stoiximan logo

Το σημείο της Ημέρας: Value Σκωτσέζικα γκολ στο 2,08

Απίστευτα πράγματα στο χθεσινό Γκιμαράες – Τσάβες, με τη φιλοξενούμενη να πραγματοποιεί κακό πρώτο μέρος και να βρίσκεται δίκαια πίσω στο σκορ (1-0), όμως στο δεύτερο να ανεβάζει την απόδοση της και να βρίσκει την ισοφάριση στο 95ο λεπτό! Με την σέντρα όμως δέχτηκε το 2-1 και κάπως έτσι δεν επιβεβαιώθηκε η χθεσινή επιλογή μας, σταματώντας και το θετικό σερί (3/3 μετρούσε η στήλη).

Παρακάτω ακολουθούν οι σημαντικότερες ειδήσεις που πρέπει να γνωρίζεις πριν ποντάρεις αλλά και το δυνατό σημείο της ημέρας.

Οι ειδήσεις της Ημέρας

1. Κακή παράδοση για την Σαουθάμπτον στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ»! Στο Λιγκ Καπ Αγγλίας η Νιουκάστλ υποδέχεται την Σαουθάμπτον στον επαναληπτικό ημιτελικό (1-0 πρώτο ματς, σε περίπτωση ισορροπίας και μετά το δεύτερο ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι), με τους φιλοξενούμενους να έχουν αρνητικό παράδοση στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», καθώς έχουν κερδίσει σε μόλις μία από τις 18 τελευταίες επισκέψεις τους (1-4-13).
  2. Απέναντι σε πρώην του ο Γκασπερίνι! Στα προημιτελικά του Coppa Italia η Ίντερ αντιμετωπίζει την Αταλάντα (νοκ άουτ ματς, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι), με τον τεχνικό των φιλοξενούμενων Γκασπερίνι να έχει διατελέσει προπονητής των «Νερατζούρι» από τον Ιούνιο μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2011. Αξίζει να σημειωθεί εδώ, πως τα 6/8 πιο πρόσφατα μεταξύ τους στο «Τζουσέπε Μεάτσα» επιβεβαιώθηκε το Under 2,5.
  3. Αρνητικό σερί για την Πάντερμπορν! Αγωνιστική δράση και στους «16» του Κυπέλλου Γερμανίας, με την Πάντερμπορν να φιλοξενεί την Στουτγκάρδη (νοκ άουτ ματς, παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι αν αναδειχθούν ισόπαλες), με την ομάδα του Κβάσνιοκ να μετρά 13/16 αποκλεισμούς από ομάδες της Μπουντεσλίγκα.

Η Πρόταση της Ημέρας

Η σημερινή επιλογή της ημέρας έρχεται από το πρωτάθλημα της Σκωτίας και την αναμέτρηση της Ρος Κάουντι με τη Χιμπέρνιαν.

Η Ρος Κάουντι έρχεται από μία από τις καλύτερες εμφανίσεις της τη φετινή σεζόν απέναντι στην Κιλμάρνοκ (3-0), σε ένα ματς που έβγαλε αρκετή ενέργεια και δημιούργησε συνολικά 10 τελικές (5 στον στόχο). Το πρόβλημα της εντοπίζεται στην άμυνα, καθώς έχει δεχτεί γκολ σε 6/8 πιο πρόσφατα ματς της.

Η Χιμπέρνιαν αποτελεί μία από τις πιο επιθετικογενείς ομάδες της κατηγορίας. Δεν είναι τυχαίο πως έχει επιβεβαιώσει το Over 2,5 και στους 8 τελευταίους αγώνες της. Εκτός έδρας έχει πετύχει τουλάχιστον 2 τέρματα στις 3 πιο πρόσφατες εξορμήσεις της, ενώ λόγω του ότι αγωνίζεται με άγνοια κινδύνου έχει δει την εστία της να παραβιάζεται σε 7 διαδοχικές εξόδους.

Με βάση την στατιστική αλλά και την πρόσφατη εικόνα τους δεν περιμέναμε το Over 2,5 να προσφέρεται σε τιμές πάνω από τον διπλασιασμό. Στη Fonbet το βρίσκουμε στο 2,08 και θα αποτελέσει την σημερινή επιλογή μας.