Φαβορί, ειδικά και γκολ

Καλημέρα φίλοι και καλό Σ/Κ! Πασχαλινό Σ/Κ, οικογενειακό, όμως το ποδόσφαιρο στην υπόλοιπη Ευρώπη δεν σταματά. Χτες είχαμε πάλι όμορφα πράγματα στο παιχνίδι της Κάπφενμπεργκ με τη Λουστενάου. Έγινε και παιχνίδι στο live (Telegram), παίξατε και σχεδόν όλη την ανατροπή που ανέφερα, επομένως όλα σούπερ. Το δοκάρι της Καρλσρούης στο 90΄στέρησε 400+ απόδοση. Κατά τα άλλα η Στάιερ επέστρεψε 36 μονάδες, μια επιστροφή που χάρηκα ιδιαίτερα, αφού την Φλορίντσντορφερ την έχω σημαδεμένη καιρό τώρα.

Από το σημερινό πρόγραμμα έχω πραγματάκια να συζητήσω, κατέληξα και σε παιχνίδι, ενώ θα ανανεώσω το ραντεβού μας και για αύριο, καθώς υπάρχουν παιχνίδια να ασχοληθούμε.

Φράιμπουργκ on fire

Στατιστική καθυστέρηση το ότι έχουμε 24 σερί παιχνίδια χωρίς γκολ/γκολ ημιχρόνου, κάτι που σημαίνει ότι μπορεί να έχουμε ξαφνικά σερί γκολ/γκολ ημιχρόνων. Από τα σημερινά πάντως διαλέγω το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Άιντραχτ με τη Χόφενχαϊμ. Παραδοσιακά οι δύο ομάδες μας προσφέρουν θέαμα, ενώ μου φαίνεται αφύσικο το ότι η Χόφενχαϊμ για σερί παιχνίδια μένει σε χαμηλά στο σκορ. Βολεύει να δούμε και ανοιχτό ματς, αφού η Άιντραχτ σκέφτεται ήδη τον ημιτελικό με Γουέστ Χαμ.

Όσον αφορά το bet που «τρέχει», μας μένουν ακόμα 24 γκολ για να φτάσουμε την 9άδα, κανένας λόγος να κοιτάμε προς τα εκεί, μόνο αν τα σημερινά περάσουν όλα, τότε θα έχει νόημα να χαρούμε, αφού θα έχουν μείνει μόλις δύο. Πέρα από το παιχνίδι της Άιντραχτ, θα ασχοληθώ με άλλα δύο παιχνίδια.

Το πρώτο παιχνίδι είναι ένα φαβορί εν ονόματι Φράιμπουργκ. Μετά την πρόκριση στον τελικό Κυπέλλου Γερμανίας η ψυχολογία είναι στα ύψη. Το πρωτάθλημα μόνο σε δεύτερη μοίρα δεν περνάει, αφού κυνηγάει την 4η θέση και το Τσάμπιονς Λιγκ. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι θέλει νίκη απέναντι σε μια αδιάφορη Γκλάντμπαχ, που από το Νοέμβρη παλεύει με εξωαγωνιστικά θέματα, ενώ έρχεται από απογοητευτικό αποτέλεσμα στο ντέρμπι. Να θυμίσω το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της Γκλάντμπαχ ήταν μια απόλυτη καταστροφή για τα «πουλάρια». Στα υπέρ μας και η παράδοση, ο άσος στο 1,85, ο άσος σε συνδυασμό με το over2,5 στο 2,40. Το νου σας όταν μπει ο Πέτερσεν αλλαγή, έχει τρομερή παράδοση να σκοράρει απέναντι στην Γκλάντμπαχ.

Ήθελα να ασχοληθώ με το κλάσικερ της Γερμανίας, όμως το διαχρονικό κόμπλεξ της Ντόρτμουντ με απωθεί. Το 7,00 πάντως είναι αρκετά μεγάλο αν αναλογιστούμε ότι η Μπάγερν είναι απογοητευμένη και ντεφορμέ τον τελευταίο καιρό. Κίνητρο πάντως για τους παίκτες να κλειδώσουν τον τίτλο και να αποδείξουν ποιος είναι το αφεντικό στη Γερμανία.

