stoiximan logo

3 ματς, πολλές επιλογές

Υπάρχουν μέρες που τις αποκαλούμε γεμάτες λόγω του όγκου στα στοιχηματικά μας κουπόνια και άλλες που είναι τέτοια τα παιχνίδια που αρκούν ελάχιστα για να κεντρίσουν το ενδιαφέρον.

Σήμερα είναι μια μέρα από το… δεύτερο γκρουπ. Με 3 από τα παιχνίδια της ημέρας να είναι τόσο «δυνατά» που κάνουν έντονο το παικτικό ενδιαφέρον. Φυσικά αναφερόμαστε στον 1ο ημιτελικό του Euro 2020 (Ιταλία-Ισπανία), στον 2ο ημιτελικό του Copa America (Αργεντινή-Κολομβία) αλλά και το 1ο ματς της σειράς των τελικών στο NBA (Μιλγουόκι Μπακς-Φοίνιξ Σανς).

Σε τέτοιες μέρες τα ματς είναι λίγα και οι στοιχηματικές αγορές πάρα πολλές. Αυτό που κάναμε στο BetMarket είναι να ξεχωρίσουμε εκείνες που έχουν παικτικό ενδιαφέρον και να σας τις παρουσιάσουμε. Ρίξτε μια ματιά, μπορεί να βρείτε κάτι που θα αυξήσει το ενδιαφέρον σας για τους αγώνες, αλλά και θα… γεμίσει την τσέπη σας.

Ημιτελικός Euro2020 Ιταλία-Ισπανία

Ποντάρισμα στην καλή εμφάνιση

Υπάρχουν παίκτες που περιμένουμε να κάνουν τη διαφορά στον αγώνα, αλλά με τη συνολική τους παρουσία. Ετσι δεν μας καλύπτουν μεμονωμένες αγορές σκόρερ ή ασιστ. Στο Pamestoixima.gr υπάρχουν οι πόντοι αξιολόγησης, δηλαδή πόσα… καλά θα κάνει ένας παίκτης στο ματς. Πόντους παίρνει ακόμη και με την παρουσία του στην ενδεκάδα ή ένα κερδισμένο φάουλ ή ακόμη και για μια επέμβαση σε ένα σουτ.

Στον παρακάτω πίνακα βλέπετε πως μπορεί ένας ποδοσφαιριστής να λάβει πόντους αξιολόγησης.

Πόντοι αξιολόγησης

Περιπτώσεις με ενδιαφέρον:

• Ζορζίνιο Over 2,5 Πόντοι Αξιολόγησης στο 1.85
  • Ινσίνιε Over 4,5 Πόντοι Αξιολόγησης στο 2,56
  • Πέδρι Over 3,5 Πόντοι Αξιολόγησης στο 2.63

Ικανοί για γκολ με το κεφάλι

Μια από τις επιλογές που διαβάσατε στο Preview της αναμέτρησης είναι να μπει γκολ με το κεφάλι. Κιελίνι, Μπονούτσι από τη μια αλλά και οι Ισπανοί που γυροφέρνουν την περιοχή και κερδίζουν αρκετά κόρνερ από την άλλη, είναι πιθανές περιπτώσεις.

Στη Novibet είδαμε την πρότασή μας να μπαίνει στην κατηγορία Bet Request και το γκολ με κεφαλιά στο παιχνίδι να πληρώνει 2.80!

Ημιτελικός Copa America Αργεντινή-Κολομβία

Στοιχήματα πάνω στον Μέσι

Ο Αργεντινός επιθετικός είναι σε εξαιρετική κατάσταση και οδηγεί με μαεστρία τη χώρα του στη διοργάνωση. Όπως είναι λογικό τραβάει πάνω του και τα βλέμματα των παικτών του στοιχήματος, με τους μπουκ να έχουν δημιουργεί μπόλικες ειδικές αγορές.

Μια ενδιαφέρουσα περίπτωση ανακαλύψαμε στη Bwin όπου το ενδεχόμενο να σκοράρει ο Λιονέλ Μέσι με προσπάθεια εκτός περιοχής πληρώνει 8.50!

Μέσα στο παιχνίδι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα

Μια ιδιαίτερη αγορά είναι εκείνη που ονομάζεται «συνολικά λεπτά γκολ». Ο υπολογισμός της γίνεται με βάση τα λεπτά που μπήκαν τα γκολ της αναμέτρησης. Αν για παράδειγμα το Αργεντινή-Κολομβία λήξει 1-0 με γκολ στο 20’, τότε τα συνολικά λεπτά γκολ είναι 20. Αν λήξει 1-1 με γκολ στο 30’ και το 70’, τότε τα συνολικά λεπτά γκολ είναι (30+70) 100.

Στον Stoiximan.gr βρίσκουμε το Over 89,5 σε απόδοση 1.87. Θέλουμε δηλαδή να μπουν γκολ που το άθροισμά τους θα είναι τουλάχιστον 90. Όπως για παράδειγμα στο 30’ και το 70’ που αναφέραμε πριν. Το ενδιαφέρον σε αυτό το στοίχημα είναι πως δεν είναι χαμένο μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς! Αφού αρκεί ακόμη και ένα γκολ, αν αυτό μπει μετά το 90’!

NBA Final Μιλγουόκι Μπακς-Φοίνιξ Σανς

Ειδικά παικτών σε υψηλές τιμές

Οι παίκτες τραβούν μεγάλο κομμάτι της προσοχής του στοιχηματικού κοινού, έτσι οι μπουκ προσφέρουν επιλογές για τις επιδόσεις τους σε πόντους, ασιστ, ριμπάουντ. Συνήθως βρίσκουν το line και το over/under παίζει λίγο κάτω από τον διπλασιασμό.

Υπάρχουν όμως και φορές που μπορεί κάποιος να αγοράσει μεγαλύτερη απόδοση. Όπως οι δύο περιπτώσεις που βρήκαμε στον σημερινό 1ο τελικό στη Winmasters.

Ο σέντερ των Σανς Ayton Deandre παίζει πάνω από 35 λεπτά μέσο όρο σε κάθε παιχνίδι. Είχε πέντε ασιστ στα τρία πρόσφατα ματς της ομάδας του και το over 1,5 ασιστ πληρώνει 2.70.

Ο φόργουρντ των Μπακς PJ Τucker έχει παρόμοια νούμερα και ο τραυματισμός του Αντετοκούμπο ίσως του δώσει μεγαλύτερο ρόλο και χρόνο στο παιχνίδι της ομάδας του. Το over 1,5 ασιστ για τον ίδιο στο 2.65.