novibet logo

Επαναληπτικοί στο Europa

Οι επαναληπτικοί αγώνες του Γιουρόπα Λιγκ για τη φάση των “32” δεσπόζουν στο πρόγραμμα της Πέμπτης. Αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι της Ραπίντ με τη Βαλένθια, όλοι οι υπόλοιποι αγώνες παρουσιάζουν ενδιαφέρον.

Λεβερκούζεν – Σπόρτινγκ Λισ.: Το 0-1 του πρώτου παιχνιδιού δίνει μεγάλο προβάδισμα στις “ασπιρίνες”. Βέβαια η Σπόρτινγκ είναι εξαιρετική ομάδα που ξέρει να εκμεταλλεύεται τους χώρους. Γλυκοκοιτούσα το διπλό του 5.50, έχει αρκετό ρίσκο η επιλογή, όμως έχει και σκεπτικό. Το κλειδί είναι να γίνει το 0-1, ώστε να αγχωθεί η Λεβερκούζεν. Καλές πιθανότητες έχει και το γκολ/γκολ στο 1.95.

Λίβερπουλ – Άουγκσμπουργκ: Το 0-0 του πρώτου παιχνιδιού είναι αρκετά ύπουλο για τη Λίβερπουλ. Μπορεί η Άουγκσμπουργκ να μην γεμίζει το μάτι με το πρώτο άκουσμα της, είναι όμως μια ομάδα δουλεμένη από έναν πολύ ταλαντούχο προπονητή. Αγωνιστικά είναι κορόνα γράμματα το παιχνίδι. Να ανοιχθεί η Λίβερπουλ ρισκάροντας να δεχθεί γκολ; Να ανοιχθεί η Άουγκσμπουργκ ρισκάροντας να δεχθεί γκολ; Υπάρχει πολύ λεπτομέρεια στην τακτική και στη διαχείριση του παιχνιδιού. Αν κάτι ξεχώρισα από το παιχνίδι είναι το under2,5 σε απόδοση 2.00.

Ραπίντ Β. – Βαλένθια: Το 6-0 της Βαλένθια στην Ισπανία ουσιαστικά έχει ξεκαθαρίσει την υπόθεση πρόκριση. Το ματς έχει να κάνει καθαρά με γόητρο. Η Ραπίντ θα παίξει ανοιχτά και επιθετικά από την αρχή του παιχνιδιού με σκοπό να διασκεδάσεις τις εντυπώσεις. Είναι και το τελευταίο της Ευρωπαϊκό παιχνίδι στο συγκεκριμένο γήπεδο. Δεν έχει νόημα να κυνηγήσουμε τον πτωτικό άσσο. Καλύτερα να πάμε σε στοιχήματα του στυλ over3,5(2.75), στο combo bet g/g+over2,5 (1.95) και στο ειδικό να σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο (4.00).

Σάλκε – Σαχτάρ: Επίσης ένα παιχνίδι που κρύβει μεγάλες παγίδες. Πάντα ένα 0-0 στο πρώτο παιχνίδι είναι “ύπουλο”. Η Σάλκε είχε την ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι στην Ουκρανία, από τη στιγμή που δεν το έκανε, μπαίνει σε μπελάδες. Σίγουρα φαβορί είναι οι “βασιλικοί μπλε”, στο 1.80 όμως δεν σκοπεύω να πληρώσω για να μάθω. Επειδή είδα το πρώτο παιχνίδι, η άμυνα της Σαχτάρ μπορεί να πλαγιοκοπηθεί. Αυτό θα δώσει αρκετές ευκαιρίες στον Σανέ να χριστεί σκόρερ (3.00).

Πόρτο – Ντόρτμουντ: Μεγάλο το προβάδισμα πρόκρισης για τη Ντόρτμουντ. Το 2-0 του πρώτου παιχνιδιού δεν αφήνει πολλά περιθώρια στη Πόρτο, παρά μόνο να παίξει φουλ επίθεση. Δίκαιο στο 1.80 το over2,5. Εφικτό το combo bet over2,5+g/g στο 2.05. Προσεγγίζοντας το παιχνίδι τακτικά, θεωρώ ότι η Πόρτο από το πρώτο λεπτό θα ανοιχθεί, θα κάνει “all in”. Το να σκοράρουν και οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο δίνει 4.33 και έχει την λογική του.

Επιλογές:

Δυάδα (4.00):

Europa League – Πεμ 25/2 22:05  Πόρτο – Ντόρτμουντ γ/γ+over2,5 (2.05)
Europa League – Πεμ 25/2 20:00  Ραπίντ – Βαλένθια γ/γ+over2,5 (1.95)

Μονά:

Europa League – Πεμ 25/2 22:05  Πόρτο – Ντόρτμουντ να σκοράρουν και οι δύο στο Α μέρος (4.33)
Europa League – Πεμ 25/2 20:00  Ραπίντ – Βαλένθια να σκοράρουν και οι δύο στο Α μέρος (4.00)