novibet logo

Οι καλοί φίλοι, στα δύσκολα φαίνονται!

Καλημέρα φίλοι! Χτες είχαμε μια μόνο επιστροφή και ουσιαστικά χάσαμε 12,5 μονάδες. Μικρό το κακό, περισσότερο με «πείραξε» το ότι τα δύο ζευγάρια που επέλεξα για γκολ/γκολ ημιχρόνου, αλληλοεξουδετερώθηκαν. Σαν να διάβασαν την στήλη μου με τις επιθετικές αρετές της καθεμίας και έπαιξαν έτσι ώστε να μπλοκάρουν τα ατού της άλλης.

Γεμάτο το κουπόνι του Σαββατοκύριακου, με αρκετές επιλογές, είτε από φαβορί και over είτε από γκολ/γκολ ημιχρόνων, είτε από outsider. Θέμα χημείας λοιπόν για άλλη μια φορά. Ας τα δούμε αναλυτικά.

Bundesliga – Σκοράρει η Σάλκε

(03.04.2021) Bayer LeverkusenSchalke 04 : Πριν τη διακοπή, όταν η Λεβερκούζεν ηττήθηκε με 3-0 στο Βερολίνο, η διοίκηση αποφάσισε να απομακρύνει τον Μπος από τη θέση του προπονητή. Ανέλαβε ο Βολφ, για τουλάχιστον μέχρι το τέλος της σεζόν. Τα πρώτα «σχέδια» του νέου τεχνικού είναι περισσότερο ένας εναντίων ενός, αφού η Λεβερκούζεν διαθέτει ποιότητα και πιο γρήγορο παιχνίδι στην επίθεση. Η Σάλκε επί Γραμόζη δεν έχει καταφέρει ακόμα να βρει δίχτυα. Νομίζω πως η στατιστική καθυστέρηση θα λάβει σήμερα τέλος, με το γκολ/γκολ να πληρώνει 2,00. Για τους λάτρες των ειδικών, το να δούμε πέναλτι στο ματς πληρώνει 2,75 και έχει νόημα.

(03.04.2021) Borussia DortmundEintracht Frankfurt : Μεγάλο παιχνίδι στο Ντόρτμουντ, με την ομάδα του Τέρζιτς να υποδέχεται την 4η Άιντραχτ. Σε καμία περίπτωση η Άιντραχτ δεν θέλει να χάσει το παιχνίδι, αφού αυτό θα σημαίνει πως η 4η θέση θα αρχίσει να δυσκολεύει. Το κακό για την Άιντραχτ είναι οι απουσίες του Χίντερέγκερ και του Χασέμπε, δύο πυλώνες της άμυνας. Προσωπικά κοιτάω το συνδυαστικό «να σκοράρουν Σίλβα και Χάαλαντ» στο 2,87.

(03.04.2021) FC AugsburgHoffenheim : Ένα από τα πολύ πιθανά γκολ/γκολ ημιχρόνου, μιας και η Άουγκσμπουργκ βρίσκεται σε καλό φεγγάρι, ενώ η Χόφενχαϊμ είναι η κλασσική… Χόφενχαϊμ, με σπουδαίο ταλέντο και έκρηξη μπροστά, ενώ στα μετόπισθεν δέχεται πανεύκολα γκολ. Στο 4,00 η συγκεκριμένη επιλογή.

(04.04.2021) Union BerlinHertha BSC : Το μεγάλο ντέρμπι του Βερολίνου βρίσκει δύο ομάδες που έχουν βρει ρυθμό κυρίως στην επίθεση. Η Ουνιόν ασφαλώς δεν είναι σε τοπ φόρμα, παραμένει όμως εξαιρετική. Η Χέρτα έρχεται από σπουδαία νίκη εντός έδρας επί της Λεβερκούζεν. Θεωρώ πως θα είναι ένα παιχνίδι πλούσιο σε γκολ, άσχετα αν είναι ντέρμπι. Εξάλλου θα λείπει η «ατμόσφαιρα». Καλή επιλογή το over2,5 στο 2,10 και το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 5,00.

Zweite Liga – Αδιάφορο Ανόβερο, ενδιαφερόμενο Αμβούργο

(03.04.2021) Karlsruher SCVfL Osnabrück : Στο συγκεκριμένο παιχνίδι δεν θέλω να πείσω κανέναν. Είναι έμπνευση. Η Καρλσρούη ασφαλώς και είναι καλύτερη ομάδα από την Όσναμπρουκ, όμως τα δεδομένα που έχω στα χέρια μου λένε πως η Καρλσρούη έφτασε τον στόχο της για φέτος, πλέον κοιτάει την καινούρια σεζόν. Αντίθετα η Όσναμπρουκ «καίγεται». Δεν θέλει πολύ μετά τη διακοπή να δούμε ένα «μπαμ». Στο 4,20 το διπλό.

