stoiximan logo

Με αυτές που… πληρώνουν!

Καλημέρα φίλοι! Νομίζω το διάβασμα χτες ήταν εξαιρετικό, ακόμα και στο Άμστετεν, όπου στερηθήκαμε επιπλέον 200 μονάδες. Δοκάρι, δύο κλασσικές φάσεις για Άμστετεν και έτσι δεν πληρωθήκαμε το γκολ/γκολ, το οποίο μαζί με το έξοχο διάβασμα στο διπλό της Γκρόιτερ Φιρτ θα έδινε αρκετά. Μέσα στο πρόγραμμα βέβαια και αυτά, δεν γίνεται συνεχώς να βγαίνουν όλα. Αυτά για χτες, ήδη ξεχάστηκαν, προχωράμε στα επόμενα, τα οποία δεν είναι πολλά, είναι όμως καλά.

Στήλη διημέρου σήμερα, αφού οι στοιχηματικές επιλογές δεν είναι και πάρα πολλές. Θα αναλύσω τα ματς στα οποία υπάρχει κάτι στοιχηματικό, έστω και αν δεν παιχτεί. Θα το πάω επίσης ανά κατηγορία για να διευκολύνω το διάβασμα.

Zweite Liga

Karlsruher SCSG Dynamo Dresden : Η Ντινάμο δεν είναι κακή ομάδα, πάλεψε πολύ απέναντι στη Νυρεμβέργη και την αδικεί το αποτέλεσμα. Η Καρσλρούη ακόμα δεν μπορεί να εκτιμηθεί σωστά, αφού πέρασε από το Βισμπάντεν έχοντας στα ύψη τον παράγοντα αποτελεσματικότητα. Το εντός έδρας ματς θα είναι μια εντελώς άλλη υπόθεση. Σκέψη το διπλό στο 3,40, όμως δεν θα παιχθεί, καθώς θέλω να δω την συμπεριφορά της Δρέσδης εκτός έδρας.

Hannover 96 – SSV Jahn Regensburg : Δύο τινά συμβαίνουν εδώ. Το πρώτο είναι το ότι δεν μπορώ να καταλήξω σε τι φάση βρίσκεται το Αννόβερο. Έχω γράψει ότι δεν είναι για πολλά φέτος, παρόλα αυτά λόγω φανέλας είναι αναγκασμένο να παίξει για άνοδο. Το δεύτερο είναι η Ρέγκενσμπουργκ, ο απίστευτος ρυθμός που δίνει στα ματς της και η όχι τόσο μεγάλη προσοχή της στην άμυνα. Αν έπαιζε λιγάκι άμυνα παραπάνω, τότε το 3,60 του διπλού θα ήταν ένα από τα πολύ καλά σημεία. Εναλλακτικά μπορεί ασφαλώς κάποιος να κυνηγήσει το γκολ/γκολ ημιχρόνου στο 4,00.

FC Erzgebirge AueSV Wehen Wiesbaden : Περιμένω γρήγορο παιχνίδι, με φάσεις και στις δύο εστίες. Η Άουε δέχτηκε ίσως τις περισσότερες τελικές την πρώτη αγωνιστική, κι όμως κράτησε το μηδέν. Θεωρώ τώρα δεν θα το καταφέρει. Η Βέχεν είναι ομάδα… Ρεμ, επιθετική. Στο 1,95 παίζεται το over2,5, όπως και το over3,5(3,30) αλλά και το γκολ/γκολ ημίχρονο στο 4,50.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια δεν μου αρέσει κάτι. Ο άσος της Χάιντενχαϊμ πέρασε από το νου αλλά μιλάμε για ένα πολύ δύσκολο ματς για προβλέψεις γενικότερα. Για Ντάρμστατ – Κιλ και Νυρεμβέργη – Αμβούργο δεν έχω βρει κάτι στοιχηματικό που να αξίζει.

Dritte Liga

Από τα μεγαλύτερα no bet η Dritte Liga αυτό το Σ/Κ. Σχεδόν τίποτα σε κανένα ματς. Εξαιρετικά δύσκολα ζευγαρώματα, δύσκολα στην πρόβλεψη και φυσικά ο Book έχει καταφέρει να διαβάσει άψογα κάθε σετ. Μονάχα σε ένα ματς θα εστιάσω.

