novibet logo

Ο ανιψιός… ξέρει!

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο. Κάκιστη η χτεσινή μέρα, τίποτα δεν πέρασε και μάλιστα από πλευράς σημείων χάσαμε αρκετά εύκολα. Εκεί που «ξενέρωσα» ήταν στα γκολ/γκολ ημιχρόνων, με την Κάπφενμπεργκ να χάνει αρκετές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας εν τέλει στο 47’, ενώ στο Βερολίνο η Χέρτα είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει στο πρώτο μέρος.

Nevermind, προχωράμε με καθαρό μυαλό, αφού το κουπόνι είναι μακρύ. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν έχει το σούπερ στοιχηματικό πρόγραμμα. Λίγες επιλογές παντού, πολύ λιγότερες από τις μικρές κατηγορίες, όπου τα ζευγαρώματα δεν βοηθάνε καθόλου.

Bundesliga – Σηκώνει… κόντρα

«Βλέπω» αρκετά γκολ στην αγωνιστική, κάτι ανάλογο όπως την περασμένη εβδομάδα, το θέμα είναι να γίνει η σωστή επιλογή.

Arminia Bielefeld – 1.FC Köln : Η Αρμίνια μου άρεσε πάρα πολύ την περασμένη αγωνιστική, έδειξε πλάνο, έδειξε πάθος, έδειξε ότι μπορεί να κρατηθεί στο επίπεδο της Μπουντεσλίγκα. Το να παίρνει κάποιος ισοπαλία στην Φρανκφούρτη δεν είναι δεδομένο. Η Κολωνία αντίθετα έδειξε τεράστια κενά στην άμυνα, ενώ επιθετικά μάλλον ήταν τυχερή και πέτυχε 2 γκολ απέναντι στη Χόφενχαϊμ. Στο 2,60 θα εμπιστευτώ την Αρμίνια του Νόιχαους.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια του Σαββάτου, «βλέπω» γκολ/γκολ ημιχρόνων σε Λεβερκούζεν, Άουγκσμπουργκ, Σάλκε και Μάινς, όμως όλα έχουν τουλάχιστον ένα… ψεγάδι και κόπηκαν.

TSG HoffenheimBayern München : Θα τολμήσω κάτι που δεν τολμάει κανείς αυτόν τον καιρό, να κοντράρω την Μπάγερν Μονάχου. Έχω αρκετούς λόγους να το κάνω. Αρχικά η κόπωση της Μπάγερν, που πριν 64 ώρες από το παιχνίδι με τη Χόφενχαϊμ έπαιξε 120 λεπτά τελικού απέναντι στη Σεβίλλη. Κάποια στιγμή το σώμα θα αντισταθεί στους συνεχόμενους αγώνες και ας μην ξεχνάμε ότι μεσοβδόμαδα υπάρχει και το παιχνίδι με τη Ντόρτμουντ για το Σούπερ Καπ Γερμανίας. Και τα δεδομένα υπέρ της Χόφενχαϊμ δεν σταματάνε εκεί. Ο προπονητής της Χόφενχαϊμ, ο Χόενες (ανιψιός του Χόενες) είναι γέννημα θρέμμα Μπάγερν, ξέρει την ομάδα απέξω, αφού εκεί μεγάλωσε, προπονώντας μάλιστα μέχρι το καλοκαίρι τη δεύτερη ομάδα της Μπάγερν. Αν ισχύει και το ότι ο Φλικ θέλει να δώσει ανάσες σε Λεβαντόφσκι και Μούελερ, τότε ο άσος στο draw no bet (9,00) παίζεται, όπως και το 3,50 του over1,5 γκολ της Χόφενχαϊμ.

Zweite Liga  – Αλλαγμένο στυλ η Ντάρμστατ

Μέτριο το πρόγραμμα στη δεύτερη κατηγορία, με το… ζόρι βγήκαν επιλογές. Μόλις δύο σημεία κράτησα, ένα σήμερα, ένα αύριο.

SV DarmstadtJahn Regensburg : Σίγουρα θα θυμάστε το Κίελο όταν ανέβηκε στη δεύτερη κατηγορία, τότε με τον νυν προπονητή της Ντάρμστατ, Άνφανγκ, να κοουτσάρει την ομάδα και παίρνει εύσημα για το άκρως επιθετικό ποδόσφαιρο των «πελαργών». Την ίδια νοοτροπία προσπαθεί να εφαρμόσει και στη Ντάρμστατ, η οποία από μια εντελώς αμυντικογενής ομάδα (πέρυσι), εξελίσσεται σε μια άκρως επιθετική ομάδα. Η Ρέγκενσμπουργκ σταθερά παίζει ένα επιθετικό ποδόσφαιρο, χωρίς ισορροπία. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,33 είναι η βασική μου επιλογή.