(04.04.2021) Hannover 96 – Hamburger SV : Ένα ζευγάρι με τρομερά καλές σχέσεις, ιδιαίτερα σε οπαδικό επίπεδο, με τους οπαδούς να μετράνε δεκαετίες μεγάλης φιλίας. Υπάρχουν πάρα πολλές ιστορίες για το πώς προέκυψε η φιλία, η οποία διατηρείται μέχρι και σήμερα σε πολύ υψηλά επίπεδα. Λίγο να γυρίσει να δει κανείς τα social Μίντια, θα καταλάβει διάφορα. Έτσι όπως είναι τα δεδομένα του παιχνιδιού, το Ανόβερο είναι αδιάφορο και το Αμβούργο απόλυτα ενδιαφερόμενο. Μάλιστα πολλά Fan Club του Ανόβερου δηλώνουν ανοιχτά πως εύχονται καλή επιτυχία στο Αμβούργο για την άνοδο. Στην ευχέρεια του καθενός πως θα διαχειριστεί το σημείο, προσωπικά θα το επιλέξω, ποντάροντας μάλιστα δυνατά.

Dritte Liga – Σε δεινή θέση η Λάουτερν

(03.04.2021) KaiserslauternHallescher FC : Ξεκάθαρο λάθος στην απόδοση εδώ, με τη Χάλεσερ να έπρεπε να πληρώνει μάξιμουμ 3,40. Μπορεί να έχει κακή εκτός έδρας εικόνα η Χάλεσερ, όμως άσχημα δεν παίζει. Η Λάουτερν είναι σε συνεχή κατήφορο με τα διοικητικά να γίνονται όλο και πιο δύσκολο. Αυτό σίγουρα έχει επηρεάσει όλη την ομάδα. Στο 4,00 το διπλό.

(03.04.2021) SV Wehen – 1. FC Saarbrücken : Με την τακτική που επιλέγει η Σάαρμπρουκεν, συνήθως κινεί και τον αντίπαλο να παίξει επιθετικά. Νομίζω πως η Βέχεν είναι από τις ομάδες που μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό της Σάαρμπρουκεν. Στο 3,75 να επιτύχουν και οι δύο ομάδες γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

(03.04.2021) VerlMSV Duisburg : Η Φερλ είναι γνωστό ότι αρέσκεται σε ένα επιθετικό στυλ παιχνιδιού, γραμμένο από την αρχή της σεζόν και από ότι φαίνεται ο προπονητής θα παραμείνει πιστός σε αυτό. Οι «ζέβρες» από την άλλη είναι μια ομάδα που επιθετικά έχει τρομερή ποιότητα, έχει καταφέρει να βρει αυτοπεποίθηση με τον Ντότσεφ στον πάγκο και σίγουρα το παιχνίδι απέναντι στη Φερλ θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον. Στο 3,75 το γκολ/γκολ ημιχρόνου αποτελεί την επιλογή μου.

Austria Bundesliga – Group υποβιβασμού

(03.04.2021) Austria WienSCR Altach : Η Αούστρια Βιέννης μπορεί να είναι δεύτερη στο γκρουπ του υποβιβασμού, όμως αν δει κανείς πως έπαιξε στα τελευταία παιχνίδια, σίγουρα δεν θα έχει κρατήσει και τις καλύτερες σημειώσεις. Αντίθετα η Άλταχ είναι από τις ομάδες που πάλεψαν τους τελευταίους μήνες και τα αποτελέσματα αλλά και οι εμφανίσεις δείχνουν πως έχει γίνει δουλειά. Σε καμία περίπτωση δεν είναι η Άλταχ του 2020. Τώρα είναι μια ομάδα με αρχή, μέση και τέλος και βάσει αυτού θα πορευτώ με το διπλό του 3,75.

(03.04.2021) SV RiedHartberg : Περιμένω ένα πολύ ανοιχτό παιχνίδι, με ρυθμό και αρκετά γκολ. Παρότι Πλέι οφ, δεν θεωρώ πως η Χάρμπεργκ θα αλλάξει «μυαλά». Το 4-3-3 θα είναι και πάλι το σύστημα που θα επιλέξει. Η Ριντ είναι αναγκασμένη να βγει στο… ξέφωτο και θεωρώ πως το 4,33 του γκολ/γκολ ημιχρόνου έχει μεγάλη αξία.

03/04 – 15:00 Φερλ – Ντούισμπουργκ : γκολ/γκολ ημιχρόνου (3,75) επί 7 μονάδες
03/04 – 16:30 Άουγκσμπουργκ – Χόφενχαϊμ : γκολ/γκολ ημιχρόνου (4,00) επί 7 μονάδες
03/04 – 18:00 Ριντ – Χάρτμπεργκ : γκολ/γκολ ημιχρόνου (4,33) επί 7 μονάδες