Sonnenhof GroßaspachKFC Uerdingen 05 : Η Ουέρντινγκεν έχει καταφέρει με το επιθετικό της στυλ να δίνει τρομερή ομορφιά στα ματς της. Ως φαβορί θα συνεχίσει να το κάνει, καθώς θέλει να δείξει την ανωτερότητα της στη Λίγκα. Μέχρι φυσικά να γίνει αυτό, όλες οι ομάδες που αντιμετωπίζει θα φτάνουν τουλάχιστον 8 φορές μπροστά στην εστία της (αυτό λέει η στατιστική). Μέσο όρο δημιουργούνται 3 καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο από την αντίπαλο. Όλα αυτά σε συνάρτηση με την ψυχολογία που απέκτησε η Ζόνενχοφ με οδηγούν στην μοναδική επιλογή με αξία σε αυτό το ματς, το γκολ/γκολ ημίχρονο στο 4,33.

Austria Bundesliga

SC Rheindorf Altach Wattens : Στο πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι η Άλταχ θα προσπαθήσει να επιβάλλει ρυθμό, να σκοράρει τα πρώτα της γκολ για φέτος και να πάρει το τρίποντο. Βέβαια, η Βάττενς είναι μια ποιοτική ομάδα με γρήγορες αντεπιθέσεις και μεγάλη αποτελεσματικότητα. Ξεκινάει από 1-1 το ματς και επειδή δεν πιστεύω ότι η ισοπαλία θα μείνει στο ματς, θα επιλέξω το over2,5 στο 1,90.

FC SalzburgSV Mattersburg : Το μοναδικό που μπορούμε να κυνηγήσουμε σε αυτό το παιχνίδι είναι το γκολ/γκολ στο 2,05. Ο Βοοκ δεν πιστεύει ότι η Μάττερσμπουργκ μπορεί να σκοράρει, προσωπικά το θεωρώ 50-50.

Wolfsberger ACSK Sturm Graz : Μου κάνει τεράστια εντύπωση που δίνεται η Στουρμ στο 3,80. Ναι είχε ευρωπαϊκό ματς μεσοβδόμαδα, ναι είναι κουρασμένη, ναι υπάρχει γκρίνια, όμως αυτό δεν δικαιολογεί το σετ, αφού η Στουρμ είναι καλύτερη ομάδα. Η ΒΑΚ ουσιαστικά είναι άλλη ομάδα με άλλον προπονητή. Σίγουρα το πρώτο της δείγμα ήταν καλό, όμως απέναντι στην Αντμίρα δεν μπορεί να γίνει σωστή αξιολόγηση. Αξίζει το διπλό, που δεν έπρεπε να δίνει πάνω από 3,10.

Austria Erste Liga

FC Wacker InnsbruckDornbirn : Θυμάστε σίγουρα ότι για τη Βάκερ έκανα αρνητική εισήγηση στην πρεμιέρα. Νέα ομάδα, έδωσε όλους της τους ποδοσφαιριστές και ουσιαστικά πορεύεται με την περυσινή Β ομάδα και ως τέτοια θεωρώ πως πρέπει να αντιμετωπιστεί. Η Ντόρνμπιρν έπαιξε με ένα μεγάλο φαβορί στην πρεμιέρα, έχασε, όμως έδειξε καλά στοιχεία. Μου άρεσε πολύ που δεν φοβήθηκε να παίξει το ποδόσφαιρο της. Τώρα έχει ίσως μια καλή ευκαιρία να παίξει κλειστά και να κυνηγήσει τα λάθη της νεανικής Βάκερ στην άμυνα. Το 6,50 φαντάζει τεράστιο.

Austria KlagenfurtLiefering : Περιμένω ανοιχτό παιχνίδι από όλες τις απόψεις. Αρκετά γκολ, αρκετές φάσεις. Το over4,0 πληρώνει 3,45, το γκολ/γκολ ημιχρόνου 3,75.