Συγκεκριμένος τρόπος σκέψης!

Καλημέρα φίλοι και καλό Σαββατοκύριακο! Αποδοχή της ήττας χτες, αφού από τα τρία ζευγάρια, κανένα δεν άξιζε να επαληθεύσει το γκολ/γκολ ημιχρόνου. Η Βούρτσμπουργκ είχε μηδέν τελικές στην εστία, το ίδιο και η Φερλ, ενώ μία είχε η Στιρ. Εν ολίγοις δίκαιη ήττα.

Το πρόγραμμα στο τρέχων κουπόνι δεν με ενθουσιάζει επ’ ουδενί. Για παράδειγμα στην Μπουντεσλίγκα Αυστρίας δεν κράτησα τίποτα απολύτως (πέρα του δίκαιου άσου της Χάρτμπεργκ), ενώ και στις άλλες κατηγορίες, τα σημεία που έβγαλε η διαλογή ήταν λίγα.

Bundesliga – Σε πτώση η Ουνιόν

(06.03.2021) Hertha BSCFC Augsburg : Περίεργο παιχνίδι και αρκετά κρίσιμο για τη Χέρτα έτσι όπως έχουν εξελιχθεί τα πράγματα. Οι πρωτευουσιάνοι παρότι διαθέτουν εξαιρετικό ρόστερ (όπως και η Άουγκσμπουργκ) δεν έχουν καταφέρει να το «μεταφράσουν» αυτό σε βαθμούς. Θεωρώ πως οι εμφανίσεις της ομάδας μετά την προσέλευση του Ντάρνταϊ είναι θετικές, λείπει όμως μια στοιχειώδη τύχη. Καθαρή έμπνευση το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό στο 34,00 (φτιάξε αγορά).

(06.03.2021) HoffenheimVfL Wolfsburg : Μπορεί την Τετάρτη να έπαιξα under2,5 σε παιχνίδι της Βόλφσμπουργκ, όμως παρατήρησα μια μικρή νευρικότητα στις τάξεις της ομάδας, από την στιγμή που δέχτηκαν γκολ. Θεωρώ πως το σερί που κρατάει στην Μπουντεσλίγκα με μηδέν παθητικό θα σπάει απέναντι σε μια ομάδα με επιθετική φιλοσοφία. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 3,75 φαντάζει εφικτό, αν και εφόσον δούμε τη Χόφενχαϊμ των τελευταίων αγωνιστικών στην Μπουντεσλιγκα.

(07.03.2021) Arminia BielefeldUnion Berlin : Νέος αέρας πνέει στο Μπίλεφελντ, με την πρόσληψη του Κράμερ και την απόλυση του Νόιχαους. Προσωπικά δεν την καταλαβαίνω τη συγκεκριμένη κίνηση, αφού η Αρμίνια με βάση το ρόστερ που διαθέτει τα πηγαίνει πολύ καλά. Ο κόουτς Κράμερ έχει εμπειρία από δεύτερες ομάδες και όχι τόσο από πρώτες. Η καλύτερη δουλειά που έχει παρουσιάσει μέχρι στιγμής είναι αυτή στο Φιρτ, όπου ήταν προπονητής για 71 παιχνίδια. Η νοοτροπία του είναι αρκετά επιθετική και είναι επηρεασμένη φυσικά από τον έναν χρόνο που βρέθηκε στο Σάλτσμπουργκ, τόσο στην πρώτη ομάδα όσο και στη δεύτερη. Η Αρμίνια είναι πραγματικά η μεγάλη του ευκαιρία να αποδείξει ότι το «έχει». Η Ουνιόν βρίσκεται σε κακή φόρμα η αλήθεια είναι, λογικό, αφού η μέχρι στιγμής πορεία της ήταν πάνω από τις δυνατότητες της. Πιστεύω πως στο 4,00 αξίζει να κυνηγήσουμε την ομάδα από την ανατολική Βεστφαλία.

