσης (56,25) επί 1,5 μονάδα

Μονό (bet365.gr):
02/04 – 19:30 Λάφνιτς – Ραπίντ ΙΙ : διπλό ημίχρονο / άσος τελικό (29,00) επί 5 μονάδες

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