stoiximan logo

Παρασκευή, καλύτερη από Σάββατο!

Καλημέρα, καλημέρα! Τεράστια Γάνδη για εχτές, γύρισε το παιχνίδι κόντρα στη Βόλφσμπουργκ και ανέβασε και άλλο την κάβα. Ατυχία στο Λεβερκούζεν που δεν άνοιξε πιο νωρίς στο σκορ. Προχωράμε στα σημερινά, όπου πρέπει να πω πως το γενικότερο πρόγραμμα του Σ/Κ δεν μου αρέσει. Για να φανταστείτε σήμερα η Γερμανία έχει πιο πολλές επιλογές από όλο το υπόλοιπο Σ/Κ. Ας τα δούμε.

Bundesliga

FC KölnTSG Hoffenheim : Πολύ κρίσιμο παιχνίδι για την Κολωνία και συγκεκριμένα για το μέλλον του Μπάιερλοτσερ στον πάγκο των «τράγων». Στοιχηματικά δεν «αγγίζεται» το συγκεκριμένο. Έχω μονάχα μία έμπνευση και ακούει στο όνομα Σκοφ, τον μέσο της Χόφενχαϊμ. Πληρώνει 3,10 η συγκεκριμένη επιλογή. Σουτάρει πάρα πολύ συχνά εκτός περιοχής, ενώ τα φάουλ του είναι… φαρμάκι.

Zweite Liga

FC Sankt PauliVfL Bochum : Υποψιασμένο το σετ μέχρι έναν βαθμό, παρόλα αυτά πιστεύω πως υπάρχει μικρή αξία στο διπλό του 3,10. Η Μπόχουμ βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και δεν παύει να το αποδεικνύει. Αντίθετα οι «πειρατές» έχουν πολλά αγωνιστικά προβλήματα, δυσκολεύονται πολύ στα ματς τους, ακόμα και αν προηγηθούν με 2-0, δείχνουν  να πάσχουν από ηρεμία.

SG Dynamo DresdenSV Wehen Wiesbaden : Η Ντινάμο δεν έχει βρει σταθερότητα φέτος, ούτε στο ελάχιστο. Πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση. Είναι ευάλωτη και το αγωνιστικό ανέβασμα της Βέχεν σίγουρα μας ωθεί προς το διπλό. Η Βέχεν προσπαθεί καιρό τώρα να βρει πατήματα, σταθερότητα και αγωνιστικό πλάνο. Τα έχει καταφέρει αρκετά καλά τον τελευταίο καιρό και στο 3,50 δεν θα πω όχι απέναντι στην Δρέσδη.

Dritte Liga

FC Viktoria KölnFC Carl Zeiss Jena : Πάρα πολύ υψηλό το γκολ/γκολ ημιχρόνου για τα δεδομένα του ματς. Η Ιένα θα το χτυπήσει το ματς, ιδίως ξέροντας πως η άμυνα της Βικτόρια δεν είναι στα καλύτερα της. Η τάση των δύο ομάδων είναι να σκοράρουν και να δέχονται ευκαιρίες με ευκολία.

Austria Erste Liga

AmstettenSC Austria Lustenau : Με τρομερές επιθετικές αρετές και οι δύο ομάδες, ταυτόχρονα όμως υστερούν σε πολλά στην αμυντική γραμμή. Δεν έχει λόγο η Λούστεναου να αλλάξει κάτι στο στυλ της και δεν νομίζω πως θα το κάνει. Αν βρουν ρυθμό από το πρώτο λεπτό, τότε το 3,75 είναι μεγάλο για τα δεδομένα που υπάρχουν.

HornJuniors OÖ : Βρίσκει τρομερά εύκολα δίχτυα η Λίντσερ Β, σε βαθμό που «μοιράζει» και τεσσάρες. Η Χορν περνάει κακή καμπή αμυντικά, όμως επιθετικά μένει σε επαφή με το γκολ και αυτό ίσως δώσει στο παιχνίδι μια άγρια ομορφιά. Στο 3,50 το εκατέρωθεν σκοράρισμα στο ημίχρονο.

FC Wacker InnsbruckAustria Klagenfurt : Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που ο άσος βρίσκεται στο 3,40 (3,25 πλέον στις περισσότερες στοιχηματικές). Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον λόγο η αλήθεια είναι. Η Βάκερ είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα της δεύτερης κατηγορίας της Αυστρίας εδώ και τρία ματς, συν το ότι απέκλεισε την εξαιρετική ΒΑΚ στο Κύπελλο σε αυτήν την έδρα. Αξίζει ο άσος σε κάθε περίπτωση.