stoiximan logo

Βάση μας τα γκολ ημιχρόνου

Καλημέρα φίλοι και καλή εβδομάδα! Από τις σπάνιες φορές που έχουμε στήλη τη Δευτέρα και αυτό χάρη στην Αυστρία Β, η οποία έχει εμβόλιμη αγωνιστική. Για τα του Σ/Κ, η Όσναμπρουκ ήταν εξαιρετική, αντίθετα Χάλεσερ και Άλταχ απογοήτευσαν. Από τα γκολ/γκολ ημιχρόνου τα αξίζαμε όλα, τελικά πληρωθήκαμε ένα. Τέλος, το βαριά πονταρισμένο διπλό στο Αμβούργο, μπορεί να μην «πλήρωσε» μονάδες στη στήλη μας, όμως θεωρώ πως όλοι σας κάνατε χρήση cash out στο 0-3, όπου ανάλογα την στοιχηματική πλήρωνε από 95% μέχρι 98% του συνολικού ποσού.

Αυτά με τα όσα συνέβησαν το Σ/Κ, ήδη «ξεχάστηκαν», προχωράμε στα σημερινά, με την Αυστρία Β να έχει την τιμητική της, αφού υπάρχει εμβόλιμη αγωνιστική. Πέραν αυτού υπάρχουν και δύο παιχνίδια από τη Γερμανία, ένα στη Β και ένα στη Γ, που θα με απασχολήσουν στοιχηματικά.

Zweite Liga – Dritte Liga

Σανκτ Πάουλι – Μπράουνσβαϊγκ : Σε καλό φεγγάρι η Πάουλι, που έχει αναμορφωθεί πλήρως, ειδικά μετά τα Χριστούγεννα, όπου οι μεταγραφές την βοήθησαν πολύ στο να βρίσκεται αυτήν την στιγμή 9 βαθμούς πάνω από τη ζώνη υποβιβασμού. Η Μπράουνσβαϊγκ δείχνει να έχει σταθεροποιηθεί πλήρως εδώ και πολλές αγωνιστικές, παίρνοντας τρομερά αποτελέσματα. Το 4,20 του διπλού δεν αντικατοπτρίζει τη δυσκολία του παιχνιδιού, με τα «λιοντάρια» του Μπράουνσβαϊκ να αδικούνται. Έχει νόημα να πάμε στο διπλό του 4,20, περιέχει value, μιας και το estimation μου κυμάνθηκε γύρω στο 3,40.

Βικτόρια Κολωνίας – Ουντερχάχινγκ : Από αρχές Φλεβάρη η Ουντερχάχινγκ έχει αλλάξει εντελώς στυλ προσέγγισης των παιχνιδιών της. Σταθερά με δύο φορ οι Βαυαροί, που βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, κάτι που τους αναγκάζει να βγουν στο ξέφωτο. Η άμυνα δεν ωφελεί κανέναν στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Η Βικτόρια Κολωνίας έχει καταφέρει να εξελίξει το παιχνίδι της, πηγαίνοντας από το αμυντικό παιχνίδι του Ντότσεφ, στο επιθετικό στυλ του Όλα Γιάνσεν, που το 4-2-3-1 της άμυνας, μετατρέπεται σε ένα 3-5-2 στην επίθεση. Όλα θα εξαρτηθούν από το πώς θα μπουν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο. Θεωρώ πως θα μπουν δυνατά και η αλήθεια είναι πως ο καιρός βολεύει στο να δούμε γκολ, μιας και θα έχει κρύο και ψιλόβροχο. Επιλογή το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,00.

Αυστρία Erste Liga

Σκέφτηκα αρκετά πράγματα, όπως το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Λούστεναου με την Αούστρια ΙΙ, όμως με απογοήτευσε τόσο η Λούστεναου την Παρασκευή, που δεν θα το τολμήσω. Επίσης, καλός άσος η Κλάγκενφουρτ, που έχει πολλά πλεονεκτήματα απέναντι στην κουρασμένη Λάφνιτς, μια Λάφνιτς που έχει ταβάνι. Προσοχή και στην ανατροπή στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Εν τέλει κράτησα μόνο ένα.

Χορν – Ντόρνμπιρν : Η Ντόρνμπιρν αντιμετωπίζει τρομερά αμυντικά προβλήματα. Δυστυχώς η βαθμολογική της θέση δεν της επιτρέπει να κοιτάξει μόνο τη βελτίωση της άμυνας της, αφού είναι αναγκασμένη να βγει μπροστά. Στα τελευταία τρία εκτός έδρας παιχνίδια της σκόραρε ένα γκολ πριν την ανάπαυλα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες. Η Χορν από την άλλη μπορεί να έρχεται από ένα 0-0 απέναντι στη Λίντσερ ΙΙ, όμως το στυλ της δεν άλλαξε, από καθαρή ατυχία έμεινε το 0-0 στο συγκεκριμένο ματς. Θεωρώ πως οι προϋποθέσεις είναι κατάλληλες για να δούμε ένα παιχνίδι πλούσιο σε γκολ. Στο 4,00 το γκολ/γκολ ημιχρόνου.

Το παιχνίδι μου

Μονά/δυάδα (1-2 system) (bet365.gr):
05/04 – 15:30 Χορν – Ντορνμπιρν : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 12 μονάδες
05/04 – 20:00 Β. Κολωνίας – Ουντερχάχινγκ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,00) επί 12 μονάδες