Παραδίδει «πνεύμα» το Αμβούργο

Η μεγάλη απογοήτευση που επικρατεί στις τάξεις του Αμβούργου είναι γεγονός. Πανεύκολος αποκλεισμός στο Κύπελλο από την Φράιμπουργκ, κάτι που σημαδεύτηκε με την έκφραση «το Αμβούργο έχει πια τον αέρα ομάδας από τη δεύτερη κατηγορία και όχι από Bundesliga», κάτι που πόνεσε αρκετά την ομάδα και τους παίκτες. Αν το Αμβούργο ήταν σοβαρό μέσα στον Μάρτη, τώρα θα είχε χρυσή ευκαιρία βάσει προγράμματος να κυνηγήσει άνοδο, όμως βρίσκεται σε τέτοια θέση, που δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί το πρόγραμμα. Η απογοήτευση που επικρατεί με κάνει να κοιτάω ζεστά τον άσο της Ρέγκενσμπουργκ, που πάντα βάζει δύσκολα στο Αμβούργο.

Το μεγάλο παιχνίδι της αγωνιστικής είναι πάντως το Σάλκε – Βρέμη, που αν δεν ήταν τόσο σημαντικό, θα έμπλεκα με 1000. Ο λόγος είναι προφανές. Η Σάλκε είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας και δίνεται outsider στην έδρα της. Μοναδικό «αγκάθι» της υπόθεσης ότι η Βέρντερ έχει καλή παράδοση στο Γκελζενκίρχεν.

Ο τρελός ρυθμός της Φερλ

Δύο παιχνίδια μου κίνησαν το ενδιαφέρον στην 3η κατηγορία της Γερμανίας. Το ένα είναι το διπλό της Βικτόρια Βερολίνου στην έδρα της Βούρτσμπουργκερ Κίκερς. Δύσκολο παιχνίδι, όμως το 3,25 που κυκλοφορεί στο διπλό με εκπλήσσει, αφού το πρόσωπο που δείχνει η Βικτόρια στα τελευταία ματς είναι πολύ καλό. Βέβαια, η ήττα από την Ντούισμπουργκ της έκοψε τη φόρα, ενώ για να λέμε και την αλήθεια η Βούρτσμπουργκ ήταν πολύ καλή κόντρα σε Λάουτερν και Μπράουνσβαϊγκ, δύο εξαιρετικές ομάδες.

Το δεύτερο παιχνίδι είναι το Σάαρμπρουκεν – Φερλ. Οι γηπεδούχοι έρχονται από ήττα στο ντέρμπι και η λέξη «αντίδραση» πρέπει να ειπώθηκε περίπου 100 φορές μέσα στην εβδομάδα. Προσωπικά το κρατάω αυτό, κρατάω όμως πολύ περισσότερο το ότι η Φερλ επέστρεψε στο σκοράρισμα, παίζονται ένα πολύ θαρραλέο 3-4-3, ανεξάρτητα από τον αντίπαλο. Νομίζω αυτό δεν θα αλλάξει, αφού έρχεται με αυτοπεποίθηση στην έδρα της Σάαρμπρουκεν. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου είναι η επιλογή μου, μια επιλογή σε απόδοση 4,00.

