• Ορίστε μια κάβα παιχνιδιού και ποντάρετε το 5% κάθε φορά που επιλέγετε να παίξετε (διαχείριση κάβας)
    • Διεκδικήστε τις προσφορές* από τις στοιχηματικές εταιρίες που τις προσφέρουν
    • Μην ακούτε για "σίγουρα". "Σίγουρα" είναι μόνο τα χθεσινά
Εμπιστοσύνη στην Κάπφενμπεργκ

Goodmornings φίλοι! Χρειάστηκε να δεχτεί πρώτη γκολ η Λεβερκούζεν για να παίξει μετά αυτό που μας παρουσιάζει καιρό τώρα, με το 1-1 του πρώτου ματς να αφήνει πολλούς ανοιχτούς λογαριασμούς για τη συνέχεια. Το πρόγραμμα σήμερα έχει αρκετή κουβέντα, με την Κάπφενμπεργκ πάντως να λαμβάνει ξανά την περισσότερη προσοχή.

Φυσικά το μεγάλο παιχνίδι ακούει στο όνομα Σάλκε – Χέρτα, ένα παιχνίδι κομβικότατο και για τις δύο ομάδες. Ο χαμένος πέρα από την ήττα και τη μοναξιά της τελευταίας θέσης, θα πρέπει να διαχειριστεί και τη συνέχεια του προγράμματος που μόνο εύκολο δεν είναι.

Στα υπόγεια είναι η θέα

Γνωστή η έκφραση του μεσότιτλου, που για άλλη μια φορά θα φανεί στην πράξη, καθώς από όλο το πρόγραμμα, εμείς θα ασχοληθούμε περισσότερο με τις χαμηλότερες κατηγορίες. Στην Μπουντεσλίγκα και το μεγάλο σημερινό παιχνίδι θεωρώ πως η Σάλκε έχει μερικά στοιχεία που υπερέχει της Χέρτα, ώστε να πάρει το πολύτιμο τρίποντο. Στο 2,37 είναι ο άσος, προφανώς και δεν παίζουμε κάτι, μιας και μιλάμε για ένα εξαιρετικά σημαντικό παιχνίδι.

Στη δεύτερη κατηγορία τώρα, δύσκολα μπορώ να φανταστώ πως η Φιρτ δεν θα νικήσει την κακή Ρέγκενσμπουργκ. Εντός έδρας η Φιρτ είναι σταθερή αξία, όμως ο άσος χάνει από αξία, αφού βρίσκεται πολύ χαμηλά για να ασχοληθούμε. Ενδιαφέρον το over2,5 στο έτερο παιχνίδι, αυτό ανάμεσα στο Ανόβερο (από τις χειρότερες άμυνες της κατηγορίας) απέναντι σε μια διεκδικήτρια ανόδου, τη Χάιντενχαϊμ.

Ταξίδι στο Ράιν Πφαλτς θα κάνει η Δρέσδη προκειμένου να αντιμετωπίσει την Σάαρμπρουκεν, ομάδα που δεν έχει τίποτα να χάσει φέτος, παίζοντας ελεύθερο ποδόσφαιρο. Η Δρέσδη ασφαλώς και στοχεύει στην άνοδο και το παιχνίδι αποκτάει μεγάλο ενδιαφέρον στο γκολ/γκολ ημιχρόνου αν δούμε τα στατιστικά των τελευταίων τριών παιχνιδιών τους, με τις τελικές προσπάθειες να φτάνουν σε πολύ υψηλά νούμερα. Σχεδόν ανά έξι λεπτά και οι δύο δημιουργούν μια καλή ευκαιρία και το συγκεκριμένο bet το βρίσκουμε στο 4,00.

Στην Αυστρία τώρα, γρήγορα γρήγορα διαγράφεται το παιχνίδι της πρώτης κατηγορίας, καθαρό no bet. Αντίθετα στη δεύτερη κατηγορία έχουμε δύο παιχνίδια που με ενδιαφέρουν στοιχηματικά. Το πρώτο είναι το διπλό της Κάπφενμπεργκ στο 4,20, ομάδα που κάνει πάρα πολλά σωστά πράγματα το τελευταίο διάστημα, ενώ η Αντμίρα πάρα πολλά λάθος και έτσι η μία συνεχίζει να δίνει τα πάντα για την παραμονή, ενώ η Αντμίρα φαίνεται να απομακρύνεται εντελώς από τον στόχο της ανόδου. Το δεύτερο παιχνίδι που έχει νόημα να ασχοληθούμε είναι το γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου της Λιφερίνγκ με την Μπλάου Βάις. Σταθερά ανοιχτά τα παιχνίδια της μίας και της άλλης, δεν νομίζω σήμερα ξαφνικά να παίξουν άμυνα. Με αξία το 4,00 της επιλογής.

Αυτά για σήμερα, απλά και λιτά. Εν ολίγοις τρία σημεία, δύο γκολ/γκολ ημιχρόνων και ένα διπλό. Ελέω διαχείρισης πάω μονάχα στο διπλό, αφήνοντας τα γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΟΥ:

Μονό (Bet365):

ΑΥΣ(2η) – 14/04 – 19:10 – Αντμίρα – Κάπφενμπεργκ : 2ft (4,20)  επί 10 μονάδες *ΠΠ*