novibet logo

Πάμε Ισπανία: Με άξονα τα γκολ

Πήραμε μία πρώτη γεύση από την φετινή Λα Λίγκα Σανταντέρ, μόλις 4 αναμετρήσεις έληξαν over 2,5, με το 60% των παιχνιδιών να λήγει under.
Πολλά και ενδιαφέροντα ματς στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος, ξεχωρίζει φυσικά η κόντρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο με την Μπαρτσελόνα.

Στατιστικά

Αρκετά άστοχη στην αναμέτρηση με τη Μαγιόρκα η Μπέτις, αδικείται από το 1-1 αφού ήταν η ομάδα με τις περισσότερες ευκαιρίες.
Η Κάντιθ πίεσε το τελευταίο 20λεπτο και βρήκε το γκολ της λύτρωσης στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, παρουσιάζοντας ένα νωθρό πρόσωπο στην αναμέτρηση.
Δύσκολο ματς, στο ταμπούρι και το ξύλο θα το πάει η Κάντιθ, αν η Μπέτις είναι εκ νέου τόσο άστοχη θα έχει πρόβλημα. Αξία στην διπλή ευκαιρία της φιλοξενούμενης ομάδας, με το Χ2 στο 2,47 του Pamestoixima.gr.

Στατιστικά

Η Αλαβές δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό της Ρεάλ Μαδρίτης και δικαίως γνώρισε την ήττα με 1-4.
Η Μαγιόρκα ένα καλό ημίχρονο έκανε απέναντι στην Μπέτις, στο δεύτερο ημίχρονο ήταν κυρίως θεατής και είναι τυχερή που δεν δέχτηκε την ολική ανατροπή.
Προπονητές με επιθετική φιλοσοφία και άμυνες που μπάζουν από παντού, μονόδρομος το g/g στο υψηλό 2,17 Betshop.

Στατιστικά

Με ισοπαλία συνοδεύτηκε η επιστροφή της Εσπανιόλ στα σαλόνια της Λα Λίγκα, καλή επιθετικά λίγο πιο προσεκτική στην τελική προσπάθεια και μπορούσε και τη νίκη απέναντι στην Οσασούνα.
Η Βιγιαρεάλ έχασε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθεί απέναντι στην Γρανάδα, προς το τέλος της αναμέτρησης δέχτηκε και κόκκινη κάρτα με το έργο της να γίνεται πολύ δύσκολο.
Ομάδες με ποιότητα στην μεσοεπιθετική γραμμή, δεν πιστεύουμε ότι θα είναι τόσο άστοχες δεύτερη σερί φορά με το g/g στο 1.87 από τη winmasters.

Στατιστικά

Θετικό το ξεκίνημα της Γρανάδα, απέσπασε λευκή ισοπαλία από την Βιγιαρεάλ εκτός έδρας σε μία αναμέτρηση που κινδύνεψε αρκετά πάντως.
Η Βαλένθια έφερε την υπογραφή Μπορδαλάς πρώτη αναμέτρηση, ξύλο δύο κόκκινες και νίκη με μισό μηδέν.
Δεν πιάνεται από πουθενά, επιθετικό ποδόσφαιρο η Γρανάδα, ταμπούρι η Βαλένθια. Μια σκέψη είναι το N0 G0al σε απόδοση 1,83 στη Novibet αφού οι ομάδες Μπορδαλάς ζορίζονται πολύ στο σκοράρισμα.

Στατιστικά

Κατώτεροι των περιστάσεων στο πρώτο ημίχρονο οι Βάσκοι της Μπιλμπάο, αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο αλλά εμφανής η απουσία καθαρόαιμου φορ, δίκαιο 0-0 στην έδρα της Ελτσε.
Στη μετά Μέσι εποχή η Μπαρτσελόνα εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές ολιγωρίες της Σοσιεδάδ και επικράτησε με 4-2. Άλλο ένα ματς που η άμυνα της στις τρεις φάσεις που δέχτηκε οι δύο κατέληξαν στα δίχτυα.
Ο Μαρσελίνο της Αθλέτικ τέτοια ματς συνήθως τα αντιμετωπίζει παίζοντας με πρώτη έννοια να μην ηττηθεί, λογικά σε χαμηλό σκορ θα πάει με το under 2,5 σε απόδοση 2.05 στη Vistabet να έχει τον πρώτο λόγο.

Κυριακή 22 Αυγούστου

Έβγαλε τα γνωστά της κόμπλεξ στο Καμπ Νου η Σοσιδάδ και γνώρισε την ήττα με 4-2 από τη Μπαρσελόνα. Καλή εμφάνιση επιθετικά, αμυντικά παρά πολλά λάθη.
Το απόλυτο μηδέν στην εκτός έδρας εμφάνιση απέναντι στην Σεβίλλη η Ράγιο, πρώτη της τελική στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης, δίκαιη ήττα με 3-0.
Η Ράγιο θέλει ενίσχυση, με το υπάρχον ρόστερ δεν μπορεί να σταθεί στην κατηγορία. Αρκετά χαμηλός αλλά λογικό ο άσσος σε απόδοση 1,47 από τη Stoiximan.gr εναλλακτικά μπορούμε να κοιτάξουμε προς το Over 2,5 , το βγάζει και μόνη της η Σόσι.