Υποτιμούν την Dornbirn

Καλημέρα φίλοι! Έκανε τη ζημιά η Παρτιζάν χτες, επιβεβαιώνοντας το διπλό του 7,50. Καλές επιστροφές και σιγά σιγά φτάνουμε στο σημείο μηδέν, που είναι και ο στόχος για το επόμενο διάστημα. Κατά τα άλλα σχεδόν όλα τα παιχνίδια είχαν την έκβαση που περίμενα.

Ξημέρωσε μια κλασσική Παρασκευή σήμερα, με κλασσικά ένα παιχνίδι Μπουντεσλίγκα, ένα 3ης κατηγορίας και δύο 2ης κατηγορίας. Φυσικά από το πρόγραμμα δεν λείπει η δεύτερη κατηγορία της Αυστρίας.

Γερμανία  – Κουβαλάει «τρέλα» η Βέρντερ

Αν υπάρχει μια ομάδα μέχρι στιγμής που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί «έκπληξη», τότε είναι η Βέρντερ. Τρομερά επιθετικό ποδόσφαιρο με πρέσιγνκ μέχρι και την τελευταία αμυντική γραμμή του αντιπάλου και ένα πλάνο, το οποίο ο κόουτς Βέρνερ το έχει γαλουχήσει από την αρχή που ανέλαβε την ομάδα. Η Βέρντερ έρχεται από την πιο γεμάτη φετινή εμφάνιση, το 5-1 απέναντι στην Γκλάντμπαχ. Το 3,40 επομένως του διπλού μέσα στο Ζίνχαϊμ παίζεται. Θεωρώ όμως ότι η Χόφενχαϊμ θα είναι προετοιμασμένη για αυτό που θα αντιμετωπίσει. Ο κόουτς Μπράιτενραϊτερ δεν είναι κανένας… χτεσινός. Το σίγουρο πάντως είναι ότι θα δούμε ένα ματς πολύ γρήγορο μα φάσεις εκατέρωθεν. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου το βρίσκουμε δικαιολογημένα στο 3,50.

Στη δεύτερη κατηγορία κρατάω μονάχα το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο Αρμίνια – Καρλσρούη. Δύο ομάδες που δείχνουν τρομερή διάθεση στον επιθετικό τομέα τις τελευταίες αγωνιστικές. Παραπλανητικό το ότι η Καρλσρούη έχει κρατήσει μαζεμένες φορές το μηδέν στην άμυνα. Θεωρώ πως ο ρυθμός που θα δώσει η Μπίλεφελτ στο ματς θα είναι καταλυτικός ώστε να δούμε πολλά γκολ. Εξάλλου το κάνει πάντα αυτό η Αρμίνια στην έδρα της και γιατί να το αλλάξει άλλωστε, αφού τα τελευταία 2 παιχνίδια εντός ήταν εξαιρετικά επιτυχημένα.

Στην Dritte Liga μου αρέσει πάρα πολύ το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Φερλ με τη Βικτόρια Κολωνίας. «Ταιριάζουν» οι δύο ομάδες μεταξύ τους, παίζοντας ένα 4-3-3. Παραδοσιακά τα παιχνίδια τους έχουν γκολ, ενώ και οι δύο ομάδες έρχονται από καλά στατιστικά στην επίθεση. Δημιουργούν με σταθερά ανοδική πορεία όλο και περισσότερες ευκαιρίες ανά παιχνίδι τους εδώ και 3 αγωνιστικές και αυτό είναι για μένα το βασικό κριτήριο επιλογής του συγκεκριμένου bet.

Αυστρία – Υπερβολικά ψηλός άσος

Στη δεύτερη κατηγορία δεν γίνεται να μην παίξω τον άσο της Ντόρνμπιρν στο 7,50. Η απόδοση είναι πέρα για πέρα λάθος. Στο ρεπορτάζ δεν βρίσκω κάτι για να δικαιολογεί τον τόσο φαβοριτισμό της Μπλάου Βάις Λινς. Ναι σαφώς η Μπλάου Βάις είναι από τις ομάδες που θεωρητικά βάσει ρόστερ μπορούν να διεκδικήσουν άνοδο, όμως οι εμφανίσεις έως τώρα δεν έχουν πείσει. Μάλιστα, εκτός έδρας η Μπλάου Βάις κάνει συχνά τις χειρότερες της εμφανίσεις. Από την άλλη η Ντόρνμπιρν μετά το άθλιο ξεκίνημα της έχει καταφέρει να βρει σταθερότητα και να είναι ανταγωνιστική. Μάλιστα μας έχει πληρώσει και μέσα στο Λιφερίνγκ, με μια αξέχαστη «εξάρα». Το «έχει» λοιπόν η Ντόρνμπιρν από όπου και να το πιάσουμε.

Τέλος, από κοντά το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Κάπφενμπεργκ με τη Ραπίντ ΙΙ, δύο ομάδες που δεν ξέρουν να παίζουν άμυνα. Από τις χειρότερες ομάδες αμυντικά της κατηγορίας. Το συγκεκριμένο σημείο πληρώνει 3,75.

Το παιχνίδι μου

Μονό (Bet365):

ΑΥΣ (2η) – 07/10 – 21:20 – Ντόρνμπιρν – Μπλάου Βάις Λινς : 1ft (7,50) επί 13,88 μονάδες **ΠΠ**

Trixie (2-3 σύστημα) (Bet365):

ΓΕΡ (1η) – 07/10 – 21:30 – Χόφενχαϊμ – Βρέμη : γ/γ 1ου ημ (3,50)

ΓΕΡ (2η) – 07/10 – 19:30 – Αρμίνια – Καρλσρούη : γ/γ 1ου ημ (4,00)

ΑΥΣ (2η) – 07/10 – 19:10 – Κάπφενμπεργκ – Ραπίντ ΙΙ : γ/γ 1ου ημ (3,75)