Zweite Liga – Ο βαθμός αρκεί

(06.03.2021) Erzgebirge AueHannover 96 : Το Ανόβερο είναι μια του ύψους μια του βάθους, με πολλά προβλήματα όσον αφορά την ανάπτυξη. Δεν πρέπει να παραβλέψουμε όμως ότι με τον έναν ή τον άλλο τρόπο καταφέρνει να σκοράρει (χαρακτηριστικό παράδειγμα το παιχνίδι με τη Φιρτ). Η Άουε έχει καταφέρει να δώσει ουσία στο παιχνίδι της, ξέρει να αμύνεται και επιθετικά παίζει πολύ έξυπνα. Λίγο έλειψε να πάρει αποτέλεσμα στο Κίελο, όπου πραγματικά ήταν άτυχη, με το VAR να της ακυρώνει δύο φορές γκολ. Ο άσος στο 3,40 είναι αρκετά ψηλός στα μάτια μου, θα έπρεπε να ήταν εντελώς μοιρασμένο το σετ. Συν της άλλης, το Ανόβερο έχει δύο σημαντικές απουσίες στον χώρο του κέντρου.

(06.03.2021) Greuther FürthVfL Bochum : Τρομερή ανάλυση για την επιλογή της ισοπαλίας δεν χρειάζεται, αφού η Μπόχουμ ως πρωτοπόρος θέλει να μην χάσει στην έδρα του 3ου , που βρίσκεται μόλις 2 βαθμούς πίσω της. Με την ισοπαλία μπορεί να ζήσει και η Φιρτ, η οποία επίσης δεν θα ήθελε σε καμία περίπτωση να χάσει. Από τις ισοπαλίες που αξίζουν, η οποία ασφαλώς είναι συνδυαστική με την ισοπαλία στο ματς της Δευτέρας, Αμβούργου – Κίελο.

(06.03.2021) Karlsruher SCSt. Pauli : Μια στάση στην Καρλσρούη, όπου η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας, Σανκτ Πάουλι, φιλοξενείται από την Καρλσρούη, μια Καρλσρούη που ξαφνικά δεν παίζει το εξαιρετικό ποδόσφαιρο προ ενός μήνα. Να τονίσω πως η Καρλσρούη δεν έχει βλέψεις ανόδου, με το γήπεδο της να ανακαινίζεται, κάτι που σίγουρα δεν θα είναι πλεονέκτημα για μια σεζόν στην Μπουντεσλίγκα. Ομάδα που πριν 6 μήνες είχε πλάνο τη σωτηρία. Ο περίγυρος στην ομάδα λέει πως δεν μπορεί να πάρει και άδεια αυτήν την στιγμή για Μπουντεσλίγκα, κάτι που ασφαλώς επηρεάζει τα bet μας αλλά και τις βλέψεις της ομάδας. Αν ήμουν στη διοίκηση της ομάδας θα είχα ξεκινήσει ήδη σχεδιασμό για τη νέα σεζόν, βάζοντας στόχο την πρώτη πεντάδα εκ νέου. Από την άλλη οι «πειρατές» μετά τη νίκη στο ντέρμπι «πετάνε». Είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας και η μετάλλαξη που έχει υποστεί η ομάδα (θυμηθείτε τι έγραφα τον Οκτώβρη) είναι καταπληκτική. Στο 3,20 το διπλό παίζεται.

(07.03.2021) Fortuna DüsseldorfNürnberg : Η Νυρεμβέργη δεν ενθουσιάζει με το ποδόσφαιρο της, ξέρει όμως να αμύνεται, ξέρει να παίζει κλειστά και το να κρατάς το μηδέν σε κρίσιμα παιχνίδια είναι σημαντικό. Απέδρασε δύο φορές με νίκη 1-0 από Καρλσρούη και Ντάρμστατ, κάτι που δείχνει πως εκτός έδρας βολεύεται περισσότερο. Η Φορτούνα από την άλλη βρίσκεται σε μια φάση περίεργη, χωρίς σταθερότητα στην απόδοση της. Έχω κοντράρει Φορτούνα φέτος 2 φορές, χωρίς επιτυχία. Θα το τολμήσω μια 3η φορά. Στο 3,75 το διπλό των «Φράγκων», που σε γενικές γραμμές έχουν καλή παράδοση στο Ντίσελντορφ.

