novibet logo

Zweite Liga και… ανατροπή!

Καλημερίζω! Δεν βρήκαν ρυθμό Ραπίντ και Γκενκ, ενώ η Φενέρ έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Φρανκφούρτης, όπου θα μπορούσε να είχε πάρει το διπλό, χάνοντας πολλές και καλές ευκαιρίες. Γενικά ήταν κακό το μεσοβδόμαδο, είχε χασούρα η στήλη και ευελπιστώ στο τρέχων κουπόνι να δώσει ξανά κέρδος.

Κλασσικά το πρόγραμμα της Παρασκευής έχει παιχνίδια από την Γερμανία Α,Β και Γ, ενώ τα περισσότερα παιχνίδια διεξάγονται στη Β΄ Αυστρίας.

Μπουντεσλίγκα και Dritte Liga

Η Χέρτα υποδέχεται τη Φιρτ για το πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής. Οι πρωτευουσιάνοι έχουν την ψυχολογία με το μέρος τους, αφού κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Μπόχουμ, με αρκετή τύχη, όμως αυτό δεν ενδιαφέρει διόλου τον κόουτς Ντάρνταϊ, που τόνισε πως το σημαντικό ήταν μόνο η νίκη. Πρακτικά περιμένω μια Χέρτα να μπει δυναμικά για να δείξει στη Φιρτ ποιος είναι η δυνατή ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά αμυντικά θέματα τις πρώτες αγωνιστικές. Αυτό οφείλεται στο ότι ακόμα δεν έχει φτάσει στο επίπεδο της Μπουντεσλίγκα, όμως με τον χρόνο αυτό θα αλλάξει. Να σκοράρει απέναντι σε αυτή τη Χέρτα, ασφαλώς και μπορεί, με το combo γκολ/γκολ και over2,5 να πληρώνει 2,10.

Στην Ντρίτε Λίγκα δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος να μπλέξουμε με το παιχνίδια της Χάβελζε με τη Βικτόρια Κολωνίας. Δύο κακές ομάδες, η μία ήταν γνωστό ότι θα είναι κακή, η Χάβελζε, αφού δεν διαθέτει ρόστερ για 3η κατηγορία. Αντίθετα η Βικτόρια Κολωνίας έχει ρόστερ, όμως περνάει μια περίοδο κρίσης. Οι φιλοξενούμενοι έχουν να χάσουν πολλά περισσότερα από τη Χάβελζε, κάτι που μπορεί να «αγχώσει». Για εμάς απλά no bet.

Zweite Liga – Με «αέρα» η Σάλκε

Nürnberg Hansa Rostock : Το στυλ της Νυρεμβέργης είναι να κρατάει σε ισορροπία όλο της το παιχνίδι, όμως στο προηγούμενο παιχνίδι έδειξε πως μπορεί να παίξει και επιθετικό ποδόσφαιρο. Θεωρώ πως η Χάνσα θα συμβάλει στο να δούμε ένα παιχνίδι ανοιχτό, παρότι οι «ειδικοί» βλέπουν ένα κλειστό παιχνίδι. Όλα θα κριθούν από το κέντρο. Αν δούμε συνωστισμό εκεί, τότε δύσκολα θα «ανοίξει», όμως οι δύο ομάδες διαθέτουν έξυπνους προπονητές, που θα βρουν εναλλακτικές. Στο 1,95 το over2,5.

Schalke 04 – Karlsruher SC : Με τον Τερόντε να είναι σεληνιασμένος και με τη Σάλκε να παίρνει τη μία νίκη μετά την άλλη, θεωρώ πως η Καρλσρούη δεν θα μπορέσει να προβάλλει αντίσταση. Ειδικά η νίκη μέσα στο Πάντερμπορν για τη Σάλκε, είναι μια νίκη που δείχνει δυναμική. Οι φιλοξενούμενοι είναι συμπαθέστατοι και σίγουρα θα βρουν ευκαιρίες απέναντι στους βασιλικούς μπλε, όμως ο παράγοντας Τερόντε γέρνει το ματς υπέρ της ομάδας του Γραμόζη. Στο 2,00 μου αρέσει αρκετά ο άσος.

Austria Liga II – Γκολ στο Τιρόλ, ανατροπή στο Χορν

Το Βάκερ Ίνσμπρουκ – Λιφερίνγκ προσφέρεται για γκολ. Η Ίνσμπρουκ έρχεται από τον πιο παραγωγικό της αγώνα από την αρχή της χρονιάς, βάζοντας τρία γκολ και παράγοντας πάνω από 15 ευκαιρίες. Η Λιφερίνγκ έρχεται επίσης από την πιο γεμάτη εμφάνιση της μέχρι στιγμής, επικρατώντας 6-2 της Ραπίντ ΙΙ. Αν συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, τότε απλούστατα το 3,75 του γκολ/γκολ ημιχρόνου είναι εξαιρετικό. Αν προσθέσουμε και την παράδοση στα μεταξύ τους παιχνίδια, τότε είναι must. Θα σταθώ επίσης στο παιχνίδι της Χορν με την Κάπφενμπεργκ. Εκεί θεωρώ πως θα δούμε ανατροπή. Η Χορν έχει μια… τρέλα στο παιχνίδι της, προσπαθεί να παίξει επιθετικά, έχοντας όμως παράλληλα κενά πίσω. Η Κάπφενμπεργκ είναι αδύναμη και συνήθως απέναντι σε γρήγορες ομάδες είανι ανταγωνιστική για μισή ώρα παιχνιδιού. Ας είναι αυτή η μισή ώρα στο πρώτο ημίχρονο, για να πάρει το προβάδισμα. Τολμώ το διπλό ημίχρονο, άσος τελικό στο 21,00.