stoiximan logo

Επιστροφή στα… γνωστά!

Καλημέρα φίλοι! Αυτό ήταν, τέλος με τις εθνικές ομάδες μέχρι τον Μάρτη του 2020. Τώρα πλέον μπορούμε να επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα πρωταθλήματα μέχρι και τα Χριστούγεννα. Έπειτα ως γνωστόν ακολουθεί σχεδόν ένας μήνας διακοπή για Γερμανία και σχεδόν δύο μήνες διακοπή για την Αυστρία.

Σκέφτομαι αρκετά για το Σ/Κ που μας έρχεται. Μην ξεχνάτε ότι ακολουθεί και ευρωπαϊκό κουπόνι στα… καπάκια. Επομένως όλα θα παίξουν τον ρόλο τους στις τελικές μας επιλογές. Σήμερα θα μπούμε αρκετά χαλαρά. Δεν έχει τίποτα τρομερό το πρόγραμμα, επομένως θα επικεντρωθούμε περισσότερο στα του Σ/Κ όσον αφορά το ποντάρισμα.

Bundesliga

Borussia DortmundSC Paderborn 07 : Η νίκη της Ντόρτμουντ είναι το πλέον πιθανό αποτέλεσμα για τον Φαβρ και την ομάδα του. Κάθε άλλο αποτέλεσμα σημαίνει απόλυση του Ελβετού. Πιστεύω θα δούμε ένα 3-1/4-1 σκορ, θα μου κάνει εντύπωση αν πάει χαμηλά το σκορ, όπως και εντύπωση θα μου κάνει αν η Πάντερμπορν δεν δημιουργήσει ευκαιρίες, αφού από την φύση της γνωρίζουμε ότι θα παίξει στα ίσα. Σοβαρά στοιχηματικά δεν προσεγγίζεται ασφαλώς το παιχνίδι.

Zweite Liga

VfL BochumVfL Osnabrück : Η Μπόχουμ είναι από τις ομάδες που αδικείται από την μέχρι τώρα συγκομιδή βαθμών στο πρωτάθλημα. Παίζει καλά, παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο, όμως πάντα κάτι της λείπει. Αυτό το κάτι πάντως στα τελευταία παιχνίδια έχει εξαφανιστεί και η ομάδα έχει πάρει τα πάνω της. Δίκαιο φαβορί απέναντι στην Όσναμπρουκ, που θα παίξει για να «σπάσει» τον ρυθμό της Μπόχουμ.

FC Erzgebirge AueFC Sankt Pauli : Έτσι όπως παίζει η Ζανκτ Πάουλι είναι δύσκολο να μην δεχθεί γκολ. Άπαξ και γίνει αυτό, τότε αναγκαστικά θα παίξει για τα πολλά γκολ, θέλοντας να καλύψει τις όποιες αμυντικές αδυναμίες. Η Άουε είναι ομάδα που προσαρμόζεται στον αντίπαλο. Θεωρώ λοιπόν πως θα παίξει και εκείνη επιθετικά, θα βρει χώρους αλλά και ευκαιρίες. Υποψιασμένο το σετ σε σημεία και γκολ. Το μόνο λάθος που διέκρινα είναι το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,33.

Austria Erste Liga

FC Blau Weiss LinzLiefering : Αντιμέτωπες τίθενται οι δύο ομάδες από τις τέσσερις που έχουν δεχτεί τις περισσότερες ευκαιρίες στο πρωτάθλημα της Β’ Αυστρίας. Κατά μέσο όρο δέχονται και οι δύο πάνω από 13,5 τελικές ανά παιχνίδι, περίπου μία ευκαιρία ανά οκτώ λεπτά. Αν τιμήσουν αυτό το στατιστικό τότε θεωρώ πως το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 3,50 έχει πολύ περισσότερη τύχη από τις πιθανότητες που μας δίνει ο Book. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει πουθενά αλλού αξία.

Austria KlagenfurtAustria Wien II : Αρκετά πονηρό ματς. Από τις πιο… ύπουλες ομάδες η Κλάγκενφουρτ και η Αούστρια Β. Μαζί αυτές οι δύο αλλά και με την Λούστεναου, έχουν τις περισσότερες ανατροπές σε όλες τις κατηγορίες της Αυστρίας. Ένα στατιστικό που δεν μπορώ να παραβλέψω με τίποτα. Στο αίμα τους το έχουν; Μήπως φταίει ο τρόπος παιχνιδιού τους; Δεν ξέρω τι φταίει, όμως στο συγκεκριμένο ζευγάρι αξίζει αν μη τι άλλο να κυνηγήσουμε το συγκεκριμένο είδος στοιχήματος. Διπλό ημίχρονο, άσος τελικό στο 17,00.

HornFC Wacker Innsbruck: Να πω εκ νέου για το στυλ της Χορν; Νομίζω θα γίνω γραφικός. Το έχετε μάθει πια. Χορν συνώνυμο των πολλών γκολ. Από την άλλη η Βάκερ Ίνσμπρουκ έχει χάσει κάθε σταθερότητα στο παιχνίδι της. Μπορεί στη διακοπή να το… μάζεψε, όμως απέναντι στη Χορν ίσως θυμηθεί να παίξει αυτό που παρουσιάζει τους τελευταίους αγώνες στον αγωνιστικό χώρο. Στο 3,50 το γκολ/γκολ ημιχρόνου.

Το παιχνίδι μου

Μονό:
22/11 – 20:10 – Κλάγκενφουρτ – Αούστρια Βιέννης ΙΙ : 2ht/1ft(17,00) επί 5 μονάδες

Trixie (2-3 system):
22/11 – 19:30 – Άουε – Πάουλι : g/gHT(4,33)
22/11 – 20:10 – Μπλάου Βάις – Λιφερίνγκ : g/gHT(3,50)
22/11 – 20:10 – Χορν – Βάκερ Ίνσμπρουκ : g/gHT(3,50)