novibet logo

Κουνιούνται σεντόνι και δίχτυα

Ούτε γκολ χθες σε 180 λεπτά Τσάμπιονς Λιγκ. Οχι φυσικά πως έγιναν άσχημα παιχνίδια. Μπορεί να είναι η ουσία του ποδοσφαίρου το γκολ, αλλά η υψηλή στρατηγική και οι κινήσεις τακτικής που παρακολουθήσαμε ήταν πολύ ενδιαφέρον θέαμα.

Ο κόσμος όμως ζητά γκολ. Η Uefa το ξέρει αυτό και δεν νομίζω πως της άρεσε το χθεσινό. Ούτε τα τέσσερα 0-0 στα πρώτα ημίχρονα των παιχνιδιών της περασμένης εβδομάδας ήχησαν, θαρρώ, καλά στα αυτιά τους. «Να προστατέψει το προϊόν της» ο τίτλος της στήλης με τα ειδικά στοιχήματα, εδώ στο BetMarket.gr.

Πως μπορεί να το κάνει; Ηδη αν έχετε παρατηρήσει οι κίτρινες κάρτες είναι ελάχιστες. Δεν θέλει ένταση, αναζητά ρυθμό. Ισως μειώσει και τα φάουλ, να κάνει πιο γρήγορο το ματς. Ισως δούμε και κανένα πέναλτι σήμερα (έξι ματς μέχρι τώρα, κανένα πέναλτι) για να… ξεκολλήσουν από το μηδέν.

Είναι value το over στη Μαδρίτη, κι ας είναι ομάδες που προσέχουν την άμυνά τους και οι δύο. Στο 2.40 άντε 2.50 η σωστή τιμή. Το 2.75 ξεφεύγει. Στο 2.70 ήταν το Λεβαδειακός-Παναιτωλικός, μην τρελαθούμε!

Και νομίζω ήρθε η ώρα να δούμε και γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Αν συνεχίσει έτσι το πράγμα, θα ανοίγουν όλη την τηλεόραση στο β’ ημίχρονο. Στο 2.35 να δούμε τουλάχιστον 2 γκολ στο πρώτο μέρος στη Γερμανία. Εκεί όπου η Σίτι προφανώς είναι το μεγάλο φαβορί, στο εκτός με τη Σάλκε.

Εκτός Τσάμπιονς Λιγκ, σκέφτηκα τη Λάτσιο. Είναι μεγάλο το διπλό στην Ισπανία, αλλά έχει και καλές απουσίες. Θέλει γκολ και αυτό δίνει τύχες στο over. Επεσε βέβαια από το 2.00 στο 1,85.

Στη Γαλλία, δύο εξ’ αναβολής. Η Παρί Σ.Ζ. που λίγο ενδιαφέρεται για το σημερινό κόντρα στη «σκληρή» Μονπελιέ. Το διπλό από το 12.00 στο 10.00. Δεν ποντάρω κάτι, αλλά ίσως είναι η 1η φορά που θα κάνω update στη στήλη μέσα στην ίδια μέρα. Λίγο μετά τις 21:00, όταν ανακοινωθούν οι ενδεκάδες. Αν δεν είναι σε αυτή της Παρί Σ.Ζ. ο Μ’Μπαπέ και το διπλό είναι πάνω από 8.50, θα ποντάρω. Αν λείπουν Μ’Μπαπέ και Βεράτι τότε θα ποντάρω και με καλή σχετικά μίζα. Με αυτούς μέσα, πάσο.

Στο άλλο ματς θα ποντάρω από τώρα. Κόντραρα την Μπορντό και την Κυριακή. Ούτε η ίδια δεν ξέρει πως κέρδισε. Το ξέρουν, το παραδέχονται πως μπάλα δεν παίζουν. Η Γκινγκάμπ παίζει, αλλά είναι άτυχη. «Ηρθε η ριμάδα η ώρα να πάρουμε αυτά που αξίζουμε» δήλωσε ο Γκουβερνέκ χθες. Ο προπονητής της, που μέχρι τον Ιανουάριο του 2017 ήταν στην Μπορντό.

Δυάδα:

20/2- 22:00 – Ατλέτικο Μαδρίτης – Γιουβέντους Over (2.74)

20/2- 22:00 – Σάλκε – Μάντσεστερ Σίτι Over 1,5 ημίχρονο (2.30)

Στη δυάδα απόδοσης 6,30 ποντάρισμα 9,5 μονάδες.

ΦΟΡΜΑ

Αρχική ΚάβαΚέρδος/ΖημίαΑνοιχτά ΣτοιχήματαΝέο ΥπόλοιποΜ.Ο. ΑποδόσεωνR.O.I.
2000158.7913.52145.293.01108.77%

Για να γραφτεί κάτι στη στήλη του θα πρέπει να έχει περάσει από πολλά κόσκινα. Ο all around tipster του BetMarket, με τα κείμενά του να έχουν σημεία από όλο τον ποδοσφαιρικό πλανήτη. Άλλωστε, μετά από τόσα χρόνια παρουσίας στον χώρο, είναι βέβαιος πως οι ευκαιρίες στα εμπορικά παιχνίδια σπανίζουν!