• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τις προσφορές* από τις στοιχηματικές εταιρίες που τις προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Παρασκευιάτικη εισαγωγή!

Καλημερίζω! Η Μάνχαϊμ επιβεβαίωσε πολύ εύκολα το γκολ/γκολ, όμως κατά τα άλλα είχαμε μικρή χασούρα το προηγούμενο Σ/Κ. Άτυχοι στις λεπτομέρειες και τη χημεία θα έλεγα, όμως δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα δικά μας μετά από τέτοιο ξεκίνημα.

Για σήμερα υπάρχουν λίγα σημεία, αρκετά όμως για να γίνει παιχνίδι. Αύριο υπάρχουν πολύ περισσότερες επιλογές, από ειδικά στοιχήματα μέχρι μεγάλα outsider.

Bundesliga

Borussia MönchengladbachRB Leipzig : Θα έχω την ευκαιρία να παρακολουθήσω από το γήπεδο το συγκεκριμένο παιχνίδι. Σκέφτηκα αρκετά τον άσο, για αρκετούς λόγους. Όχι, η Γκλάντμπαχ ακόμα δεν έχει δείξει ούτε το 30% από αυτά που θέλει ο Ρόζε, όμως βρίσκεται σε έναν εξαιρετικά καλό δρόμο. Το καλό μομέντουμ δίνει αξία στον άσο του 3,60. Προσοχή όμως, η Λειψία είναι πανίσχυρη για άλλη μια χρονιά, ίσως και ισχυρότερη χάρη στον παράγοντα Νάγκελσμαν. Ενδιαφέρον το ότι με τον Γιαμπλόνσκι διαιτητή η Γκλάντμπαχ μετράει 6-3-1.

Zweite Liga

Από τα δύο παιχνίδια που πραγματοποιούνται αυτό της Νυρεμβέργης με τη Χάιντενχαϊμ παρουσιάζει στοιχηματικό ενδιαφέρον.

FC Nürnberg – FC Heidenheim : Ας δούμε λοιπόν τι κάνουν οι δύο αυτές ομάδες. Η… κυρία Χάιντεχαϊμ έχει παίξει 4 παιχνίδια μέχρι στιγμής. Έχει σκοράρει έξι γκολ, όλα της τα γκολ τα πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα όλα μετά το 70’. Έχει δεχτεί συνολικά επτά γκολ, όλα επίσης στο δεύτερο μέρος. Μιλάμε για στατιστικό του 100%. Από την άλλη η Νυρεμβέργη έχει κάπως πιο ισορροπημένο αυτό το στατιστικό. Έχει σκοράρει τέσσερα γκολ, τα τρία στο β’ μέρος (75%). Από τα επτά που δέχτηκε τα τρία μπήκαν στο δεύτερο μέρος. Εν ολίγοις βάσει μαθηματικών υπολογισμών, το 2,00 στο να μπουν περισσότερα γκολ στο β μέρος αποκτά αξία.

Dritte Liga

Chemnitzer FC – 1860 München : Η Κέμνιτσερ παρά τα πολλά προβλήματα παθιάζεται στα παιχνίδια της και συνήθως φτάνει στο 100% διεκδικώντας το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Άτυχη κόντρα στην Μπάγερν Β και πλέον το ματς με το Μόναχο 1860 αποκτάει ιδιαίτερο χαρακτήρα. Θεωρώ πως το πείσμα και το πάθος θα επιβραβευθεί και θα επιβεβαιωθεί ο άσος του 3,00. Καθαρά για λόγους διαχείρισης δεν θα τον επιλέξω.

Αυστρία Erste Liga

Δύσκολα «ζευγαρώματα», δύσκολη αγωνιστική στη Β Αυστρίας. Παρόλα αυτά κατέληξα σε δύο σημεία που παίζονται.

FC Blau Weiss LinzFC Wacker Innsbruck  : Το στυλ της Μπλάου Βάις Λινς τις τελευταίες δύο αγωνιστικές έχει «ξεφύγει». Δημιουργεί πάρα πολλά ευκαιρίες και συνήθως πίσω ξεχνιέται. Δύσκολα να δούμε κάτι διαφορετικό. Από την άλλη η Βάκερ έχει βρει αυτοπεποίθηση στην επίθεση και αυτό ίσως βοηθήσει ώστε να δούμε παιχνίδι πλούσιο σε γκολ.

LieferingAustria Wien II : Τα λόγια περισσεύουν για τις δύο αυτές ομάδες, είναι οι αγαπημένες μου όσον αφορά το συγκεκριμένο είδος στοιχηματισμού. Ομάδες Β των μεγάλων και φυσικά δεν υπάρχει η σκοπιμότητα στο παιχνίδι τους, θα προσπαθήσουν να παίξουν το παιχνίδι τους, ανεξάρτητα από τις συνθήκες. Μεγάλο στα μάτια μου το 3,75 του γκολ/γκολ ημιχρόνου.

Επιπλέον από σήμερα για αύριο θα ποντάρω το over2,5 της Σάλκε με τη Χέρτα. Θεωρώ πολύ δύσκολο η Σάλκε να μείνει στο μηδέν για άλλο ένα παιχνίδι. Θα μου είναι πραγματικά δύσκολο να το πιστέψω. Ιδανική αντίπαλος η Χέρτα, που θα παίξει το παιχνίδι της, ενώ στο προηγούμενο έδειξε τρομερά κενά στην άμυνα. Στο 1,95 παίζεται.

Το παιχνίδι μου

Δυάδα:
30/8 – 19:30 – Νυρεμβεργη – Χαιντενχαιμ : περισσοτερα γκολ στο β ημίχρονο (2.00)
31/08 – 16:30 – Σαλκε – Χερτα : over2.5 (1.95)