• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τις προσφορές* από τις στοιχηματικές εταιρίες που τις προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Με διαφορετική προσέγγιση!

Καλημέρα και καλό Σ/Κ! Η Χάιντενχαϊμ επιβεβαίωσε με τον καλύτερο τρόπο αυτό το τρομερό στατιστικό που έχει και όταν πληρώνει 2,00, για κάτι που έπρεπε να δίνει 1,40 βάσει μαθηματικών, τότε απλά παίζεις χωρίς δεύτερες σκέψης. Περιμένουμε λοιπόν το over2,5 της Σάλκε για να κλείσουμε τη δυάδα. Δυστυχώς στα γκολ/γκολ ημιχρόνων είχαμε ατυχία, με την Αούστρια Βιέννης να χάνει πέναλτι για το 1-1 στο 41’.

Αυτά για χτες, κάναμε ίσως την καλύτερη δυνατή χημεία και αναμένουμε. Σήμερα το πρόγραμμα είναι αρκετά γεμάτο και σκέφτηκα να προσεγγίσω εντελώς διαφορετικά τα παιχνίδια. Δεν θα τα χωρίσω σε πρωταθλήματα αλλά σε στοιχηματική κατηγορία.

«Μεσαία» outsider

Bayern München IISpVgg Unterhaching : Ντέρμπι στη Βαυαρία με αρκετές ιδιαιτερότητες. Προσωπικά θεωρώ πως η Μπάγερν είναι ντεφορμέ, από την στιγμή που δεν κατάφερε να επικρατήσει της Ιένα εντός έδρας. Από την άλλη οι καλές εμφανίσεις της Χάχινγκ εκτός έδρας συνεχίζονται. Έχει ξεκινήσει εξαιρετικά, δείχνοντας πως κάτι καλό φτιάχνεται φέτος. Το διπλό βρίσκεται στο 3,40.

KFC Uerdingen 05 – Eintracht Braunsweig : Η απόδοση στον άσο είναι πολύ μεγάλη, παρόλα αυτά δεν θα ασχοληθώ αυτήν τη φορά με την Ουέρντινγκεν, μέχρι να δείξει τα πράγματα που περιμένουν όλοι. Την εμπιστεύτηκα αρκετές φορές, δυστυχώς όμως δεν επιβεβαίωσε τα λεγόμενα μου.

LASK LinzWolfsberger AC : Τα «φρένα» της Βόλφσμπεργκερ έχουν… σπάσει. Παίζει εξαιρετικό ποδόσφαιρο, κοιτάει στα μάτια κάθε αντίπαλο και αν κάνεις το λάθος να την υποτιμήσεις, τότε θα δεχτείς αρκετά τέρματα. Η Λίντσερ είναι πολύ κουρασμένη και απογοητευμένη από τον αποκλεισμό του Τσάμπιονς Λιγκ. Πιστεύω θα επηρεάσει αυτό. Το διπλό πάντως δεν έχει «τρελή» αξία, αφού είναι απίστευτα υποψιασμένο από τους Book. Σημείο του 3,50 το βρίσκουμε στο 3,60

Γκολ/γκολ ημιχρόνων

Bayer LeverkusenTSG Hoffenheim : Επιθετικές ομάδες, τεράστια ποιότητα επιθετικά, λογικό το συγκεκριμένο γκολ/γκολ ημιχρόνου να είναι το χαμηλότερο σε όλες τις γερμανικές κατηγορίες. Για 2,80 το έχω, στο 3,25 το βρίσκουμε.

WolfsburgSC Paderborn 07 : Η ικανότητα της Πάντερμπορν να σκοράρει είναι φανερή, θεωρώ πως θα βρει γκολ σε κάθε αντίπαλο, αφού το ποδόσφαιρο που παίζει είναι άκρως επιθετικό. Η Βόλφσμπουργκ από ότι φαίνεται «ξεμπούκωσε». Χαμηλά όλα τα στοιχήματα των γκολ, εκτός από το εκατέρωθεν σκοράρισμα στο ημίχρονο, που το βρίσκουμε στο 3,50.

SV Wehen WiesbadenSSV Jahn Regensburg : Πάω και πάλι σε ματς της Βέχεν αλλά και της Ρέγκενσμπουργκ. Ο μέσος όρος ευκαιριών που δημιουργούν στο πρώτο ημίχρονο είναι ικανός να επιβεβαιώσει αρκετά εύκολο το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 3,75.

Würzburger KickersFSV Zwickau : Το μεγαλύτερο σε απόδοση γκολ/γκολ ημιχρόνου είναι αυτό της Κίκερς με την Τσβίκαου. Θεωρώ πως το 4-3-3 που επιλέγει η Κίκερς, μαζί με την αποτελεσματικότητα της Τσβίκαου θα είναι παράγοντες που θα επιβεβαιώσουν το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,50. Περιέχει αρκετή αξία.

