novibet logo

Επιστροφή Αυστρίας ΙΙ και …διαλογή!

Καλημέρα, καλημέρα! Εξαιρετική η Άιντραχτ χτες, διέλυσε τη Σάλτσμπουργκ, σκόραρε και ο προτεινόμενος Κόστιτς. Στη Βόλφσμπουργκ επιβεβαιώθηκε το γκολ/γκολ αλλά και το lead/lose. Στη Λεβερκούζεν δεν περίμενα τέτοιο αποτέλεσμα η αλήθεια είναι, με την Πόρτο να είναι κακή, παρόλα αυτά να βρίσκει γκολ και να κρατάει την τύχη της στα… πόδια της. Για τη Λίντσερ έχω να πω μονάχα καλά λόγια, παρά την ισοπαλία της. Δικαίωση που δεν παίξαμε στο 3,00, αφού δεν είχε αξία.

Παρασκευή σήμερα και έχουμε την επανέναρξη της Αυστρίας Β. Από τα πλέον αγαπημένα μου πρωταθλήματα, με τον Book να κάνει διαχρονικά λάθη. Πέραν των σημερινών αναλύσεων θα δείτε και τη διαλογή για όλο το Σ/Κ.

Bundesliga

Μπάγερν Μονάχου – Πάντερμπορν : Η σοβαρή Μπάγερν βάζει 5 τεμάχια και «καθαρίζει», τόσο απλά. Μπροστά της έχει όμως ένα ματς Τσάμπιονς Λιγκ και θεωρώ η συγκέντρωση της μετά από ένα 3-0 θα χαθεί, όπως έγινε και με την Κολωνία την περασμένη εβδομάδα. Εξάλλου η Πάντερμπορν είναι μια ομάδα «τρελή», όπως την έχω χαρακτηρίσει πολλάκις. Πιστεύω το ένα γκολ θα το βάλει. Το γκολ/γκολ πληρώνει 2,00. Για τους τολμηρούς υπάρχει και το over1,5 της Πάντερμπορν στο 6,00.

Κατά τα άλλα το πρόγραμμα του Σ/Κ είναι λιγάκι περίεργο στην Μπουντεσλίγκα. Αρχικά μου αρέσει το γκολ/γκολ ημιχρόνου (4,33) στο Χέρτα – Κολωνία. Έχουν το μομέντουμ οι ομάδες να το επιβεβαιώσουν. Καλός ο άσος της Φράιμπουργκ (1,95) απέναντι στη Φορτούνα Ντίσελντορφ. Σκοράρισμα εκατέρωθεν στο πρώτο ημίχρονο «βλέπω» και στο Λεβερκούζεν (3,75), ενώ μου αρέσει αρκετά και το διπλό ημίχρονο / άσο τελικό εκεί (19,00). Από outsider θα έδινα περισσότερες πιθανότητες σε Σάλκε (4,20) και στη Μάινς (4,75).

Zweite Liga

VfL OsnabrückFC Erzgebirge Aue : Η Αούε βρίσκεται σε μια περίεργη «φάση». Παρατεταμένο ντεφορμάρισμα και κακές εμφανίσεις μέχρι στιγμής, κάτι που δεν ισχύει για την Όσναμπρουκ, που παλεύει τα ματς της με όλη της την ενέργεια και φυσικά αυτό κάποια στιγμή θα ανταμειφθεί. Θεωρώ το 2,00 του άσου δίκαιο και μπορεί να παιχτεί υπό προϋποθέσεις.

Μεγάλο ματς στο Αμβούργο, τοπικό ντέρμπι με τεράστια αντιπαλότητα, Αμβούργο εναντίων Σανκτ Πάουλι. Το διπλό στο 7,50 είναι τεράστιο για τέτοιο παιχνίδι. Καλό δείχνει το over2,5 στο παιχνίδι της Δρέσδης με την Μπόχουμ (1,90), από κοντά και το γκολ/γκολ ημιχρόνου (4,50). Καλό over2,5 είναι και το Νυρεμβέργη – Ντάρμστατ (στο 2,00), με τις δύο ομάδες να έχουν καλό επιθετικό μομέντουμ. Τέλος, πονηρεύομαι τρομερά στο Αρμίνια – Ανόβερο. Οι δύο σύλλογοι διατηρούν εξαιρετικές σχέσεις σε όλα τα επίπεδα. Το διπλό είναι στο 3,75, σαν να μας λέει ο Book ότι κάτι… οσφρίζεται και ο ίδιος.

Dritte Liga

FC Viktoria KölnSonnenhof Großaspach : Η Γκροσάσπαχ επιβεβαιώνει στο 100% τα λόγια μου το καλοκαίρι, ότι είναι το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό. Η όλη συμπεριφορά της δηλώνει πως δεν έχει καν το σθένος να παλέψει. Ο άσος για τη Βικτόρια Κολωνίας είναι μονόδρομος και υπερέχει αρκετά της αντιπάλου της. Ένας άσος που βρίσκεται στο 1,95 και παίζεται. Στατιστικά εφικτό και το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό στο 21,00.

