stoiximan logo

Boxing Day 2017: Μικρές Σκωτίας

Η μεγάλη μέρα έφτασε, η Boxing Day είναι σήμερα το απόγευμα και μέσα από το betmarket μπορείτε να βρείτε αφιερώματα για όλες τις κατηγορίες της Αγγλίας αλλά και την Πρέμιερ Σκωτίας.

Σήμερα ολοκληρώνουμε αυτή τη σειρά αφιερωμάτων, με μια μίνι παρουσίαση στις τρεις χαμηλότερες κατηγορίες της Σκωτίας.

Τσάμπιονσιπ

Στο 40% οι άσοι, δεύτερο σημείο το διπλό με 32%, τελευταίες οι ισοπαλίες με 28%. Πρωτάθλημα του over (54%) και του g/g (53%).

Παρόλα αυτά, συνηθέστερο σκορ, με 10 εμφανίσεις φέτος, το 0-0, και έπειτα με 9 εμφανίσεις το 2-1. Μόλις μία φορά είδαμε 4-0, 3-3 και 2-3.

Η Ντανφέρμλιν είναι η ομάδα που σκοράρει πιο συχνά στο τελευταίο τέταρτο, η Μπρέχιν που δέχεται τα περισσότερα στο ίδιο διάστημα.

Στα παιχνίδια της Ντανφέρμλιν συνήθως βλέπουμε αρκετά γκολ και στο πρώτο τέταρτο.

Δεν έχουν κερδίσει κανένα εντός έδρας πρώτο ημίχρονο η Μπρέχιν και η Φόλκερκ. Εχουν πάντα γκολ τα εντός έδρας δεύτερα ημίχρονα της πρώτης.

Λιγκ 1

Ακόμη υψηλότερο το ποσοστό των άσων, φτάνει στο 49%. Έχουν «γκρεμιστεί» στο 16% οι ισοπαλίες, με τα διπλά να βρίσκονται στο 35%.

Είναι ένα από τα πρωταθλήματα με το υψηλότερο ποσοστό over, καθώς αυτά φτάνουν στο 63%. Προφανώς υπερτερούν και τα g/g, με 56%.

Τα σκορ με τη μεγαλύτερη εμφάνιση είναι το 2-0 και το 1-1, με αυτό που λείπει μέχρι σήμερα να είναι το 1-3.

Η Ειρ είναι αυτή που συνηθίζει να σκοράρει στο τελευταίο τέταρτο, η Φόρφαρ αυτή που δέχεται συχνότερα γκολ στο τέλος.

Κανένα δεν έχει δεχτεί η Ρέιθ Ρόβερς στο πρώτο τέταρτο των δικών της παιχνιδιών. Οποίος ψάχνει για γκολ νωρίς, καλύτερα να στραφεί στις αναμετρήσεις της Αλμπιον Ρόβερς.

Ως προς τα στατιστικά ημιχρόνου, αήττητη σε εντός έδρας δεύτερα ημίχρονα η Ρέιθ Ρόβερς, έχουν πάντα γκολ τα εκτός έδρας δεύτερα ημίχρονα της Κουίνς Παρκ.

Λιγκ 2

Στα ίσα άσοι και διπλά, ακριβώς 31 εμφανίσεις και για τα δύο. Στις 20 και ποσοστό 24% οι ισοπαλίες.

Το πρωτάθλημα της απόλυτης ισορροπίας, το ίδιο συμβαίνει και στα under-over που είναι ακριβώς στο 50%-50%! Μικρή διαφοροποίηση στα g/g, ανέρχονται στο 52%.

Το 1-1 το πιο συνηθισμένο σκορ, ενώ μία και μοναδική φορά έχει εμφανιστεί φέτος το 2-2.

Αν ψάχνετε γκολ στο τέλος αναμετρήσεων, στραφείτε στις περιπτώσεις των Στενχάουσμιουρ ή Κλάιντ. Αν πάλι θέλετε τις ομάδες που σκοράρουν συχνότερα στο πρώτο τέταρτο, ιδανική επιλογή μοιάζει η Μοντρόουζ και χείριστη η Κάουντενμπιθ.

Βέβαια για την τελευταία, ναι μεν το πρώτο τέταρτο δεν έχει συνήθως γκολ, αλλά τα εντός έδρας πρώτα ημίχρονα δεν έχουν μείνει ποτέ στο 0-0.

Δεν έχει κερδίσει κανένα εκτός έδρας δεύτερο ημίχρονο το Εδιμβούργο (7 ισοπαλίες, 2 ήττες). Ενώ η ίδια ομάδα δεν έχει κερδίσει και κανένα εντός έδρας πρώτο ημίχρονο!