stoiximan logo

Παιχνίδια για… γκολ

Καλημέρα, καλημέρα! Στο τσακ θα γινόταν μεγάλο ταμείο το περασμένο Σ/Κ, με το yankee να δίνει κέρδος, έχοντας «πιάσει» 2 από τις 4 επιλογές μας. Τυχερή η Ουνιόν, ένα σημείο που δεν αξίζαμε να πάρουμε, ενώ τυχεροί ήμασταν και στο γκολ γκολ ημιχρόνου της Χόφενχαϊμ. Αντίθετα, το μοναδικό σημείο που αξίζαμε να πάρουμε και μάλιστα εύκολα, ήταν αυτό της Μπόχουμ, το οποίο… χάσαμε, αφού η Κολωνία απέσπασε ισοπαλία 2-2.

Από την στιγμή που όχι μόνο δεν χάσαμε αλλά βγάλαμε και ελάχιστο κέρδος, έμεινα ευχαριστημένος. Σε τέτοια Σ/Κ, με λιγοστές αξίες, με μαζεμένο παιχνίδι, είναι πολύ σημαντικό να μην χάνουμε. Στρέφοντας το βλέμμα σε αυτά που θα μας απασχολήσουν τις επόμενες μέρες, ασφαλώς ξεχωρίζει η εμβόλιμη στην Dritte Liga, ενώ έχουμε Dritte Liga και το Σ/Κ.

Πέραν της Dritte Liga, αν βρείτε τα παιχνίδια της Κάπφενμπεργκ με την Λέομπεν και της Βιένερ με τη Χορν, μπορείτε ελεύθερα να δοκιμάσετε «ομορφιές» του τύπου ημίχρονο, τελικό.

Παιχνίδι που μου «μιλάει» για γκολ

Από τα σημερινά παιχνίδια μόλις ένα κατάφερε να «προκριθεί» στην τελική μου διαλογή. Καμία ενασχόληση με το ματς στο Χάλε, καμία με το παιχνίδι στο Όσναμπρουκ, ενώ πολύ οριακά έκοψα τον σωστό άσο της Φράιμπουργκ ΙΙ απέναντι στην Τουργούτσου, η οποία πάει από το κακό στο χειρότερο. Εκεί όπου στάθηκα αρκετή ώρα και τελικά επέλεξα κάτι είναι στο Μάνχαϊμ.

Η Βάλντχοφ Μάνχαϊμ είχα τονίσει από την αρχή της περιόδου πως το στυλ της είναι επιθετικό. Δεν φοβάται να βγει μπροστά, αφού διαθέτει τρομερή ποιότητα. Για παράδειγμα πολλοί θα θυμάστε τη Χάιντενχαϊμ με την σημαία της τον Σνάτερερ. Ο συγκεκριμένος παίκτης έφυγε από τη Χάιντενχαϊμ, βρίσκεται από το καλοκαίρι στην Μάνχαϊμ, δίνοντας της τρομερή ποιότητα στα άκρα.

Η Βάλντχοφ αποτελεί μια από τις τρεις καλύτερες ομάδες στη δημιουργία φάσεων. Το ότι δεν βρίσκεται στη δεύτερη ή ακόμα και στην πρώτη θέση, αυτό οφείλεται στην αμυντική της λειτουργία. Δεν είναι τυχαίο ότι είναι από τις τέσσερις πρώτες η χειρότερη άμυνα. Το ότι όμως δημιουργεί μία ευκαιρία ανά 9 λεπτά, αυτό μιλάει από μόνο του.

Στην αντίπερα όχθη η Βικτόρια Κολωνίας έχει ανανεωθεί, της έκανε πολύ καλό η διακοπή και πλέον έχει βρει ξανά το όμορφο στυλ της, το επιθετικό της στυλ, αυτό που την ανέβασε κατηγορία. Δεν θα πτοηθεί απέναντι στη Μάνχαϊμ, θα παίξει το παιχνίδι της και σίγουρα δεν θα έχει στο νου της την άμυνα. Εν ολίγοις περιμένω ανοιχτό ματς, με γκολ και από τις δύο μεριές. Στο 4,33 το γκολ/γκολ ημιχρόνου.

«Κουμπώνω» και το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Ντούισμπουργκ με το Μαγδεμβούργο, που παίζει αύριο και φυσικά την ανάλυση θα την δείτε στην αυριανή στήλη. Καλή μας τύχη, τα λέμε αύριο.

Το παιχνίδι μου

Μονά – Δυάδα (bet365.gr):
25/01 – 20:00 – Μάνχαϊμ – Β. Κολωνίας : g/g ημιχρόνου (4,33) επί 13,93 μονάδες
26/01 – 20:00 – Ντούισμπουργκ – Μαγδεμβούργο : g/g ημιχρόνου (5,00) επί 10 μονάδες