novibet logo

Η φορμαρισμένη ΒΑΚ και η τελική μορφή του πρωταθλήματος

Καλημέρα φίλοι! Άλλη μια καλή επιστροφή χτες και φυσικά μια δυάδα ανοιχτή, που αν κλείσει μας δίνει αρκετές μονάδες πίσω. Επίσης έχουμε ανοιχτό και το trixie με τα γκολ/γκολ ημιχρόνων. Σε γενικές γραμμές θα μπορούσαμε χτες να είχαμε κάτι παραπάνω στα ταμεία μας. Η Βέρντερ το… είχε το ματς, ενώ η Χάρτμπεργκ αδίκησε τον εαυτό της. «Σβηστό» Χ αυτό της Μάττερσμπουργκ (0-0), ενώ η Μόναχο 1860 σε ένα ματς ροντέο ηττήθηκε με 5-2.

Σήμερα έχω σκοπό να αναλύσω ακριβώς το τι συμβαίνει στην Αυστριακή Λίγκα, μιας και ο κάτοχος του Κυπέλλου είναι η Σάλτσμπουργκ, ενώ θα αναλυθούν και τα εναπομείναντα ματς.

Bundesliga

Δεν επιλέγω κάτι για σήμερα, θεωρώ η Σάλκε θα πάρει το ματς μετά την ψυχολογική ένεση πριν μια εβδομάδα, ενώ στο Φράιμπουργκ περιμένω πολλά γκολ, σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον. Τέλος, η Λεβερκούζεν αν είναι σοβαρή, θα πάρει τη νίκη απέναντι στην εξουθενωμένη Άιντραχτ, που έχει να αντιμετωπίσει κούραση.

Zweite Liga

Στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας έχω ήδη ποντάρει το γκολ/γκολ ημιχρόνου της Ρέγκενσμπουργκ από χτες, θεωρώντας ότι θα δούμε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες θα έχουν καλά ποσοστά στην αποτελεσματικότητα. Στα υπόλοιπα δύο ματς δεν προτίθεμαι να ποντάρω κάτι. Η Ουνιόν με νίκη λογικά εξασφαλίζει κατά ένα μεγάλο ποσοστό την άνοδο.

Dritte Liga

Η Κότμπους έχει το βαθμολογικό κίνητρο σήμερα, η Ούρντινγκεν προετοιμάζεται για την επόμενη χρονιά, παίζοντας πάρα πολύ ανοιχτά στα παιχνίδια της. Ένα γρήγορο γκολ θα κάνει το ματς ροντέο και φυσικά το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,33 ήταν αρκετά ελκυστικό.

Αυστριακή Bundesliga

Τι γίνεται λοιπόν πλέον με τη μορφή του αυστριακού πρωταθλήματος, ποιες ομάδες έχουν κίνητρο; Ποιες πάνε Ευρώπη; Ποιες υποβιβάζονται;

Από το δεύτερο γκρουπ είναι γνωστό ότι η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται απευθείας, ενώ η πρώτη του δεύτερου γκρουπ θα παίξει κάποιους επιπλέον αγώνες μήπως και μπει στις ευρωπαϊκές θέσεις,όπως και η δεύτερη του γκρουπ υποβιβασμού. Επίσης ο πρώτος του πρώτου γκρουπ παίρνει το πρωτάθλημα. Αυτά είναι τα εύκολα facts μέχρι στιγμής. Τι γίνεται όμως στις υπόλοιπες θέσεις; Ο δεύτερος της κατάταξης έχει επίσης σίγουρη τη θέση του και το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Από την στιγμή που η Σάλτσμπουργκ κατέκτησε το Κύπελλο, η 3η θέση επίσης είναι σίγουρη και δίνει απευθείας το ευρωπαϊκό εισιτήριο, όπως και η 4η.

Από εκεί και πέρα ο πρώτος από το δεύτερο γκρουπ και ο δεύτερος, θα παίξουν μεταξύ τους σε αγώνα νοκ άουτ, ο νικητής θα παίξεις με τον 5ο από το πρώτο γκρουπ σε διπλούς αγώνες. Ο νικητής θα πάρει και το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Όσον αφορά τα παιχνίδια σήμερα, σημείωσα δύο γκολ/γκολ ημιχρόνων, το ένα της Πόλτεν με την Γκρατς (4,50) και το άλλο της Αούστρια με τη Σάλτσμπουργκ (4,33).

Λίντσερ – ΒΑΚ: Η Λίντσερ φαίνεται να κάνει κοιλιά, φαίνεται να έχουν ξενερώσει αρκετά οι παίκτες με την κατάληξη του προπονητή τους, που στο τέλος της σαιζόν αποχωρεί για τη Βόλφσμπουργκ και τη γερμανική Bundesliga. Μην ξεχνάμε ότι όλη η ομάδα είναι χτισμένη από το μηδέν από τον ίδιο και σίγουρα η φυγή του θα φέρει αλλαγές σε όλους τους τομείς. Ήδη αυτή η αλλαγή έχει επηρεάσει την ομάδα, που γνώρισε ήττες, που πριν 2 μήνες δεν τις έκανε ούτε κατά διάνοια. Σήμερα υποδέχεται την εξαιρετικά φορμαρισμένη ΒΑΚ και το διπλό στο 5,75 παίζεται, όπως και το over1,5 της ΒΑΚ στο 4,00.