stoiximan logo

Μέρα κρίσεως και στο Europa League!

Καλημέρα φίλοι! Όμορφο διήμερο! Πήγε εξαιρετικά, πρώτα το under2,5 της Σάλτσμπουργκ, όπου είχαμε τύχη και έπειτα το σχετικά εύκολο διπλό της Γιουβέντους στο 3,70. Ακριβώς όπως τα ήθελα. Οι Ιταλοί έδειξαν εξαιρετική σοβαρότητα, παρότι είχαν ήδη περάσει, όμως το κίνητρο για ρεκόρ βαθμών σε όμιλο μάλλον ήταν αρκετό για να κάνουν ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο.

Αυτά για χτες και προχτές, σήμερα έχουμε Γιουρόπα Λιγκ και υπάρχουν πράγματα που μπορούμε να αναλύσουμε. Επίσης, υπάρχει μια έμπνευση για το ματς στο οποίο θα είμαι στο γήπεδο, στο Γκλάντμπαχ – Μπασακσεχίρ.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Γκιμαράες: Η Άιντραχτ πρέπει να κάνει το καθήκον της για να συνεχίσει στην επόμενη φάση, χωρίς δεύτερες σκέψεις. Μάλιστα, αν η Άρσεναλ στραβοπατήσει, τότε η πρωτιά είναι πιθανή. Στοιχηματικά, τίποτα, απολύτως τίποτα. Ματς που δεν προσφέρεται για στοιχηματισμό, μηδέν αξία στο οτιδήποτε.

Λίντσερ – Σπόρτινγκ: Και οι δύο ομάδες είναι περασμένες, αφού και να χάσει η Λίντσερ, σε ισοβαθμία με την Άιντχοφεν, παραμένει δεύτερη. Επομένως έχουμε ένα ματς γοήτρου, που λογικά θα καθορίσει την πρώτη θέση του ομίλου. Ασφαλώς υπάρχει κίνητρο για τη Λίντσερ, αφού ο πρώτος αποφεύγει τους 3ους από το Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν θα ασχοληθώ στοιχηματικά με το ματς, δεν βρίσκω κάπου αξία, δεν βρίσκω και τον λόγο άλλωστε να παίξω ντε και καλά.

Βόλφσμπουργκ – Σεντ Ετιέν: Ένα επίσης αδιάφορο παιχνίδι για τις δύο ομάδες. Αδιάφορο όσον αφορά βέβαια την πρόκριση, όμως όχι αδιάφορο όσον αφορά το πλασάρισμα στον όμιλο. Η Βόλφσμπουργκ θέλει νίκη και φυσικά ταυτόχρονα να μην κερδίσει η Γάνδη στο έτερο ματς. Αν γίνει αυτό, τότε οι «λύκοι» περνάνε ως πρώτοι και αποφεύγουν επίσης μεγάλα ονόματα του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου. Στοιχηματικά, πάλι αδιάφορο, δεν υπάρχει λόγος να «μπλέξουμε».

Ρόμα – ΒΑΚ Πέλετς: Σε ελεύθερη πτώση η ΒΑΚ Πέλετς, που μετά τη φυγή του κόουτς Στρούμπερ, άδειασε τελείως από ψυχολογία. Σαφέστατα επηρεασμένη από πολλές απόψεις. Ήττες στο πρωτάθλημα, αποκλεισμός στην Ευρώπη, που όμως θα παλέψει για να κάνει τη ζωή δύσκολη στη Ρόμα. Θα μου κάνει πάντως μεγάλη εντύπωση αν η Ρόμα «στραβοπατήσει». Θεωρώ αρκετά εφικτό το γκολ/γκολ στο 2,20 και μάλιστα θεωρώ πως θα κάνει την έκπληξη η ΒΑΚ στην αρχή του ματς, κάτι που δίνει αξία στο γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 5,50.

Γκλάντμπαχ – Μπασακσεχίρ: Η Γκλάντμπαχ σε περίπτωση μη ήττας προκρίνεται στην επόμενη φάση. Θεωρώ πως η νίκη επί της Μπάγερν θα την κάνει στην αρχή αρκετά νωθρή, κάτι που οι Τούρκοι έχουν την ποιότητα να εκμεταλλευτούν. Το σύνολο του Ρόζε έχει την τάση να «ξυπνάει» στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που έχουμε δει πολλές φορές φέτος. Με αυτό το σκεπτικό ένα μπετ στο διπλό ημίχρονο, άσο τελικό έχει νόημα, σημείο που βρίσκεται στο 21,00.

Αυτά για σήμερα. Πάμε χαλαρά με ένα fun bet. Νέα στήλη αύριο με το νέο κουπόνι του Σαββατοκύριακου. Καλή τύχη!

Το παιχνίδι μου

Μονό:
12/12 – 22:00 – Γκλάντμπαχ – Μπασακσεχιρ : 2ημίχρονο/1τελικό (21,00) με 4,06 μονάδες

Αρχική Κάβα: 2.000 μονάδες

Προηγούμενο Υπόλοιπο: 2.700 μονάδες

Επιστροφές από 10/12: 99,06 μονάδες

Νέο Υπόλοιπο: 2.799,06 μονάδες

Ανοιχτά Στοιχήματα 12/12: 4,06 μονάδες