Σούπερ Λιγκ Interwetten: Μετά το Κύπελλο, πριν τον Αλμέιδα

Ο πληγωμένος Ολυμπιακός, οι ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός που πανηγυρίζουν και ο Αλμέιδα που ετοιμάζεται να αναλάβει την ΑΕΚ.

ΠΑΣ Γιάννενα

• ΙΗΙΙΗ
31%
Στατιστικά

Πρωταθλητής βυθισμένος στη θλίψη ο Ολυμπιακός, μετά τον αποκλεισμό στην παράταση του ημιτελικού Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ. Σαφώς παίκτες και Μάρτινς θέλουν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις, ο ΠΑΣ όμως δεν έχει πέσει αμαχητί σε κανένα ματς της διαδικασίας. Και να τον κοντράρεις σε αυτά τα 1.35 του άσου δεν αποτελεί και τη βέλτιστη στοιχηματική πρακτική. Mην ξεχνάμε πως στον Πειραιά υπάρχουν πολλά ανοιχτά μέτωπα, με τις συζητήσεις για την επόμενη ημέρα να μονοπωλούν το ενδιαφέρον συγκριτικά με τις εναπομείνασες αγωνιστικές της φετινής σεζόν.

Στατιστικά

Στα προηγούμενα δύο εντός έδρας ο Παναθηναϊκός κέρδισε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό, ενώ η πρόκριση με δύο νίκες επί της Λαμίας στο Κύπελλο έφτιαξε ακόμη περισσότερο το κλίμα στους πράσινους. Είναι λογικό μετά τα συγκεκριμένα αποτελέσματα ο άσος να βρίσκεται σε τιμές φαβορί. Ο Αρης του Μπούργος δεν είναι εύκολος αντίπαλος, το κατάλαβε πρόσφατα και η ΑΕΚ, όταν πέρασε με διπλό από την έδρα της. Στο μεταξύ τους στη Θεσσαλονίκη αλληλοεξουδετερώθηκαν μένοντας στο 0-0. Δεν αποκλείεται και η δεύτερη σύγκρουσή τους στη διαδικασία των play off να μείνει στο Χ. Η ισοπαλία πληρώνει 2.90 στη Winmasters.

Προσφορά* χωρίς κατάθεση στα playoffs της Superleague!

Στατιστικά

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε πρόκριση στον Πειραιά επί του Ολυμπιακού και ετοιμάζεται για το μεγάλο ραντεβού στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος. Στο πρωτάθλημα δεν έχει κάποιον στόχο, αλλά στο πρώτο ματς στην Τούμπα μετά την επιτυχία στο Κύπελλο, δύσκολα θα του λείψει το κίνητρο. Το ζήτημα είναι η φρεσκάδα, καθώς μην ξεχνάμε πως νωρίτερα τον Απρίλιο υπήρχαν τα ματς με τη Μαρσέιγ, ενώ μεσοβδόμαδα έπαιξε 120 λεπτά υψηλής έντασης στο Καραϊσκάκης. Στην ΑΕΚ η πρόσληψη του Αλμέιδα προσφέρει ηρεμία στα αποδυτήρια, καθώς θα σταματήσει πλέον να αποτελεί πρώτο θέμα η επόμενη σεζόν, την ώρα που κρίνονται τόσα τη φετινή περίοδο.

Ό Οφρυδόπουλος κράτησε την ομάδα σε μια δύσκολη περίοδο, αλλά αγωνιστικά δεν έδειξε ικανός να πάρει ματς σαν αυτό απέναντι στη… γάτα τον Λουτσέσκου. Ο Ρουμάνος ξέρει πως η ομάδα του ίσως δεν έχει δυνάμεις να πάει το ματς προς το τέλος και αναμένουμε να βγάλει ένταση στην αρχή. Εχει ενδιαφέρον το γκολ πριν το 30:00 στο 2.05 (Pamestoixima.gr), όπως και τα over 4,5 κόρνερ Α’ ημιχρόνου στο 2.00(Bet365).