Γκολ στη Β και ένα από σήμερα για αύριο

Για όποιον θέλει να αναζητήσει την μεγάλη απόδοση, είμαι πάρα πολύ θετικός στο διπλό της Άλταχ απέναντι στη Λίντσερ. Πάνω από 7 μονάδες, αξίζει να ρισκάρει κανείς. Προσωπικά δεν παίζει για 2 λόγους. Πρώτον οι τραυματισμοί και τιμωρίες που προέκυψαν στην Άλταχ και δεύτερον το ότι η Λίντσερ μπορεί να μην έχει πράσινο πινακάκι, όμως παίζει καλά, κάλα μέχρι να φτάσει στην αντίπαλη εστία. Σε έναν ειδικό στατιστικό πίνακα που έχει, είναι η δεύτερη ομάδα πίσω από τη Σάλτσμπουργκ σε δημιουργία φάσεων, όμως είναι η τελευταία σε αποτελεσματικότητα, αφού χρειάζεται περίπου 20 τελικές για ένα γκολ. Δεν σημαδεύει… ελέφαντα από τα 2 μέτρα δηλαδή. Αυτό όμως έχει και το αρνητικό του, αφού η στατιστική ξαφνικά μπορεί να πάρει το μέρος της και να δούμε ένα 4-0 στο ημίχρονο.

Από σήμερα για αύριο θα παίξω ένα μπετ που δεν συνηθίζω. Έχει να κάνει με το παιχνίδι της Σάλτσμπουργκ με την Αούστρια Βιέννης. Η Σάλτσμπουργκ φέτος έχει έναν τρόπο να κερδίζει τα παιχνίδια, ποντάροντας στην κούραση του αντιπάλου. Τι εννοώ; Παίζει κλασσικά το γρήγορο ποδόσφαιρο της επί 50-60-70 λεπτά και στο τέλος των παιχνιδιών σκοράρει τα γκολ της. Το 43,1 % των γκολ της τα βάζει από το 75 μέχρι το 90. Το 27,7% από το 45 μέχρι το 75. Το 70% των γκολ της λοιπόν το σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο. Στην Αούστρια είναι πιο μοιρασμένα τα πράγματα, όμως απέναντι στην Σάλτσμπουργκ φυσικά και θα προσπαθήσει να κρατήσει το μηδέν για όσο περισσότερο μπορεί. Ο Μπουκ λοιπόν μου δίνει το να μπουν περισσότερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο σε απόδοση 2,00 (μεταφράζεται σε 50%). Εμείς παραπάνω υπολογίσαμε 70%. Αυτή η διαφορά του 20% είναι και η αξία που παίρνουμε μαζί μας για το μπετ.

Τέλος, κρατάω το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Ντόρνμπιρν με τη Λάφνιτς στη δεύτερη κατηγορία της Αυστρίας. Αναγκασμένη να βγει στο ξέφωτο η Ντόρνμπιρν, ελεύθερο ποδόσφαιρο από τη Λάφνιτς, δεν χρειάζεται περισσότερη ανάλυση και σκέψη για την επιλογή του συγκεκριμένου σημείου στο 4,00.

Να ευχηθώ με τη σειρά μου καλή Ανάσταση και θα τα πούμε αύριο το πρωί με περισσότερες ευχές, αφού θα υπάρχει στήλη και λογικά και παιχνίδι. Καλή τύχη να έχουμε!

Το παιχνίδι μου

Παρολί 9άδα (Stoiximan.gr):
22/04 – Όλη η Bundesliga over2,5 γκολ (122,20) επί 3 μονάδες (ανοιχτό)

Trixie (2-3 system) (bet365.gr):
23/04 – 15:00 – Σάαρμπρουκεν – Φερλ : g/g ημιχρόνου (4,00)
23/04 – 15:30 – Ντόρνμπιρν – Λάφνιτς : g/g ημιχρόνου (4,00)
23/04 – 16:30 – Άιντραχτ – Χόφενχαϊμ : g/g ημιχρόνου (3,40)
Στις δυάδες από 10 μονάδες (30)
Στην τριάδα 5 μονάδες
Σύνολο 35 μονάδες

Δυάδα (bet365.gr):
23/04 – 16:30 – Φράιμπουργκ – Γκλάντμπαχ : 1ft (1,85) *ΠΠ*
24/04 – 15:30 – Αούστρια – Σάλτσμπουργκ : Περισσότερα γκολ στο Β μέρος (2,00)
Στη δυάδα απόδοσης (3,70) επί 16,00 μονάδες

**Ισχύει σε επιλεγμένους αγώνες για την αγορά «Τελ. Αποτέλεσμα» μέχρι την έναρξη του αγώνα.

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