FC KaiserslauternWaldhof Mannheim : Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά για την ομάδα «ροντέο» της Μάνχαϊμ. Από την στιγμή μάλιστα που κερδίζει δεν χρειάζεται να αλλάξει πράγματα στο στυλ της. Η Κάιζερσλάουτερν μπορεί εύκολα να ακολουθήσει αυτόν τον τρελό ρυθμό που δημιουργεί η ομάδα του Μάνχαϊμ και να σκοράρει επίσης. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου βρίσκεται στο 4,33.

Μεγάλα outsider

VfB StuttgartVfL Bochum : Δεν είναι το πιο εύκολο παιχνίδι που μπορεί να προσεγγίσει κάποιος, αφού υπάρχουν αρκετοί παράγοντες που θολώνουν τα νερά. Αρχικά ο κόουτς Ντουτ έφυγε από την Μπόχουμ και πλέον η ομάδα βρίσκεται σε αναζήτηση του νέου τεχνικού. Κακή ομάδα δεν έχει η Μπόχουμ, παρότι αποδυναμώθηκε το καλοκαίρι. Όλα της τα ματς είχα πάθος και δύναμη, ενώ στο τελευταίο κατάφερε από 0-3 να ισοφαρίσει σε 3-3. Θεωρώ υπερβολικό το 6,00 στο διπλό, για μια ομάδα που στάθηκε μέσα στο Αμβούργο. Μην ξεχνάμε πως η Στουτγάρδη έχει αρκετά προβλήματα στην έναρξη του πρωταθλήματος, ενώ στο τελευταίο ματς που έπαιξε προβλημάτισε ιδιαίτερα.

WattensFC Salzburg : Ο άσος άνοιξε στο 51,00, έπεσε στο 34,00 και τώρα βρίσκεται στο 21,00. Είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου πως αν μείνει στο 30+ θα ποντάρω 5 μονάδες. Δυστυχώς η απόδοση γκρεμίστηκε και μαζί της η σκέψη μου για ποντάρισμα.

Ειδικά στοιχήματα

Bayern München – 1. FSV Mainz 05 : Η Μπάγερν Μονάχου έχει αλλάξει αρκετά από πρόπερσι. Και όσο και να φαντάζει περίεργο έχει αλλάξει και αρκετά από πέρυσι. Ο κόουτς Κόβατς έχει γίνει πιο επιθετικός, δεν κοιτάει τόσο την άμυνα, αλλά προσπαθεί να βελτιώσει την ομάδα επιθετικά. Βάσει στατιστικών οι παίκτες της Μπάγερν παίζουν 6,5 ολόκληρα μέτρα πιο μπροστά από πέρυσι. Αυτόματα αυτό σημαίνει πως «γεμίζει» η αντίπαλη περιοχή. Διαθέτει παίκτες «μπουκαδόρους» και αναζητάει κατά 60% περισσότερο το ένας εναντίον ενός. Δεν είναι τυχαίο ότι έχει κερδίσει ήδη δύο πέναλτι σε δύο ματς. Θεωρώ πως θα τριτώσει σήμερα, κάτι που πληρώνει 3,75.

Schalke 04 – Hertha BSC : Κατάφερα και βρήκα ένα ιδιαίτερο στατιστικό για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Πέραν του over2,5 που περιμένουμε, θεωρώ πως το να σκοράρει ο Καλιγκιούρι το πρώτο γκολ για τη Σάλκε είναι εφικτό. Ο συγκεκριμένος παίκτης είναι ο καλύτερος της στα πρώτα δύο ματς, ενώ στατιστικά σκοράρει ανά 7,5 σουτ που επιχειρεί. Μέχρι στιγμής έχει επιχειρήσει 5 και δεν έχει σκοράρει. Στα επόμενα 2,5 θα σκοράρει και ταυτόχρονα είναι ο εκτελεστής πέναλτι. Καλιγκιούρι να σκοράρει σε οποιαδήποτε στιγμή του αγώνα στο 4,75.

Ανατροπές

Καλές ανατροπές δείχνουν τα ματς της Αρμίνια Μπίλεφελντ με την Φιρτ, όπου παραδοσιακά έχουμε ανατροπές, ενώ και το Αμβούργο με το Ανόβερο μπορεί να έχει ανατροπή.

Το παιχνίδι μου

Δυάδα (ανοικτή από χτες):
30/8 – 19:30 – Νυρεμβεργη – Χαιντενχαιμ : περισσοτερα γκολ στο β ημίχρονο (2.00) — κερδισμένο —
31/08 – 16:30 – Σαλκε – Χερτα : over2.5 (1.95) — ανοιχτό —
Συνολική απόδοση δυάδας (3,90) επί 13,3 μονάδες

Μονά/Δυάδα:
31/08 – 16:30 – Μπάγερν Μονάχου – Μάινς : Να σκοράρει με πέναλτι η Μπάγερν (3,75) επί 7,5 μονάδες
31/08 – 16:30 – Σάλκε – Χέρτα : Να σκοράρει οποιαδήποτε στιγμή ο Καλιγκιούρι (4,75) επί 6 μονάδες