stoiximan logo

Παιχνίδι διημέρου και… υπομονής!

Καλημέρα φίλοι! Όταν η Ουνιόν δέχεται τέσσερα γκολ, τότε αυτόματα καταλαβαίνεις πως τα πράγματα είναι δύσκολα, όσον αφορά την ανάγνωση ενός παιχνιδιού. Όση ενέργεια και να σπαταλάς πριν, προσπαθώντας να «διαβάσεις» ένα ματς, μέσα σε δέκα λεπτά μπορεί να σε εκθέσει η ροή του παιχνιδιού.

Καλές Βέχεν και Άουε, δεν κατάφεραν όμως να πάρουν κάτι από το ματς, η Άουε πήρε το «Χ», όμως για εμάς δεν ήταν αρκετό. Έτσι είχαμε αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που είχα στο μυαλό μου για εχτές. Πλήρης αστοχία λοιπόν μέχρι στιγμής, θέλει προσοχή, για αυτό και πάω σε παιχνίδι διημέρου. Έτσι και αλλιώς ακολουθεί εμβόλιμη.

Bundesliga

Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen : Τεράστιο ματς στο Μπορρούσια Παρκ, που πιθανώς να σημάνει πολλά και για τις δύο ομάδες, ειδικά για την Γκλάντμπαχ, σε περίπτωση νίκης, τολμώ να πω πως θα θέσει υποψηφιότητα για τίτλο. Στοιχηματικά πάει παντού, σωστό σετ, σωστό και στα γκολ.

Wolfsburg – Borussia Dortmund : Νομίζω η Ντόρτμουντ έχει την ποιότητα να πάρει το ματς, αυτό έδειξε και απέναντι στη Σάλκε, όπου το είχα διαβάσει λάθος. Μπορεί να έχει τα κλασσικά προβλήματα στη μεσαία γραμμή, όμως ο Φαβρ δεν είναι… χτεσινός. Αυτό φυσικά δεν μειώνει τη Βόλφσμπουργκ, που είναι μια σταθερή ομάδα, που θα μπορούσε υπό προϋποθέσεις να βρίσκεται πιο ψηλά στη βαθμολογία. Αν κάτι έχει αξία, αυτό είναι το γκολ/γκολ και διπλό της Ντόρτμουντ, που βρίσκεται στο 3,20.

SC Freiburg – Werder Bremen : Τρομερά σημαντικό παιχνίδι για Βέρντερ, ζωτικής σημασίας θα έλεγα. Αυτό βέβαια ισχύει για όλα τα παιχνίδια της, κάθε παιχνίδι θα είναι πιο σημαντικό από το άλλο. Προσωπικά βρίσκω αξία στο under2,5 αλλά και στο να επιτευχθούν περισσότερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, κάτι που το βρίσκουμε στο 2,00.

SC Paderborn 07 – TSG Hoffenheim : Με προβλημάτισε πάρα πολύ στη μελέτη το συγκεκριμένο παιχνίδι. Η Πάντερμπορν έπαιξε τελείως παθητικά και αμυντικά στο ματς με τη Φορτούνα, κάτι που δεν περίμενα, όμως το βαθμό τον πήρε, αντίθετα η Χόφενχαϊμ ήταν κάκιστη. Πιστεύω πως η Πάντερμπορν φυλάχθηκε απέναντι στη Φορτούνα, το ίδιο θα προσπαθήσει να κάνει και τώρα, μόνο που θα έχει τον Μάμπα ξανά στην 18άδα, κάτι που αλλάζει τα πάντα, ειδικά αν γίνει η έκπληξη και παίξει από την αρχή. Το 3,10 του άσου το… καλοβλέπω.

Schalke 04 – FC Augsburg : Με όποια ομάδα και να παίζει η Σάλκε, αυτήν την χρονική περίοδο είναι για κόντρα. Η απαράδεκτη εμφάνιση με τη Ντόρτμουντ ίσως έχει μεγάλες συνέπειες για τη Σάλκε. Σαφώς υπάρχει η περίπτωση να «μιλήσει» ο εγωισμός των παικτών, όμως φέτος ακόμα δεν έχει «μιλήσει». Η Άουγκσμπουργκ με τον Χέρλιχ για πρώτη φορά στον πάγκο και με μια καλή παράδοση απέναντι στους βασιλικούς μπλε μπορεί να επιβεβαιώσει το διπλό του 3,75.

FSV Mainz 05 – RB Leipzig : Υπήρξαν διαστήματα στο ματς της Λειψίας, όπου η μπάλα χανόταν, μόνο που δεν την έβρισκες στα δίχτυα του αντιπάλου, συνήθως άουτ ή πάνω στον τερματοφύλακα. Τυχερή η Φράιμπουργκ, άτυχη η Λειψία, που δεν νομίζω να κάνει ξανά ένα τόσο άστοχο παιχνίδι. Βοηθάει και η νοοτροπία της Μάινς για να δούμε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, με το γκολ/γκολ ημιχρόνου να βρίσκεται στο 3,75.

FC Köln – Fortuna Düsseldorf : Για ένα τόσο ιδιαίτερο ντέρμπι, το 4,75 του διπλού είναι αρκετά μεγάλο. Η Φορτούνα ήταν καλή με την Πάντερμπορν και αδικήθηκε από το τελικό αποτέλεσμα. Ο κόουτς Ρόεσλερ ήταν σαφής, αν συνεχίσει έτσι η ομάδα, τότε μπορεί να αποφύγει τον υποβιβασμό. Η Κολωνία έδειξε δύο πρόσωπα απέναντι στη Μάινς, αν δείξει το κακό της για πάνω από ένα ημίχρονο, τότε το 4,75 μοιάζει ως κάτι παραπάνω από value.

Zweite Liga

SV Darmstadt 98 – FC Sankt Pauli : Από τα παιχνίδια που όπως και να αναλυθεί, όπως και να μελετηθεί, καταλήγει στο «Χ». Ήττα η Ντάρμστατ την προηγούμενη αγωνιστική, νίκη η Πάουλι, νομίζω ο βαθμός θα είναι… εντάξει και για τις δύο πλευρές. Από τα δυνατά «Χ» του κουπονιού.

SV Sandhausen – SSV Jahn Regensburg : Με τις άμυνες που παρατήρησα την προηγούμενη αγωνιστική, θεωρώ λάθος το over2,5 στο 2,05. Μεγάλο για τα δεδομένα του ματς και για την επιθετική ποιότητα των δύο ομάδων. Παράλληλα για όποιον θέλει να ρισκάρει, το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,00 «παίζεται».

Hamburger SV – Arminia Bielefeld : Αυτό το Αμβούργο θα το κοντράρω εκ νέου μετά χαράς. Αδικήθηκα απέναντι στη Φιρτ, όπου το Αμβούργο έπρεπε να χάσει. Τώρα υποδέχεται την Αρμίνια, την πρωτοπόρο και στην τιμή του 3,40 δεν μου αφήνει άλλη επιλογή από το να ποντάρω στο διπλό, που στα μάτια μου έπρεπε να πληρώνει 2,80.

Αυτά για το διήμερο, είναι αρκετά παιχνίδια, ο καθένας μπορεί να κάνει τη χημεία του. Καλή τύχη, θα τα πούμε ξανά την Τρίτη με εμβόλιμη!

Το παιχνίδι μου

Δυάδα:
23/05 – 14:00 – Σαντχάουζεν – Ρέγκενσμπουργκ : over2,5(2,05)
23/05 – 16:30 – Φράιμπουργκ – Βέρντερ : Περισσότερα γκολ στο δεύτερο μέρος (2,00)