Κατά τα λοιπά στην Dritte Liga υπάρχει «ψωμάκι». Για παράδειγμα το διπλό της Τσβίκαου στην έδρα της Λάουτερν παίζεται, δίνει 4,20. Επίσης, παίζεται το διπλό της Μπράουνσβαϊγκ (3,75) στην έδρα της Βούρτσμπουργκ, μια Άιντραχτ που παίρνει τα πάνω της. Αυτό που παίζεται σίγουρα στην κατηγορία των outsider είναι το διπλό της Χάχινγκ (3,60) στην έδρα της παντελώς ντεφορμέ και απογοητευμένης Χάλεσερ. Καλό φαβορί δείχνει η Ουέρντινγκεν στο 1,90 απέναντι στην Πρόισεν. Εδώ θα κρατήσω και το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,33 αλλά και το 2ημίχρονο/1τελικό στο 21,00. Γκολ/γκολ ημιχρόνων θα πόνταρα και στα ματς της Ιένα με την Μέπεν (4,00) και της Κέμνιτσερ με την Μπάγερν ΙΙ (3,75).

Regional Liga

Rot Weiss Oberhausen Sportfreunde Lotte : Για την Ομπερχάουζεν (όχι δεν είναι φάρμακο Τζουβέλλα) ξέρουμε ότι δεν θέλει να ανέβει στην Dritte Liga, δεν έχει το γήπεδο να το κάνει, δεν έχει βλέψεις για τόσο πάνω στην κατάσταση που είναι. Η Λόττε έχει βρει ρυθμό, έχει αποδείξει ότι μπορεί να σταθεί Dritte Liga και αρχικός στόχος για φέτος είναι να παραμείνει στην κατηγορία. Το διπλό στο 6,00 έχει αξία.

Hoffenheim IIAstoria : Δύο ομάδες με άκρως επιθετική φιλοσοφία τίθενται αντιμέτωπες. Θεωρώ πως αν κάτι έχει αξία στο συγκεκριμένο ματς, τότε αυτό είναι το εκατέρωθεν σκοράρισμα στο ημίχρονο σε απόδοση 3,75.

Μιας και μελέτησα Ρεγκιονάλ Λίγκα, να σταθώ σε μερικά ματς που έρχονται το Σ/Κ. Το Φερλ – Φορτούνα ΙΙ περιμένω αρκετά γκολ, με το over2,5 να πληρώνει 1,90 και το γκολ/γκολ 2,25. Ιδιαίτερη προσοχή στο 2ημίχρονο/1τελικό (21,00) με τις δύο ομάδες να διατηρούν φιλίες. Μιας και μιλάμε για γκολ, πολύ πιθανά γκολ/γκολ ημιχρόνων είναι αυτά σε ΦΣΒ – Σααρμπρίκεν (4,33), Κόμπλενζ – Άλτσεναου (4,33) και Άουερμπαχ – Κότμπους (4,33). Από σημεία τώρα σημείωσα αρκετά με αξία. Για παράδειγμα το Κολωνία ΙΙ – Χάλτερν ΙΙ στο 4,50, το Πίρμασενς – Ουλμ άσος στο 4,33, το Έλφερσμπεργκ – Ααλεν διπλό στο 5,25, το Χάβελζε – Άλτονα διπλό στο 6,00 και το διπλό της Αλεμάνια Άαχεν στο 4,00 στην έδρα της Ρόντινγκχάουζεν, με τη δεύτερη να έχει απορρίψει άδεια για την άνοδο της στην Dritte Liga.

Austria Bundesliga

Στην αγαπημένη Αυστρία το πρόγραμμα δείχνει συμπαθητικό. Θεωρώ δίκαιη απόδοση τον άσο της Μάτερσμπουργκ στο 2,40 απέναντι στην Άλταχ. Από εκεί και πέρα το 5,75 της Αούστρια Βιέννης απέναντι στην ντεφορμέ, αποδυναμωμένη και απογοητευμένη Σάλτσμπουργκ είναι υψηλό. Γκολ/γκολ ημιχρόνων σε Αντμίρα και Χάρτμπεργκ (στο 4,33 και 3,75 αντίστοιχα). Ως fun bet κρατάω το 2ημίχρονο/1τελικό της Λίντσερ με την Πόλτεν.

Austria Erste Liga

Επανέναρξη στη Β Αυστρίας με ένα πρόγραμμα όχι εκθαμβωτικό αλλά παρόλα αυτά μου αρέσουν δύο επιλογές.

SV KapfenbergFC Blau Weiss Linz : Με την εκτός έδρας εικόνα που έχει η Μπλάου Βάις Λινς θεωρώ πως ο άσος έπρεπε να πληρώνει λιγότερο από 2,60. Παρόλα αυτά θα το αφήσω, αφού μιλάμε για επανέναρξη και για να λέμε και όλη την αλήθεια η Κάπφενμπεργκ είναι από τις αδύναμες ομάδες φέτος.

Amstetten – Liefering : Δύο αρκετά επιθετικές ομάδες τίθενται αντιμέτωπες και ασφαλώς το μάτι πάει κατευθείαν στα στοιχήματα με γκολ. Φυσικά τα απλά στοιχήματα είναι τρομερά διαβασμένα, αυτόματα πάμε στα γκολ του ημιχρόνου. Το να σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο πληρώνει 3,75 και το θεωρώ αρκετά καλό.