NürnbergSV Sandhausen : Ξεχάστε τη Σαντχάουζεν που ξέρατε τα τελευταία χρόνια, αυτό το αμυντικό σύστημα που… έσπαγε τα νεύρα όλων. Η φιλοσοφία του προπονητή Κόσινατ είναι διαφορετική από αυτή των προκατόχων του. Η Νυρεμβέργη έτσι και αλλιώς θέλει να δείξει πράγματα, έχει το ρόστερ για να παίξει επιθετικά και το over2,5 στο 1,90 παίζεται.

Dritte Liga – Εμπιστοσύνη στους… Τούρκους

Και εδώ όπως και στην 2η κατηγορία τα πράγματα είναι… μετρημένα. Δύο σημεία για το Σ/Κ.

TSV 1860 – Magdeburg : Μου είναι δύσκολο να παραβλέψω την αμυντική ανικανότητα του Μαγδεμβούργου. Την περασμένη αγωνιστική θα μπορούσε το σκορ να ήταν πολύ μεγαλύτερο από 0-2, όμως στάθηκε τυχερό. Η Μόναχο 1860 επιχειρεί να παίξει ωραίο, ανοιχτό ποδόσφαιρο, κάτι που φαίνεται και στα αποτελέσματα της. Στο 1,95 το over2,5.

Türkgücü-AtasporKaiserslautern : Η Λάουτερν δεν μου άρεσε καθόλου απέναντι στη Δρέσδη, χωρίς σωστές επιλογές, ακόμα και όταν η Δρέσδη έμεινε με 10. Κακές τοποθετήσεις και πλάνο… μηδέν. Φυσιολογικά ήρθε η ήττα λοιπόν. Η Τουργκούτσου ήταν εξαιρετική απέναντι στην Μπάγερν ΙΙ και λίγο έλειψε να φύγει με το τρίποντο. Ξεχειλίζει ποιότητα η ομάδα, που ταυτόχρονα παίζει με τρομερό πάθος. Στο 2,25 ο άσος, αρκετά υποψιασμένος, όμως ακόμα θεωρώ πως αξίζει, αφού του δίνω 50% πιθανότητα να επιβεβαιωθεί, περισσότερες δηλαδή από τον Book.

Regional Liga Deutschland – Αφού σκοράρουν

BabelsbergTennis Borussia B. : Τίθενται αντιμέτωπες δύο ομάδες που τα στατιστικά με οδηγούν στο γκολ/γκολ ημιχρόνου, που βρίσκουμε στο 3,75. Εξαιρετική επιθετικά η Μπάμπελσμπεργκ, με τον Κροάτη προπονητή να παίζει ένα στρωτό και γρήγορο ποδόσφαιρο, που ακόμα βέβαια δεν έχει καρποφορήσει, χαρίζει όμως παιχνίδια πλούσια σε γκολ. Η Τέννις Μπορούσια είναι επίσης μια ομάδα που δεν προσέχει την άμυνα της. Για αυτό ευθύνεται ο κόουτς Τσίεσε, που παίζει ένα άκρως επιθετικό 4-3-3.

Austria Liga Bundesliga – Για το… 3/3 η Βάττενς

SCR AltachWSG Wattens : Δεν μπορώ να παραβλέψω πως η Βάττενς έχει ήδη 2/2 γκολ/γκολ ημιχρόνου. Φταίει ο τρόπος με τον οποίο αγωνίζεται και σίγουρα δεν αλλάζει αυτό από τη μία μέρα στην άλλη. Η Άλταχ δεν φοβάται να επιτεθεί και να «μπλέξει» σε ματς ροντέο, το έδειξε άλλωστε ακόμα και με τη Σάλτσμπουργκ, όπου… χύθηκε μπροστά. Στο 4,00 το γκολ/γκολ ημιχρόνου, πληρώνω για να μάθω αν θα κάνει το 3/3 η Βάττενς.

Αυτά για το Σ/Κ. Λίγες επιλογές, νομίζω είναι ξεκάθαρο πως θα παιχτούν όλα. Καλή τύχη εύχομαι.

Το παιχνίδι μου

Δυάδα (bet365.gr):
26/09 – 16:30 – Αρμίνια – Κολωνία : 1ft(2,60)
27/09 – 15:00 – Τουργιούτσου – Καϊζερσλάουτερν : 1ft(2,25)
Στη δυάδα απόδοσης (5.85) επί 14μονάδες

Μονό (bet365.gr):
27/09 – 16:30 – Χόφενχαϊμ – Μπάγερν Μονάχου : 1DNB (9,00) επί 10 μονάδες

Patent (1-2-3 σύστημα) (bet365.gr):
26/09 – 14:00 – Ντάρμστατ – Ρέγκενσμπουργκ : g/g ημιχρόνου (4,33) επί 9 μονάδες
26/09 – 14:30 – Μπάμπελσμπεργκ – Τένις Μπορούσσια : g/g ημιχρόνου (3.75) επί 11 μονάδες
26/09 – 18:00 – Άλταχ – Βάττενς : g/g ημιχρόνου (4,00) επί 10 μονάδες