(08.03.2021) Hamburger SVHolstein Kiel : Το Αμβούργο πρέπει να μαζέψει τα κομμάτια του όσο πιο γρήγορα γίνεται, καθώς έρχεται ένας άμεσος ανταγωνιστής. Όπως έγραψα στο παιχνίδι Φιρτ – Μποχουμ, τα δύο παιχνίδια συνδυάζονται. Αν το παιχνίδι στο Φιρτ λήξει ισόπαλο, τότε το Κίελο θα έχει ως στόχο να μην χάσει, κάτι που θα διατηρήσει τα πράγματα ως έχουν. Το Αμβούργο επίσης θα κοιτάξει να μην χάσει αρχικά, αφού μια ενδεχόμενη ήττα θα φέρει την ομάδα του Τιούνε σε πολύ δύσκολη θέση όσον αφορά την άνοδο. Η ισοπαλία στο 3,50.

Dritte Liga – Φουλ επίθεση

(06.03.2021) 1. FC Saarbrücken – KFC Uerdingen : Χωρίς κάποια ιδιαίτερη στατιστική, χωρίς κάποιον αγωνιστικό λόγο, απλά με πολλές πονηρές σκέψεις, θα επιλέξω το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό στο 34,00 (φτιάξε αγορά).

(06.03.2021)  Magdeburg – Waldhof Mannheim : Τρίβω τα χεράκια μου για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Βλέποντας τα δύο τελευταία τους παιχνίδια, είδα πως η φόρμα «ξυπνάει» και οι δύο ομάδες βρίσκουν τα πατήματα τους στην επίθεση. Το Μαγδεμβούργο έτσι και αλλιώς πρέπει να επιτεθεί, αφού η θέση του είναι αρκετά κακή, ενώ η Μάνχαϊμ θυμήθηκε το παλιό καλό τρελό της εαυτό, κάνοντας «ροντέο» το κάθε παιχνίδι. Στο 4,33 το γκολ/γκολ ημιχρόνου.

Austria Erste Liga – Λατρεύουν τα γκολ

(07.03.2021) FC LieferingSV Horn : Τα στατιστικά των τελευταίων παιχνιδιών τους είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά όσον αφορά την εξέλιξη του συγκεκριμένου παιχνιδιού. Αντίδραση ψάχνει η Λιφερίνγκ μετά την ήττα από τη Ραπίντ, γκολ ψάχνει η Χορν, μετά από ένα κακό παιχνίδι την περασμένη εβδομάδα. Και οι δύο ομάδες διαθέτουν επιθετικά μεγάλη ποιότητα, ενώ στα μετόπισθεν δεν είναι ομάδες που μπορείς να εμπιστευτείς. Υψηλό κρίνεται το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,00.

Λίγο πολύ αυτά είναι τα παιχνίδια που «πέρασαν» στην τελική διαλογή για το Σ/Κ. Όλα τεκμηριωμένα και όλα τακτοποιημένα, στο χέρι σας τι χημεία θα κάνετε. Καλή τύχη να έχουμε!

Το παιχνίδι μου

Patent (1-2-3 system) (bet365.gr):
06/03 – 15:00 Μαγδεμβούργο – Μάνχαϊμ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,33) επί 9 μονάδες
06/03 – 16:30 ΧόφενχΑϊμ – Βόλφσμπουργκ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (3,75) επί 11 μονάδες
07/03 – 12:00 Λιφερίνγκ – Χορν : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 10 μονάδες