novibet logo

Ήρεμη εισαγωγή στο Σ/Κ

Καλημέρα φίλοι! Παρί θα ήταν το ένα που θα έπαιζα, όμως το άφησα, ενώ το under της Χάιντενχαϊμ με τη νίκη της Βέρντερ θα ήταν τα άλλα δύο. Όχι, δεν μετάνιωσα το no bet, σε καμία περίπτωση, απλά πολλές φορές χρειάζεται να αδειάσει το μυαλό. Εξάλλου οι αναλύσεις υπήρξαν.

Στα… φρέσκα τώρα, με το νέο κουπόνι να είναι αρκετά ενδιαφέρον από πολλές απόψεις. Πρώτα όμως έχουμε τα παιχνίδια της Παρασκευής. Κλασσικά πλέον, στους γνωστούς ρυθμούς, με έναν αγώνα Bundesliga, έναν Dritte Liga και μερικά από την Αυστρία Β. Στην Zweite Liga αναβλήθηκε το παιχνίδι της Φιρτ με τη Σαντχάουζεν, αφού οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται σε καραντίνα.

Bundesliga – «Μυρίζει» γκολ

Arminia Bielefeld SC Freiburg : Βλέποντας πολλοί το συγκεκριμένο ζευγάρι, θα πουν «under2,5» και όχι άδικα. Προσωπικά όμως «βλέπω» να μπαίνουν γκολ. Μπορεί εκ φύσεως οι δύο ομάδες να κοιτάνε πρώτα την άμυνα, όμως στο συγκεκριμένο παιχνίδι κάτι μου λέει πως θέλουν να εκμεταλλευτούν την επίθεση τους. Αυτό τουλάχιστον κατάλαβα από τη συνέντευξη τύπου. Η Φράιμπουργκ παίζει απελευθερωμένα, δεν έχει λόγο να παίζει «ταμπούρι», ενώ η Αρμίνια χρειάζεται βαθμούς. Το απλό over2,5 στο 2,20, το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 5,50. Να θυμίσω πως οι δύο ομάδες στα τελευταία παιχνίδια τους έχουν αυξήσει τις τελικές προσπάθειες κατακόρυφα.

Zweite Liga – Κενά στην άμυνα το Αμβούργο

Hamburger SVSV Darmstadt : Το Αμβούργο έδειξε απέναντι στο Ανόβερο πολλά αμυντικά προβλήματα και αυτό μετά από προβάδισμα τριών γκολ. Τρομερό και… τρομακτικό ταυτόχρονα. Θεωρώ πως και με τη Ντάρμστατ θα δεχτεί γκολ, με τον Ντουρσούν φέτος να είναι σε απίστευτη φόρμα. Βέβαια, το απλό over2,5 δεν ξεπερνάει το 1,66, απόδοση μικρή. Αντίθετα θεωρώ υπάρχει αξία στο γκολ/γκολ ημιχρόνου του 4,00, με τις δύο ομάδες να ξεκινάνε «φουριόζες» στα τελευταία παιχνίδια. Στατιστικά ίσως έχει νόημα και το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό.

Dritte Liga – Πιστός στο νέο στυλ ο Κράμερ

Hallescher FC KFC Uerdingen : Όταν δέχεσαι τρία γκολ από την Καϊζερσλάουτερν, τότε κάτι δεν πάει καλά (Χάλεσερ), αντίστοιχα τα ρίσκα που πρέπει να πάρεις ως ομάδα, έχοντας τον Μπόιντ στην ενδεκάδα πρέπει να είναι περισσότερα και αυτό το γνωρίζει ο προπονητής της Χάλεσερ. Για την Ουέρντινγκεν έχω τοποθετηθεί αρκετές φορές τον τελευταίο καιρό. Ο κόουτς Κράμερ έχει δώσει επιθετικό τόνο στην ομάδα, δημιουργεί 2,5 φορές περισσότερες τελικές από ότι το 2020 και αυτό φαίνεται και από τα αποτελέσματα της. Στο 2,00 το over2,5 αποτελεί την επιλογή μου.

Austria Erste Liga – Dornbirn on fire

Austria Wien IIFloridsdorfer AC : Η Φλορίντσντορφερ παίζει το πιο αμυντικό ποδόσφαιρο σε όλη την Αυστρία, είτε μιλάμε για πρώτη, είτε για δεύτερη κατηγορία. Αφήνει λίγες ευκαιρίες στην εστία της, ενώ η ίδια μπροστά δεν είναι και ιδιαίτερα επικίνδυνη. Με βάση την στατιστική η Αούστρια ΙΙ λογικά θα εγκλωβιστεί σε αυτήν την αμυντική λειτουργία. Κακώς το under2,5 είναι outsider του 2,10.

Wacker Innsbruck – FC Dornbirn : Η Ίνσμπρουκ πλέον πρέπει να επιτεθεί αν θέλει να έχει πιθανότητες να διεκδικήσει άνοδο. Δύσκολο με τα υπάρχων δεδομένα, όμως ποτέ μην λες ποτέ. Αυτό το επιθετικό στυλ που αναμένουμε από τη Βάκερ, θα είναι ιδιαίτερα καλό για το παιχνίδι αντεπιθέσεων της Ντόρνμπιρν, που έδειξε απέναντι στη Χορν ιδιαίτερα αποτελεσματική. Το γκολ/γκολ ημιχρόνου πληρώνει 4,33.

Αυτά για σήμερα. Θα πάω σε πολύ απλό παιχνίδι και με λίγες μονάδες, αρκετά πιο λίγες από αυτές που συνηθίζω, καθώς ακολουθεί μεγάλο κουπόνι και τα «χτυπήματα» πλέον πρέπει να είναι αρκετά πιο μαζεμένα.

Το παιχνίδι μου

Μονά/δυάδα (1-2 system) (bet365.gr):
09/04 – 21:30 Αρμίνια – Φράιμπουργκ : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (5,50) επί 7 μονάδες
09/04 – 21:30 Β. Ίνσμπρουκ – Ντόρνμπιρν : γκολ/γκολ πρώτου ημιχρόνου (4,33) επί 7 μονάδες