stoiximan logo

Special Bets: Η τακτική του Μουρίνιο και η φόρα των Αταλάντα, Σαλάχ

Το top-5 των ειδικών στοιχημάτων του BetMarket.gr για τα παιχνίδια των μεγάλων ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων αυτό το Σαββατοκύριακο.

5 Στρασβούργο-Ανζέ: Στρασβούργο χάντικαπ -1,5 σουτ στο τέρμα

Η Αλσατία είναι πάντα το δυνατό χαρτί των γηπεδούχων. Στο τελευταίο εντός με τη Μονπελιέ πήραν το τρίποντο και με νέο προπονητή στον πάγκο τον πολύπειρο Αντονετί θα πάρουν τα ηνία στην αναμέτρηση με την Ανζέ. Η ουραγός στερείται ποιότητας και ακόμη και αν βρει κάποιες κόντρες, λογικά θα έχει αρκετά λιγότερες τελικές από τους γηπεδούχους

4 Mαγιόρκα-Βιγιαρεάλ: Βιγιαρεάλ Over 1 xG

Η Μαγιόρκα έδωσε 2+ Xg στην ήττα της από τη Σεβίλλη την περασμένη αγωνιστική, ενώ ση μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Ρεάλ Μαδρίτης, η αντίπαλός της είχε 1,40. H Bιγιαρεάλ είχε πάνω από 1 xG και στις δύο πρόσφατες ήττες της από Μπαρσελόνα και Ελτσε, παρότι σκόραρε μόλις μια φορά σε αυτά τα δύο παιχνίδια. Από τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα, τη συγκεκριμένη αγορά προσφέρει η Novibet σε τιμή 1.87.

3 Νιουκάσλ-Λίβερπουλ: Σαλάχ Over 2,5 σουτ

Η απουσία του Γκιμαράες στοιχίζει στη Νιουκάσλ που δυσκολεύεται πάρα πολύ να πάρει αποτελέσματα δίχως αυτόν στην ενδεκάδα. Η Λίβερπουλ έρχεται από νίκη ψυχολογίας στο ντέρμπι με την Εβερτον και επιθετικά κάνει σταθερά φάσεις. Πιο επικίνδυνος παίκτης ο ανεβασμένος Σαλάχ, που διπλασιάζει για να έχει τουλάχιστον 3 τελικές στην αναμέτρηση στο Pamestoixima.gr.

2 Ρόμα-Βερόνα: Over 4,5 κόρνερ Α’ Ημίχρονο

Η τακτική του Μουρίνιο στα εντός συνόρων είναι η Ρόμα να μπαίνει πολύ δυνατά και να ψάχνει το γκολ από την αρχή. Με παιχνίδι που συχνά φέρνει κόρνερ, κέρδισε έξι στο πρώτο ημίχρονο με τη Λέτσε και έξι στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Εμπολι. Στο 4,5 στο συνολικό line του 1ου ημιχρόνου μπορεί να καλυφθεί και πληρώνει 1.90 (Winmasters)

1 Αταλάντα-Λέτσε: Αταλάντα over 8,5 σουτ στην εστία

Εντυπωσιακή η Αταλάντα στο τελευταίο, πέρασε με διπλό από την έδρα της Λάτσιο με 2.79 xGoals, 23 τελικές προσπάθειες συνολικά και 10 από αυτές στην εστία. Πιο πριν στο γήπεδό της είχε κερδίσει με 2-0 τη Σαμπτόρια, σε παιχνίδι με 10 τελικές στην εστία και το εντυπωσιακό 8-2 επί της Σαλερνιτάνα. Τώρα το line στις τελικές στην εστία είναι μόλις στο 8,5. Απέναντι σε μια Λέτσε που τα τρία τελευταία παιχνίδια της είχαν 8, 7 και 11 σουτ στην εστία.