stoiximan logo

Αγωνιστική 30/12: Λιγκ 2 και Νάσιοναλ Λιγκ Αγγλίας

Δεύτερη ημέρα αφιερωμάτων στην αγωνιστική του Σαββάτου στα Αγγλικά γήπεδα και επιλογή σημείων με τη βοήθεια των φόρμας, αριθμών, στατιστικών και παράδοσης.

Λιγκ 2

Σημείο φόρμας: Από τις 21 Νοεμβρίου έχει να ηττηθεί η Λίνκολν, από τις αρχές του Δεκέμβρη να κερδίσει η Φόρεστ Γκριν. Τρείς σερί ήττες χωρίς να σκοράρει η φιλοξενούμενη, ξεκάθαρο προβάδισμα στον (χαμηλό βέβαια) άσο.

Γκολ 1ο τέταρτο:  Από έξι φορές έχουν σκοράρει στο συγκεκριμένο διάστημα Γκρίσμπι και Ακρινγκτον, πιθανό να δούμε γκολ νωρίς στο μεταξύ τους.

Γκολ τελευταίο τέταρτο: Σουίντον – Νοτς Κάουντι η επιλογή. Στα παιχνίδια της Νοτς Καόυντι έχουν σημειωθεί 19 γκολ στο τελευταίο τέταρτο, άλλα 19 έχουν μπει σε αυτά της Σουίντον στο ίδιο διάστημα.

Επιλογή ημιχρόνου: Εννέα από τα δώδεκα ημίχρονα εντός έδρας στο Χ για την Κρόουλι, πρώτο σημείο η ισοπαλία και στα εκτός έδρας πρώτα ημίχρονα για τη Στιβενέιτζ. Κρόουλι-Στιβενέιτζ Χ ημίχρονο.

Σερί…. Υπερβολικό: Στα 22 παιχνίδια χωρίς ισοπαλία η Κρου! Επιλογή το Χ της στο εκτός με την Κέμπριτζ.

Με… παράδοση: Δέκα στα δέκα 2-3 γκολ στις αναμετρήσεις Κρόουλι-Στιβενέιτζ από το 2005 και μετά, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Νάσιοναλ Λιγκ

Σημείο φόρμας: Βρήκε τον καλό της εαυτό η Λέιτον Οριεντ, με τέσσερις συνεχόμενες επιτυχίες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Μόνο για τον θεσμό του Κυπέλλου, ερασιτεχνικό σωματείο, έχει κερδίσει τον τελευταίο μήνα η Μπρόμλεϊ. Ασος διπλασιασμού.

Γκολ 1ο τέταρτο:  Οι δύο ομάδες που δέχονται και πετυχαίνουν γκολ με μια σχετικά καλή συχνότητα στο συγκεκριμένο διάστημα και τίθενται αντιμέτωπες είναι η Μάκλισφιλντ και η Σάτον.

Γκολ τελευταίο τέταρτο: Συνολικά 17 γκολ έχουμε δει στο τελευταίο τέταρτο των παιχνιδιών της Μέιντχεντ, άλλα 15 έχουν σημειωθεί σε αυτά της Φάιλντ.

Επιλογή ημιχρόνου: Οκτώ ισοπαλίες σε δώδεκα εντός έδρας πρώτα ημίχρονα η Γκέιτσχεντ. Επτά φορές ισόπαλη σε εκτός έδρας πρώτο ημίχρονο η Ρέξαμ. Γκέιτσχεντ – Ρέξαμ Χ ημίχρονο.

Σερί…. Υπερβολικό: Οκτώ παιχνίδια χωρίς ισοπαλία η Σάτον, πιθανό το Χ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μάκλισφιλντ.

Με… παράδοση: Εξι φορές έχουν συναντηθεί από το 2014 και μετά Σόλιχαλ και Μπάροου και είδαμε πέντε over και ένα ματς στα δύο τέρματα. Μάλιστα τα τέσσερα από τα πέντε over ήταν και over 3,5! Το μεταξύ τους στον πρώτο γύρο έληξε 3-3!